Liczba obiektów w ofercie sprzedaży: (110)
SICHULSKI Kazimierz (1879 - 1942)
"Jesień"
pastel na papierze
58 x 45 cm
niesygnowany

68 000 zł

21-05-2019
CONNAISSEUR Salon Dzieł Sztuki
GOTTLIEB Maurycy (1856-1879)
"Natan u Saladyna" z cyklu "Natan mędrzec", ok.... , 1878
olej na płótnie (grisaille)
31,5 x 20 cm
sygnowany monogramem w prawym, dolnym rogu: "M.G.".

145 000 zł

26-04-2019
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
"Moczary"
olej na płótnie, 26,2 x 21 cm, sygnowany i opisany w lewym, górnym rogu: "Polesie | J. Malczewski".

82 000 zł

17-04-2019
WYWIÓRSKI GORSTKIN Michał (1861-1926)
"Na wschodnim targu" , 1891
olej na płótnie
52 x 92,5 cm
sygnowany w prawym, dolnym rogu: "M. G. Wywiórski".
Praca od 2002 roku znajdowała się w depozycie i była eksponowana w Muzeum Okręgowego im. Jacka Malczewskiego w Radomiu.

105 000 zł

22-03-2019
STERN Jonasz (1904-1988)
Krajobraz , 1976
olej, kolaż, płótno, wym. 44x55 cm, sygnowany i datowany na froncie, na odworciu nalepka z opisem i nalepka z wystawy indywidualnej artysty w Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku w 1977 r. z nr kat. 24.

75 000 zł

27-02-2019
ARTEMIS - Galeria Sztuki
STRZEMIŃSKI Władysław (1893 Mińsk Litewski - 1952 Łódź)
Projekt IX , 1948
technika mieszana/papier, wym.: 41,9 x 29,7 cm, sygn. na odwrocie: "W. Strz" (ołówkiem)

nalepka z napisem l. d.: "Władysław Strzemiński / Projekt IX 1948";

pieczęć z napisem p. d. (słabo czytelny): "Projekt tkaniny / Łódź 5 VII. 1948"

120 000 zł

03-12-2018
Polski Dom Aukcyjny Wojciech Śladowski
GĘDŁEK Ludwik (Kraków 1847 - Wiedeń 1904)
Konie na puszcie
olej/płótno, wym.: 68,5 x 121 cm, sygn. p. d.: "L. Gedłek Wien"

65 000 zł

03-12-2018
MICHAŁOWSKI Piotr (Kraków 1800 - Krzyżtoporzyce k. Krakowa 1855)
"Kirasjerzy"
olej na płótnie, ok. 1835-1840 roku, 55,5 x 67,5 cm, nie sygnowany.

Praca opisana i reprodukowana m.in:
- katalog wystawy "Koń w malarstwie i rzeźbie polskiej", TPSP Kraków 1913, s. 29

390 000 zł

22-11-2018
Pierścionek z diamentami, współczesny
platyna pr. 0,950, m. 9,38 g
diamenty: 89 szt. łącznie ok. 2,73 ct
(centralny: ok. 1,20 ct, VS/J, szlif brylantowy; 2 szt. łącznie ok. 1,10 ct, VS/G-H; 86 szt. łącznie ok. 0,43 ct, VS/G-H, szlif brylantowy)

60 000 zł

03-10-2018
Sopocki Dom Aukcyjny
liczba obiektów: 110