Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij

Rozpoczynając wiosną 1990 roku realizację przedsięwzięcia pod tytułem EXIT - Nowa Sztuka w Polsce nawet przez chwilę nie marzyliśmy, iż uda się nam istnieć w przestrzeni artystycznej przez kolejne ćwierć wieku, towarzysząc najważniejszym osobowościom i wydarzeniom z zakresu sztuk wizualnych tego czasu.

Nasze czasopismo, odrzucając funkcje ponad miarę kreatywne, zawsze chciało pełnić rolę służebną, towarzyszącą i dokumentującą, i być może dlatego, w co mocno wierzymy, pozostanie na zawsze przydatne jako narzędzie naukowo-badawcze.

Zawsze towarzyszyły nam niestety problemy natury ekonomicznej, które po części próbowaliśmy rozwiązywać dzięki wsparciu artystów i ludzi dobrej woli. Z czasem zrodził się pomysł na organizowanie jednych z pierwszych aukcji charytatywnych, z których dochód w całości był przeznaczony na pismo. To też niestety nie zaspakajało wszystkich bieżących potrzeb.

Dzięki więc tym wszystkim ludziom dobrej woli, czyli artystom współpracującym z pismem i Galerią Promocyjną Staromiejskiego Domu Kultury w Warszawie oraz dzięki darczyńcom, mogliśmy funkcjonować przez tak długi okres czasu.

Ostatni już numer wydajemy dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Myślę, że 100 wydań pisma, a zarazem 25 lat nieprzerwanego istnienia na rynku sztuki, to bardzo wyraźna i zauważalna cezura w obszarze polskiej sztuki najnowszej.

Wszystko, co ma swój początek, powinno liczyć się także z zakończeniem.

Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby EXIT mógł się ukazywać. Dziękuję artystom, autorom, sponsorom i ludziom dobrej woli, dzięki którym mogliśmy istnieć.


Jacek Werbanowski, Redaktor Naczelny,
Prezes Fundacji EXIT

Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl