13.11.2024 środa
19:00
Dom Aukcyjny REMPEX
ul. Karowa 31
00-324 Warszawa
04.11 - 13.11.2024
Organizator aukcji dolicza 20% opłatę do ceny sprzedaży.
Na aukcji obowiązuje regulamin domu aukcyjnego.
Wazon dekoracyjny w oprawie metalowej
szkło iryzujące, fioletowo zielonkawe, wydmuchiwane w formie; oprawa cynowa; wys. 21 cm.
Austro-Węgry, ok. 1910
Wazon zdobiony kolorowymi paskami
Szkło sodowe, ręcznie formowane, przeźroczyste, bezbarwne, dekoracja kolorowymi prążkami; wys. 23,5 cm; nie sygn.
Czechosłowacja, huta szkła Mstišov; lata 60. XX w.; projekt lata 50. XX w.
Wazon i popielniczka
szkło sodowe, prasowane, lekko opalizujące, barwione w masie, w odcieniu szaro-niebieskim; wazon wys. 38,5 cm; popielniczka: wys. 6 cm; 16 x 16 cm.
Wazon zdobiony motywem pejzażu
szkło warstwowe, powlekane, trawione; wys. 18,5 cm.
Kanada, XX w.
Wazon z motywem powoju
szkło bezbarwne, warstwowe, barwione w masie pudrami w odcieniach malinowym i oranżowym; trawione, powlekane; wys. 25,5 cm.
Rumunia, TIP Galle; XX w.
brąz złocony, porcelana, kobalt bleu roi, złocenia, wypukłe, matowe grawerowane, farby naszkliwne;
przebarwienia niebieskich teł na kołnierzach pater wokół luster, drobne uszkodzenia złoceń na jednym herbie;
wys. 32 cm,...
Ikebana z baletnicą
porcelana, złocenia, farby naszkliwne;
lekkie przetarcia złoceń;
Murzynek serwujący indyka
porcelana, farby naszkliwne (połyskliwe i matowe), złocenia,
brak palca wskazującego lewej dłoni;
wys. 33 cm, podstawa 4 x 18 x 8,5 cm;
Rybaczka
porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
Siedząca dama z wachlarzem
porcelana, farby naszkliwnie, złocenia;
ubite końcówki stroiku we włosach i wskazujący palec prawej dłoni;
Wazon - amfora z wężowymi uchami
lekko przetarte złocenia, dwa niewielkie odpryski przy krawędzi i na narożu podstawy;
Papuga kakadu
porcelana (Elfenbeinporzellan), farby podszkliwne i naszkliwne; wys. 37,5 cm;
Figurka charta
fajans delikatny, farby ceramiczne podszkliwne i naszkliwne, szkliwo ołowiowo-boraksowe;
niewielki odprysk i dwa małe wyszczerbienia przy krawędzi podstawy;
wys. 15 cm, średn. podstawy 11 cm;
sygn....
porcelana, farby podszkliwne (z natrysku), farby naszkliwne, złocenia;
dwa drobne ubytki jednej z łopat łosia, ze śladami retuszów; wys. 18,5 cm, taca (owal ) 28 x 17 cm; nie sygn.
drobne ubytki plastycznej dekoracji kwiatowej na podstawie;
Jeleń atakowany przez psa myśliwskiego
porcelana, farby podszkliwne w gamie segerowskiej;
wys. 31 cm, dł. 36 cm, podstawa 21,4 x 11, 4 cm (owal);
Putto na delfinie
porcelana biała; wys. 21 cm; sygn. kobaltem podszkl.: berło oraz wyciski: 12 i wyciski datujące (powojenne).
Akt przyklękającej kobiety
terakota, odlew (wieloelementowy?) ze śladami szwów;
biskwit porcelany; wys. 39 cm, podstawa ok. 18,5 x 13 cm;
sygn. zielonym drukiem (nieczytelna), kaligraficzny wycisk MA, oraz czarny druk: w prostokącie:21/ Col. IV (napisy niewyraźne).
Półmisek dwudzielny (na przekąski?)
dwa niewielkie wyszczerbienia przy krawędzi podstawy, brak naczyń do przypraw;
wys. ok. 10,5 cm, 32 x 25 cm;
porcelana, farby naszkliwne (druk lub szablon-przeprócha?) podmalowane ręcznie, złocenia; wys. 46 cm;
Wazon ze szlakiem kompozycji kwiatowych
porcelana kremowa (Elfenbeinporzellan), druk barwny, złocenia; wys. 36 cm, średn. podstawy 15 cm;
Wazon potiche z pokrywą
porcelana, farby naszkliwne - druk barwny, złocenia; wys. 41cm, średn .podstawy 13,4 cm;
sygn. zielenią chromu druk: korona 2-dzielna / Rosenthal / SELB - GERMANY / ??••
Niemcy, Selb (Bawaria),...
porcelana, farby naszkliwne i matowy szafirowy kobalt, złocenia błyszczące i matowe;
Wazon z ażurową szyjką
porcelana, farby naszkliwne - druk barwny podmalowany, złocenia;
przetarte złocenia na szyjce i częściowo na ramce miniatury; wys. 33 cm, średn. podstawy 11,5 cm;
Wazonik ze szkliwami naciekowymi
fajans, barwne naciekowe szkliwa ołowiowe; wys. 15,5 cm, średn. podstawy 8,3 cm, średn. brzuśca ok. 18 cm;
Serwis do kawy z pomarańczowymi tłami
porcelana, farby naszkliwne naprószane i lekko opalizujące, złocenia;
przetarcia złoceń i pomarańczowych teł w lustrach spodków;
Wazon kielichowy w niebieskie kwiaty
fajans, farby podszkliwne (błękit kobaltu, brąz ugrowy), szkliwo ołowiowe (z krakelurą wewnątrz wazonu);
wys. 23,5 cm, średn. stopy 14,2 cm, średn. górnej krawędzi 20 cm;
sygn....
Talerz - misa ceramiczna z dwiema rybami
ceramika (fajans?), barwne szkliwa ołowiowe (w kolorach czarnym i brudno-różowym), odlew (lub odcisk z formy?) ;
wys. 5 cm, średn. ok.31,5 cm; nie sygnowany.
Polska, Łomianki /k...
Wazon z pałąkiem
ceramika (fajans), barwne ołowiowe szkliwa połyskliwe nakładane „emaliowo”, szkliwa matowe;
wys. 31 cm, szer. górnej krawędzi ok. 17 cm, średn. podstawy 11,6 cm;
Wazonik z dwoma rurkowymi wylewami
ceramika (fajans) z tzw. dekoracją „emaliową” oraz z natrysku (?), barwne szkliwa połyskliwe ołowiowe, szkliwa matowe;
wys. 16 cm, średn. podstawy 9,2 cm, średn. szyjki 8 cm;
sygn. na...
Cukiernica - kula w stylu art déco
plater na mosiądzu cechowany (NORBLIN i SA, nr modelu 2714); wys. 12,5 cm, szer. 12 cm, głęb. 10,5 cm)
Warszawa, lata 30. XX w.
Patera
plater cechowany (B.HENNEBERG / gwiazdka / WARSZAWA / nr modelu 2013); wys. 9,5 cm, średn. 27,5 cm.
Warszawa, projekt w typie - Julia KEILOWA (1902-1943), lata 30. XX w.
Cukiernica
plater cechowany (NORBLIN i SKA / GALW / WARSZAWA - w owalu oraz nr 2720); wys. 7 cm, szer. 17,4 cm, głęb. 11,5 cm.
Warszawa, lata 20.-30. XX w.
Cukiernica
plater cechowany (PLEWKIEWICZ bite w głąb), szkło, drewno; wys. 10 cm, szer. 17,4 cm, głęb. 11,5 cm.
Warszawa, lata 20.-30. XX w. (przed 1935)
Zestaw na biurko
składający się z tacki (wys. 2 cm, szer. 22 cm, głęb. 22 cm) , kubka na papierosy (wys. 7,5 cm, szer. 6,5 cm, głęb. 6,5 cm) i popielniczki (wys. 3 cm, szer. 9 cm, głęb. 9 cm)
plater...
plater cechowany (J. SOPYŁO - w rombie); wys. 14,5 cm.
Lwów, lata 20.- 30. XX w.
składający się z 12 łyżek do zupy (dł. 21 cm), 12 widelców i noży do dania głównego (dł. 21 cm i 24,5 cm), 12 widelców i noży do przystawek (dł. 18,3 cm i 21 cm), 12 łyżeczek do herbaty (dł. 14 cm) oraz 8 widelczyków do ciasta...
mosiądz (przetarte srebrzenia) niesygnowany; wys. 24 cm, średnica stopy 7 cm;
Niemcy?, 2 ćw. XX w.
mosiądz srebrzony (srebrzenie wtórne); wys. 43 cm; szer. 36 cm
Polska, k. XIX w.
w składzie: 12 łyżek do zupy (dł. 21,5 cm), 12 łyżek do bulionu (dł. 18 cm), 12 widelców i 12 noży do ryb (dł. 18 cm i 21 cm), 12 widelców i 12 noży do drugiego dania (dł. 21,5 cm i 25,5 cm), 12 widelców i noży do przekąsek...
składający się z 6 dwuzębnych widelców (dł. 14 cm) i 6 nożyków (dł. 16,7 cm)
srebro próby 3 cechowane (monogram AR - w dwóch połączonych kołach, polska cecha z próbą 3, głową kobiety i literą K w owalu), częściowo złocone; wys. 8 cm, szer. 12,5 cm, głęb. 8 cm; waga 347 g.
Kraków, lata 30. XX w.
srebro próby 835 cechowane (próba 835, znaki nieczytelne), iworyna; dł. 10 cm (po rozłożeniu 19,5 cm ), szer. 2,7 cm; waga 31 g.
Niemcy?, k. XIX w.
srebro złocone próby 800 i ok. 900 niecechowane, szkła imitujące kamienie szlachetne (brak trzech szkieł i dwóch opraw);
wys. 18,5 cm średnica 15,5 cm; waga 381 g.
Europa Środkowa lub Wschodnia, ok. połowy XIX w.
Świecznik chanukowy
srebro próby 3 cechowane (cecha państwowa z próbą 3, głową kobiety, literą W - w owalu o ściętych bokach, monogram WSz - w prostokącie ); wys. 69 cm, szer. 33,5 cm, głęb. 15 cm; waga 1534 g.
Warszawa,...
srebro próby 3 cechowane (cecha państwowa z próbą 3, głową kobiety i literą K - w owalu, monogram JB - w owalu); wys. 6,5 cm, średnica 27,5 cm; waga 396 g.
Kraków, lata 30. XX w.
srebro próby 3 cechowane (monogram złotnika J.K - w owalu, cecha austro-węgierska z głową Diany, próbą 3 i literą A - w koniczynce); wys. 13,5 cm, szer. 12 cm, głęb. 10 cm; waga 447 g.
Wiedeń, k. XIX w.
Zestaw do kawy i herbaty
Dzbanek na wodę
szkło kryształowe, srebro cechowane (H.SCHRADER, półksiężyc, korona, 800, słońce)
Hamburg, sprzedawca - H.Schrader, ok. 1930.