Liczba obiektów w ofercie sprzedaży: (109)
MENKES Zygmunt Józef (Sigmund, Sigmond) (1896 Lwów -1986 Riverdale)
"Martwa natura z owocami"
olej na płótnie
65 x 55 cm
sygnowany w prawym, dolnym rogu: "Menkes".

78 000 zł

21-05-2019
CONNAISSEUR Salon Dzieł Sztuki
WYSPIAŃSKI Stanisław (Kraków 1869 - tamże 1907)
"Widok Starego Miasta w Dreźnie" , 1890
pastel na tekturze
30,5 x 47 cm
sygnowany monogramem i datowany w prawym, dolnym rogu: "Dr[e]zn[o] | SW 1890".

85 000 zł

21-05-2019
FAŁAT Julian (1853 Tuligłowy k. Przemyśla - 1929 Bystra k. Bielska Białej)
"Z letniego spaceru" , 1909
akwarela na papierze
47 x 53,5 cm
sygnowany i datowany w prawym, dolnym rogu: "jFałat 909".

52 000 zł

21-05-2019
SICHULSKI Kazimierz (1879 - 1942)
"Jesień"
pastel na papierze
58 x 45 cm
niesygnowany

68 000 zł

21-05-2019
GOTTLIEB Maurycy (1856-1879)
"Natan u Saladyna" z cyklu "Natan mędrzec", ok.... , 1878
olej na płótnie (grisaille)
31,5 x 20 cm
sygnowany monogramem w prawym, dolnym rogu: "M.G.".

145 000 zł

26-04-2019
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
"Moczary"
olej na płótnie, 26,2 x 21 cm, sygnowany i opisany w lewym, górnym rogu: "Polesie | J. Malczewski".

82 000 zł

17-04-2019
WYWIÓRSKI GORSTKIN Michał (1861-1926)
"Na wschodnim targu" , 1891
olej na płótnie
52 x 92,5 cm
sygnowany w prawym, dolnym rogu: "M. G. Wywiórski".
Praca od 2002 roku znajdowała się w depozycie i była eksponowana w Muzeum Okręgowego im. Jacka Malczewskiego w Radomiu.

105 000 zł

22-03-2019
STERN Jonasz (1904-1988)
Krajobraz , 1976
olej, kolaż, płótno, wym. 44x55 cm, sygnowany i datowany na froncie, na odworciu nalepka z opisem i nalepka z wystawy indywidualnej artysty w Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku w 1977 r. z nr kat. 24.

75 000 zł

27-02-2019
ARTEMIS - Galeria Sztuki
MICHAŁOWSKI Piotr (Kraków 1800 - Krzyżtoporzyce k. Krakowa 1855)
"Kirasjerzy"
olej na płótnie, ok. 1835-1840 roku, 55,5 x 67,5 cm, nie sygnowany.

Praca opisana i reprodukowana m.in:
- katalog wystawy "Koń w malarstwie i rzeźbie polskiej", TPSP Kraków 1913, s. 29

390 000 zł

22-11-2018
liczba obiektów: 109