Liczba obiektów w ofercie sprzedaży: (111)
WYSPIAŃSKI Stanisław (Kraków 1869 - tamże 1907)
"Widok Starego Miasta w Dreźnie" , 1890
pastel na tekturze
30,5 x 47 cm
sygnowany monogramem i datowany w prawym, dolnym rogu: "Dr[e]zn[o] | SW 1890".

85 000 zł

21-05-2019
CONNAISSEUR Salon Dzieł Sztuki
SICHULSKI Kazimierz (1879 - 1942)
"Jesień"
pastel na papierze
58 x 45 cm
niesygnowany

68 000 zł

21-05-2019
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
"Moczary"
olej na płótnie, 26,2 x 21 cm, sygnowany i opisany w lewym, górnym rogu: "Polesie | J. Malczewski".

82 000 zł

17-04-2019
WYWIÓRSKI GORSTKIN Michał (1861-1926)
"Na wschodnim targu" , 1891
olej na płótnie
52 x 92,5 cm
sygnowany w prawym, dolnym rogu: "M. G. Wywiórski".
Praca od 2002 roku znajdowała się w depozycie i była eksponowana w Muzeum Okręgowego im. Jacka Malczewskiego w Radomiu.

105 000 zł

22-03-2019
STERN Jonasz (1904-1988)
Krajobraz , 1976
olej, kolaż, płótno, wym. 44x55 cm, sygnowany i datowany na froncie, na odworciu nalepka z opisem i nalepka z wystawy indywidualnej artysty w Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku w 1977 r. z nr kat. 24.

75 000 zł

27-02-2019
ARTEMIS - Galeria Sztuki
MICHAŁOWSKI Piotr (Kraków 1800 - Krzyżtoporzyce k. Krakowa 1855)
"Kirasjerzy"
olej na płótnie, ok. 1835-1840 roku, 55,5 x 67,5 cm, nie sygnowany.

Praca opisana i reprodukowana m.in:
- katalog wystawy "Koń w malarstwie i rzeźbie polskiej", TPSP Kraków 1913, s. 29

390 000 zł

22-11-2018
MAJROWSKI-MEYRO Zdzisław (ur. 1952)
Most , 2009
275x167cm / olej na płótnie / blejtram sosnowy / certyfikat autentyczności Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17/
galeria@foksal17.pl
www.foksal17.pl
517 213 615

140 000 zł

04-09-2018
Galeria Foksal 17
WYCZÓŁKOWSKI Leon (1852 Huta Miastkowska k. Siedlec - 1936 Warszawa)
Panorama Krakowa [Dachy Krakowa], 1914 r.
akwarela, papier
26,5 x 37,5 cm;
dedykacja okolicznościowa wraz z podpisem artysty p. d.

69 000 zł

03-08-2018
Dzielna 3 - galeria dzieł sztuki
KRAMSZTYK Roman (1885 Warszawa -1942 Warszawa)
Martwa natura z winogronami, ok. 1910 - 1915 r.
olej, płótno naklejone na tekturę
54,3 x 74,6 cm
sygn. p.g.: R. Kramsztyk

Obraz wymieniony i reprodukowany, m.in. w:
- Roman Kramsztyk 1885-1942. Wystawa monograficzna, oprac. R. Piątkowska, M. Tarnawska, K. Prochaska, luty - marzec 1997, Żydowski Instytut Historyczny, Galeria Sztuki Współczesnej Zachęta, Warszawa 1997, s. 178, nr kat. 24, il.;
- R. Piątkowska, Między "Ziemiańską" a Montparnasse’em. Roman Kramsztyk, Warszawa 2004, s. 194, nr kat. 6.

130 000 zł

03-08-2018
liczba obiektów: 111