Dom Aukcyjny REMPEX

313 Aukcja Rzemiosła Artystycznego i Antyków

13.11.2024 środa

19:00

Dom Aukcyjny REMPEX

ul. Karowa 31

00-324 Warszawa

Wystawa przedaukcyjna:

04.11 - 13.11.2024

Aukcja w systemie wiedeńskim - licytowane będą tylko obiekty wcześniej zgłoszone.
W celu zgłoszenia do licytacji proszę użyć przycisku "Zgłoś do licytacji LIVE" znajdującego się przy każdej pozycji w katalogu aukcyjnym.

Organizator aukcji dolicza 20% opłatę do ceny sprzedaży.
W przypadku wybranych obiektów do kwoty wylicytowanej doliczona zostanie opłata z tytułu "droit de suite".
Na aukcji obowiązuje regulamin domu aukcyjnego.

Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium.
Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.

Osoby zainteresowane licytacją prosimy o skorzystanie z przycisku "ZŁÓŻ ZLECENIE"

Formy licytacji:

1. Licytacja LIVE - możliwość licytacji przez internet.
Okno relacji na żywo dostępne jest na 30 minut przed aukcją, dla aukcji oznaczonych symbolem Relacja LIVE.
Zgłoszenie obiektu do licytacji - klawisz ""ZGŁOŚ do licytacji LIVE".

2. "Zlecenie z limitem" - zgłoszenie maksymalnej kwoty, do której będziemy licytować w Państwa imieniu (informacja poufna). Opcja "+1 postąpienie" pozwala nam zaoferować jedno postąpienie więcej w sytuacji, gdy inna osoba zalicytuje dokładnie w Państwa limicie.

3. "Telefon w trakcie aukcji - w zakładce "Dodatkowe opcje" dostępna jest możliwość zamówienia licytacji przez telefon (w połączeniu z wypełnionym zleceniem stałym, po przekroczeniu limitu dalsza licytacja odbędzie się przez telefon).

Informacje na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: +48 22 818 94 68 / kom.: +48 506 122 445
aukcje@artinfo.pl
128 obiektów
Pokaż
601
601

Wazon dekoracyjny w oprawie metalowej
szkło iryzujące, fioletowo zielonkawe, wydmuchiwane w formie; oprawa cynowa; wys. 21 cm.
Austro-Węgry, ok. 1910

Cena wywoławcza:

1 800 zł

Estymacja:

2 000 - 2 400 zł

602
602

Wazon zdobiony kolorowymi paskami
Szkło sodowe, ręcznie formowane, przeźroczyste, bezbarwne, dekoracja kolorowymi prążkami; wys. 23,5 cm; nie sygn.
Czechosłowacja, huta szkła Mstišov; lata 60. XX w.; projekt lata 50. XX w.

Cena wywoławcza:

1 200 zł

Estymacja:

1 300 - 1 600 zł

603
603

Wazon i popielniczka
szkło sodowe, prasowane, lekko opalizujące, barwione w masie, w odcieniu szaro-niebieskim; wazon wys. 38,5 cm; popielniczka: wys. 6 cm; 16 x 16 cm.
Polska, Huta Szkła gospodarczego "Ząbkowice" w...

Cena wywoławcza:

1 400 zł

Estymacja:

1 600 - 1 900 zł

604
604

Wazon zdobiony motywem pejzażu
szkło warstwowe, powlekane, trawione; wys. 18,5 cm.
Kanada, XX w.

Cena wywoławcza:

1 800 zł

Estymacja:

2 000 - 2 400 zł

605
605

Wazon z motywem powoju
szkło bezbarwne, warstwowe, barwione w masie pudrami w odcieniach malinowym i oranżowym; trawione, powlekane; wys. 25,5 cm.
Rumunia, TIP Galle; XX w.

Cena wywoławcza:

1 800 zł

Estymacja:

2 000 - 2 400 zł

606
606

brąz złocony, porcelana, kobalt bleu roi, złocenia, wypukłe, matowe grawerowane, farby naszkliwne;
przebarwienia niebieskich teł na kołnierzach pater wokół luster, drobne uszkodzenia złoceń na jednym herbie;
wys. 32 cm,...

Cena wywoławcza:

15 000 zł

Estymacja:

17 000 - 19 000 zł

607
607

Ikebana z baletnicą
porcelana, złocenia, farby naszkliwne;
lekkie przetarcia złoceń;
wys. 33 cm, średn. podst. 13 cm; sygn. w 4-dzielnej reliefowej ramce rocaillowej druk zielenią chromu: pod koroną zamkniętą dwie...

Cena wywoławcza:

1 400 zł

Estymacja:

1 500 - 1 800 zł

608
608

Murzynek serwujący indyka
porcelana, farby naszkliwne (połyskliwe i matowe), złocenia,
brak palca wskazującego lewej dłoni;
wys. 33 cm, podstawa 4 x 18 x 8,5 cm;
sygnatury: w reliefowym kartuszu zielenią chromu...

Cena wywoławcza:

3 000 zł

Estymacja:

3 300 - 3 800 zł

609
609

Rybaczka
porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
klejone wiosło (pióro i drążek wraz z reperowaną i klejoną dłonią), dwa małe wyszczerbienia na wystających z kosza ogonach ryb, drobne odpryski na zapasce, brak płatka...

Cena wywoławcza:

2 700 zł

Estymacja:

3 000 - 3 600 zł

610
610

Siedząca dama z wachlarzem
porcelana, farby naszkliwnie, złocenia;
ubite końcówki stroiku we włosach i wskazujący palec prawej dłoni;
wys. 18,2 cm, podstawa 12,5 x 9,5 cm (owal); sygn. wyciskiem, ze śladami niebieskiej...

Cena wywoławcza:

1 800 zł

Estymacja:

2 000 - 2 400 zł

611
611

Wazon - amfora z wężowymi uchami
porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
lekko przetarte złocenia, dwa niewielkie odpryski przy krawędzi i na narożu podstawy;
wys. 25,3 cm, podstawa (plinta) 7 x 7 cm; sygn. kob....

Cena wywoławcza:

1 800 zł

Estymacja:

2 000 - 2 400 zł

612
612

Papuga kakadu
porcelana (Elfenbeinporzellan), farby podszkliwne i naszkliwne; wys. 37,5 cm;
sygn. drukiem zielenią chromu: litery E N S pomiędzy skrzyżowanymi liniami umieszczonymi na pionowej kresce osadzonej na...

Cena wywoławcza:

2 000 zł

Estymacja:

2 200 - 2 600 zł

613
613

Figurka charta
fajans delikatny, farby ceramiczne podszkliwne i naszkliwne, szkliwo ołowiowo-boraksowe;
niewielki odprysk i dwa małe wyszczerbienia przy krawędzi podstawy;
wys. 15 cm, średn. podstawy 11 cm;
sygn....

Cena wywoławcza:

2 000 zł

Estymacja:

2 200 - 2 600 zł

614
614

porcelana, farby podszkliwne (z natrysku), farby naszkliwne, złocenia;
dwa drobne ubytki jednej z łopat łosia, ze śladami retuszów; wys. 18,5 cm, taca (owal ) 28 x 17 cm; nie sygn.
Nieokreślona wytwórnia europejska -...

Cena wywoławcza:

1 000 zł

Estymacja:

1 100 - 1 300 zł

615
615

porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
drobne ubytki plastycznej dekoracji kwiatowej na podstawie;
wys. 21,5 cm; podstawa 19 x 14,7 cm (owal); sygnatura kob. podszkl., naśladująca miśnieńskie skrzyżowane miecze: dwie...

Cena wywoławcza:

4 000 zł

Estymacja:

4 500 - 5 000 zł

616
616

Jeleń atakowany przez psa myśliwskiego
porcelana, farby podszkliwne w gamie segerowskiej;
wys. 31 cm, dł. 36 cm, podstawa 21,4 x 11, 4 cm (owal);
sygn. zielenią chromu druk: Hutschenreuther / Selb / w owalu lew...

Cena wywoławcza:

1 800 zł

Estymacja:

2 000 - 3 000 zł

617
617

Putto na delfinie
porcelana biała; wys. 21 cm; sygn. kobaltem podszkl.: berło oraz wyciski: 12 i wyciski datujące (powojenne).
Berlin, Königliche Porzellan Manufaktur (KPM), model - Paul Scheurich (1883-1945), proj....

Cena wywoławcza:

1 800 zł

Estymacja:

2 000 - 2 500 zł

618
618

Akt przyklękającej kobiety
terakota, odlew (wieloelementowy?) ze śladami szwów;
wys. 36 cm, podstawa 20 x 12 cm; sygn. czarnym drukiem (stemplem?): stylizowany domek z literą H pod daszkiem i sylwetką kota poniżej,...

Cena wywoławcza:

800 zł

Estymacja:

900 - 1 000 zł

619
619

biskwit porcelany; wys. 39 cm, podstawa ok. 18,5 x 13 cm;
sygn. zielonym drukiem (nieczytelna), kaligraficzny wycisk MA, oraz czarny druk: w prostokącie:21/ Col. IV (napisy niewyraźne).
Niemcy?, model o nieustalonym...

Cena wywoławcza:

900 zł

Estymacja:

1 000 - 1 200 zł

620
620

Półmisek dwudzielny (na przekąski?)
porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
dwa niewielkie wyszczerbienia przy krawędzi podstawy, brak naczyń do przypraw;
wys. ok. 10,5 cm, 32 x 25 cm;
sygn. naszkl. dwie niebieskie...

Cena wywoławcza:

1 300 zł

Estymacja:

1 400 - 1 600 zł

621
621

porcelana, farby naszkliwne (druk lub szablon-przeprócha?) podmalowane ręcznie, złocenia; wys. 46 cm;
sygn. złota: pętelkowa korona 5-dzielna/ dwie skrzyżowane szable z literami P i R z boków/ odręcznie: Paris Royal / Peint...

Cena wywoławcza:

2 200 zł

Estymacja:

2 500 - 3 000 zł

622
622

Wazon ze szlakiem kompozycji kwiatowych
porcelana kremowa (Elfenbeinporzellan), druk barwny, złocenia; wys. 36 cm, średn. podstawy 15 cm;
sygn. zielenią chromu druk: tarcza z napisem Thomas i 3-dzielnymi „skrzydełkami” z...

Cena wywoławcza:

900 zł

Estymacja:

1 000 - 1 100 zł

623
623

Wazon potiche z pokrywą
porcelana, farby naszkliwne - druk barwny, złocenia; wys. 41cm, średn .podstawy 13,4 cm;
sygn. zielenią chromu druk: korona 2-dzielna / Rosenthal / SELB - GERMANY / ??••
Niemcy, Selb (Bawaria),...

Cena wywoławcza:

1 000 zł

Estymacja:

1 100 - 1 300 zł

624
624

porcelana, farby naszkliwne i matowy szafirowy kobalt, złocenia błyszczące i matowe;
stopa z plintą skręcana z brzuścem na trzpień metalowy; wys. 39,5 cm, podstawa (plinta) 10 x 10 cm; od spodu stopy czerwienią żelaza...

Cena wywoławcza:

800 zł

Estymacja:

900 - 1 100 zł

625
625

Wazon z ażurową szyjką
porcelana, farby naszkliwne - druk barwny podmalowany, złocenia;
przetarte złocenia na szyjce i częściowo na ramce miniatury; wys. 33 cm, średn. podstawy 11,5 cm;
sygn. zielenią chromu druk:...

Cena wywoławcza:

900 zł

Estymacja:

1 000 - 1 200 zł

626
626

Wazonik ze szkliwami naciekowymi
fajans, barwne naciekowe szkliwa ołowiowe; wys. 15,5 cm, średn. podstawy 8,3 cm, średn. brzuśca ok. 18 cm;
sygn. podszkliwnie brązowo-czarnym drukiem: krąg z listwą z napisem: WŁOCŁAWEK,...

Cena wywoławcza:

700 zł

Estymacja:

800 - 900 zł

627
627

Serwis do kawy z pomarańczowymi tłami
porcelana, farby naszkliwne naprószane i lekko opalizujące, złocenia;
przetarcia złoceń i pomarańczowych teł w lustrach spodków;
sygn. na spodzie szarozielonym drukiem: dwudzielna...

Cena wywoławcza:

1 000 zł

Estymacja:

1 100 - 1 200 zł

628
628

Wazon kielichowy w niebieskie kwiaty
fajans, farby podszkliwne (błękit kobaltu, brąz ugrowy), szkliwo ołowiowe (z krakelurą wewnątrz wazonu);
wys. 23,5 cm, średn. stopy 14,2 cm, średn. górnej krawędzi 20 cm;
sygn....

Cena wywoławcza:

2 400 zł

Estymacja:

2 700 - 3 200 zł

629
629

Talerz - misa ceramiczna z dwiema rybami
ceramika (fajans?), barwne szkliwa ołowiowe (w kolorach czarnym i brudno-różowym), odlew (lub odcisk z formy?) ;
wys. 5 cm, średn. ok.31,5 cm; nie sygnowany.
Polska, Łomianki /k...

Cena wywoławcza:

2 700 zł

Estymacja:

3 000 - 3 600 zł

630
630

Wazon z pałąkiem
ceramika (fajans), barwne ołowiowe szkliwa połyskliwe nakładane „emaliowo”, szkliwa matowe;
wys. 31 cm, szer. górnej krawędzi ok. 17 cm, średn. podstawy 11,6 cm;
sygn. na spodzie ciemnym drukiem...

Cena wywoławcza:

1 800 zł

Estymacja:

2 000 - 2 400 zł

631
631

Wazonik z dwoma rurkowymi wylewami
ceramika (fajans) z tzw. dekoracją „emaliową” oraz z natrysku (?), barwne szkliwa połyskliwe ołowiowe, szkliwa matowe;
wys. 16 cm, średn. podstawy 9,2 cm, średn. szyjki 8 cm;
sygn. na...

Cena wywoławcza:

1 800 zł

Estymacja:

2 000 - 2 400 zł

701
701

Cukiernica - kula w stylu art déco
plater na mosiądzu cechowany (NORBLIN i SA, nr modelu 2714); wys. 12,5 cm, szer. 12 cm, głęb. 10,5 cm)
Warszawa, lata 30. XX w.

Cena wywoławcza:

5 500 zł

Estymacja:

6 000 - 7 000 zł

702
702

Patera
plater cechowany (B.HENNEBERG / gwiazdka / WARSZAWA / nr modelu 2013); wys. 9,5 cm, średn. 27,5 cm.
Warszawa, projekt w typie - Julia KEILOWA (1902-1943), lata 30. XX w.

Cena wywoławcza:

1 000 zł

Estymacja:

1 100 - 1 200 zł

703
703

Cukiernica
plater cechowany (NORBLIN i SKA / GALW / WARSZAWA - w owalu oraz nr 2720); wys. 7 cm, szer. 17,4 cm, głęb. 11,5 cm.
Warszawa, lata 20.-30. XX w.

Cena wywoławcza:

1 100 zł

Estymacja:

1 200 - 1 400 zł

704
704

Cukiernica
plater cechowany (PLEWKIEWICZ bite w głąb), szkło, drewno; wys. 10 cm, szer. 17,4 cm, głęb. 11,5 cm.
Warszawa, lata 20.-30. XX w. (przed 1935)

Cena wywoławcza:

1 000 zł

Estymacja:

1 100 - 1 200 zł

705
705

Zestaw na biurko
składający się z tacki (wys. 2 cm, szer. 22 cm, głęb. 22 cm) , kubka na papierosy (wys. 7,5 cm, szer. 6,5 cm, głęb. 6,5 cm) i popielniczki (wys. 3 cm, szer. 9 cm, głęb. 9 cm)
plater...

Cena wywoławcza:

1 800 zł

Estymacja:

2 000 - 2 400 zł

706
706

Pucharek z nakrywką

plater cechowany (J. SOPYŁO - w rombie); wys. 14,5 cm.
Lwów, lata 20.- 30. XX w.

Cena wywoławcza:

800 zł

Estymacja:

900 - 1 100 zł

707
707

składający się z 12 łyżek do zupy (dł. 21 cm), 12 widelców i noży do dania głównego (dł. 21 cm i 24,5 cm), 12 widelców i noży do przystawek (dł. 18,3 cm i 21 cm), 12 łyżeczek do herbaty (dł. 14 cm) oraz 8 widelczyków do ciasta...

Cena wywoławcza:

1 200 zł

Estymacja:

1 400 - 1 800 zł

708
708

mosiądz (przetarte srebrzenia) niesygnowany; wys. 24 cm, średnica stopy 7 cm;
Niemcy?, 2 ćw. XX w.

Cena wywoławcza:

1 000 zł

Estymacja:

1 100 - 1 300 zł

709
709

mosiądz srebrzony (srebrzenie wtórne); wys. 43 cm; szer. 36 cm
Polska, k. XIX w.

Cena wywoławcza:

1 900 zł

Estymacja:

2 000 - 2 400 zł

710
710

Piotr ŁĄTKOWSKI (czynny 1900 - 1944)

Sztućce na12 osób i środka stołu

w składzie: 12 łyżek do zupy (dł. 21,5 cm), 12 łyżek do bulionu (dł. 18 cm), 12 widelców i 12 noży do ryb (dł. 18 cm i 21 cm), 12 widelców i 12 noży do drugiego dania (dł. 21,5 cm i 25,5 cm), 12 widelców i noży do przekąsek...

Cena wywoławcza:

38 000 zł

Estymacja:

50 000 - 60 000 zł

711
711

składający się z 6 dwuzębnych widelców (dł. 14 cm) i 6 nożyków (dł. 16,7 cm)
srebro próby 84 cechowane (cecha z próbą 84, głową w kokoszniku i inicjałami probierza cyrylicą AB - Andrzej Wyrzykowski, monogram złotnika...

Cena wywoławcza:

1 000 zł

Estymacja:

1 100 - 1 300 zł

712
712

Adam RADWAŃSKI (czynny 1931 - 1939?)

Cukiernica skrzynkowa

srebro próby 3 cechowane (monogram AR - w dwóch połączonych kołach, polska cecha z próbą 3, głową kobiety i literą K w owalu), częściowo złocone; wys. 8 cm, szer. 12,5 cm, głęb. 8 cm; waga 347 g.
Kraków, lata 30. XX w.

Cena wywoławcza:

2 200 zł

Estymacja:

2 500 - 3 000 zł

713
713

srebro próby 835 cechowane (próba 835, znaki nieczytelne), iworyna; dł. 10 cm (po rozłożeniu 19,5 cm ), szer. 2,7 cm; waga 31 g.
Niemcy?, k. XIX w.

Cena wywoławcza:

1 000 zł

Estymacja:

1 100 - 1 300 zł

714
714

srebro złocone próby 800 i ok. 900 niecechowane, szkła imitujące kamienie szlachetne (brak trzech szkieł i dwóch opraw);
wys. 18,5 cm średnica 15,5 cm; waga 381 g.
Europa Środkowa lub Wschodnia, ok. połowy XIX w.

Cena wywoławcza:

2 500 zł

Estymacja:

2 700 - 3 200 zł

715
715

Świecznik chanukowy
srebro próby 3 cechowane (cecha państwowa z próbą 3, głową kobiety, literą W - w owalu o ściętych bokach, monogram WSz - w prostokącie ); wys. 69 cm, szer. 33,5 cm, głęb. 15 cm; waga 1534 g.
Warszawa,...

Cena wywoławcza:

7 700 zł

Estymacja:

8 000 - 9 000 zł

716
716

Izaak BOROWSKI (czynny od 1933 do 1939?)

Paterka ażurowa

srebro próby 3 cechowane (cecha państwowa z próbą 3, głową kobiety i literą K - w owalu, monogram JB - w owalu); wys. 6,5 cm, średnica 27,5 cm; waga 396 g.
Kraków, lata 30. XX w.

Cena wywoławcza:

1 800 zł

Estymacja:

2 000 - 2 400 zł

717
717

srebro próby 3 cechowane (monogram złotnika J.K - w owalu, cecha austro-węgierska z głową Diany, próbą 3 i literą A - w koniczynce); wys. 13,5 cm, szer. 12 cm, głęb. 10 cm; waga 447 g.
Wiedeń, k. XIX w.

Cena wywoławcza:

4 500 zł

Estymacja:

4 700 - 5 600 zł

718
718

Zestaw do kawy i herbaty
składający się z dzbanka do kawy (wys. 26,3 cm, szer. 25,3 cm, głęb. 14,8 cm), imbryka do herbaty (wys. 22 cm, szer. 24,7 cm, głęb. 14,8 cm), mlecznika (wys. 14 cm, szer. 13 cm, głęb. 7,5 cm) i...

Cena wywoławcza:

7 500 zł

Estymacja:

8 000 - 9 000 zł

719
719

Dzbanek na wodę
szkło kryształowe, srebro cechowane (H.SCHRADER, półksiężyc, korona, 800, słońce)
Hamburg, sprzedawca - H.Schrader, ok. 1930.

Cena wywoławcza:

1 800 zł

Estymacja:

2 000 - 2 400 zł