13.11.2024 środa
19:00
Dom Aukcyjny REMPEX
ul. Karowa 31
00-324 Warszawa
04.11 - 13.11.2024
Organizator aukcji dolicza 20% opłatę do ceny sprzedaży.
Na aukcji obowiązuje regulamin domu aukcyjnego.
stal, brąz, drewno, mosiądz, róg, kość; dł. całk. 33 cm.
Szwecja, Jonkoping, okres wojen polsko-szwedzkich 1704-1721.
Lampa "Ikora"
szkło zdobione techniką IKORA, metal niklowany; abażur tekstylny; wys. 47 cm; nie sygn.
Niemcy, Geislingen, WMF, 2. tercja XX w.
metal, szkło kształtowane w formie, złocenia; wys. 68 cm; nie sygn.
Europa Zachodnia, XIX/XX w.
brąz; wys. 34 cm; szer. 38 cm.
Europa Środkowa, XIX w.
brąz złocony; wys. 50 cm.
Francja?, XX w.
brąz patynowany i złocony, marmur; wys. 41 cm.
Francja?, 2 poł. XIX w.
brąz patynowany, częściowo złocony; wys. 72 cm.
Polska, pocz. XX w.
Zegar kominkowy z figurą kobiety
brąz złocony; wys. 55 cm; szer. 40 cm; głęb. 16 cm; sygn. na tarczy - zatarta; mechanizm sygnowany: „1063 / BASCHET / BAULLIER / PARIS”.
drewno, metal, farby emaliowe, mosiądz; 123 x 40 x 21 cm.
Holandia, ok. 1800.
jedwab; 113 x 80 cm; zakończony na krótszych bokach frędzlami.
Persja, XX w.
jedwab; 305 x 80 cm; zakończony frędzlami na krótszych bokach;
Persja, XX w.
jedwab; 125 x 78,5 cm; zakończony na krótszych bokach frędzlami..
Persja, XX w.
drewno, okleina orzechowa, mosiądz, stal, żeliwo; wys. 20 cm; szer. 53 cm; głęb. 46 cm.
Niemcy, Lipsk, k. XIX w.
W komplecie 30 płyt.
drewno, okucia metalowe, wys. 108 cm.
Europa (Austria?); pocz. XX w.
biały marmur z ciemnymi żyłkami; wys. 102 cm; blat ze ściętymi narożami: 29,5 x 29,5 cm;
Europa Południowa, Italia, XX w.
drewno liściaste, 72,5 x 48 x 48 cm, po rozłożeniu skrzydeł blat o powierzchni 88 x 88 cm.
Francja, ok. 1870.
orzech, szkło; 119 x 98 x 38,5 cm.
Europa Zachodnia, lata 30. XX w.
brzoza barwiona na mahoń, 220 x 95 x ok. 55 cm.
Europa Środkowa, 2 poł. XVIII w.
mahoń; 74 x śr. 118 cm.
Europa Środkowa, 2 poł. XIX w.
fornir z drzewa satynowego, aksamit, okucia - mosiądz; 100 x 127,5 x 68 cm.
Anglia, pocz. XX w.
konstrukcja - sosna, orzech, okleina - orzech wzorzysty, 75 x 118 x 90 cm.
Europa Środkowa, koniec XIX w.
drewno liściaste, złocone, marmur; kanapa - 90,5 x 143 x 80 cm, fotele - 86 x 74 x 47 cm, stół - 74 x 97 x 68 cm.
Europa Południowo-Zachodnia, Włochy?, 3 ćw. XIX w.
orzech, 156 x 84 x 43 cm.
Europa Południowo-Zachodnia, Włochy?, 1 ćw. XX w.
orzech, 249 x 125 x 56 cm;
drewno liściaste (brzost ?); wys. 31 cm; szer. 39,5 cm; głęb. 21 cm
Podhale - Zakopane, k. XIX w.
konstrukcja - dębina, 40 x 25 x 32 cm.
Niemcy Południowe, XVIII/XIX w.
konstrukcja - mahoniowiec; 107 x 58 x 60 cm.
Anglia, pocz. XX w.
buczyna, stolik - 62,5 x 44 x 43,5 cm. fotele - 81 x 56,5 x 56 cm.
Europa Środkowa, firma Thonet, 1 ćw. XX w.