Silesia Art Antyki
ul. Mikołowska 45
40-065 Katowice
508 355 125
antyki@silesia-art.pl
poniedziałek - piątek: 10.00-18.00
sobota: 10.00-14.00
Liczba obiektów w ofercie sprzedaży: (55)
Patera art deco Sorau - Żary
Patera o ciekawym, fantazyjnym kształcie, wykonana z białej porcelany i dekorowana stylizowanym ornamentem roślinnym, złoceniami oraz reliefem przy obrzeżach.
Śląska wytwórnia porcelany Carstens Porzellan Sorau (Żary); okres międzywojenny.
07-02-2020
Para dekoracyjnych, secesyjnych wazonów
Unikatowa para fajansowych wazonów z początku XX w., z pełnoplastycznymi postaciami - rybaka i dziewczyny z kłosami; na naczyniach stylizowana, reliefowa dekoracja roślinna, farby podszkliwne; drukowany znak fabryczny, wyciśnięte numery.
24-08-2018
Naszyjnik z bursztynów
08-03-2019
Lampa porcelanowa Furstenberg
Lampa z porcelanową podstawą w kolorze ecru i bordowym, dekorowana złoceniem brabannckim; wytwórnia porcelany Furstenberg.

Wysokość całkowita: 58cm
Średnica abażuru u góry: 25cm
Średnica abażuru u dołu: 40cm
Szerokość podstawy: 14cm
16-09-2017
Lampa porcelanowa "Ćmielów"
Lampa wytwórni porcelany "Ćmielów". Wymiary: 35 x 18 cm (z abażurem); 20 x 11 (część porcelanowa). Sygnowana od spodu podstawy: "Ćmielów".

300 zł

18-06-2016
Komplet śniadaniowy-Wallendorf.
Komplet śniadaniowy z geometryczną zielono-złotą bordiurą,ręcznie malowany.Wymiary;tal,des.-19,5cm, spodek-15cm,filiżanka;wys-6cm szer-10,5cm.
25-10-2017
Komplet śniadaniowy Alka Kunst Kronach Bawaria
Wykwintny, trzyczęściowy komplet z porcelany w kolorze ecru, bogato złocony, z malowanym ręcznie czarnym ornamentem w kształcie wici roślinnej; znak firmowy drukowany na spodzie.
27-03-2019
Komplet salaterek - Huta Szkła "Niemen" J. Stolle
Komplet ze szkła prasowanego, różowego ("rozalin"), 11- częściowy, lata 30-te, dekoracja w stylu kubicznym.
18-05-2018
Filiżanka do mokki - Rosenthal
Delikatna filiżanka z porcelany ecru, zdobiona motywem różyczek, ze znanej niemieckiej wytwórni Rosenthal.

Wymiary:
filiżanka średnica - 7,5 cm
spodek średnica - 11,2 cm
wysokość - 4,5 cm
15-03-2019
Figurka" Leżący miś" ROYAL COPENHAGE
Porcelanowa figura misia
Sygnowany : ROYAL COPENHAGEN
Wymiary: 10 x 7 cm.
15-09-2016
Figurka Słoń - Steatyt Katowice
Porcelanowa, ręcznie malowana figurka z Wytwórni Wyrobów Ceramicznych Steatyt Z. Buksowicza w Katowicach. Wzorowana na przedwojennym modelu słonia z fabryki "Giesche"; lata 60 - te XX w.

Wymiary:
wysokość - 17,5 cm
długość - 27 cm
szerokość - 11 cm
27-08-2019
Figurka porcelanowa "Markiz" Rudolfstedt , 1935
Figurka porcelanowa przedstawiająca siedzącego młodzieńca w szafirowym kubraku; manufaktura Rudolfstedt w Niemczech.

320 zł

25-11-2015
Figurka porcelanowa "Chłopiec z motylem" Ilmenau , 1970
Figurka z białej porcelany przedstawiająca kupidyna trzymającego motylka i snop zboża; fabryka porcelany Ilmenau w Niemczech; wysokość - 14 cm

320 zł

25-11-2015
Pełna wdzięku figurka przedstawiająca wesołe, rozbawione putta, wykonana z białej, szkliwionej porcelany, zdobiona złotym paskowaniem u podstawy. Sygnowana Hutschenreuther Selb Germany i wyciskiem w masie K.TUTTER.
14-02-2020
Duży wazon porcelanowy Heinrich
Wazon porcelanowy z niemieckiej wytwórni Heinrich, utrzymany w biało - niebieskiej kolorystyce, ręcznie malowany.
Wymiary:
wys-54cm, szer-27cm, średn.wlewu-15cm
14-10-2017
Duży wazon - Ćmielów
14-05-2019
Platerowana cukiernica skrzynkowa firmy B. Henneberg pochodząca z lat 20 XX wieku, sygnowana
Wymiary: 10 x 14 x 10 cm.
+ Łyżeczka platerowana,
sygnowana B. Henneberg ( 16 cm.)
07-10-2016
Bola do ponczu, Villeroy & Boch, Mettlach
Piękna, secesyjna bola do ponczu z niemieckiej wytwórni Villeroy&Boch w Mettlach, okres powstania ok. 1900;
wykonana z ceramiki w stonowanej, szaro - niebieskiej kolorystyce, dekorowana reliefowym, beżowym ornamentem geometrycznym.
09-07-2019
Bola do ponczu z 12 koszyczkami
Mosiężna, posrebrzana bola zdobiona stylizowanym, reliefowym ornamentem floralnym. Komplet uzupełniają : 12 mosiężnych koszyczków ze szklankami i duża okrągła taca. Początek XX w.
26-03-2019
Amfora porcelanowa Rosenthal
Amfora z białej porcelany, ręcznie dekorowana motywem kwiatowym i złoceniami. Wytwórnia porcelany Rosenthal w Bawarii.

Wymiary: 32 x 16,5 cm.
21-11-2016
Rzeźba z patynowanego i cyzelowanego brązu, na okrągłej podstawie, przedstawiająca siedzącą na skale nimfę morską Galateę pochylającą się w stronę amorka z muszlą.

Sygnowana wyrytym na cokole podpisem "Mm. Moreau".
16-10-2020
KAWECKI Alojzy Roman (1868 - 1938)
Krajobraz z jeziorem
Obraz olej na płótnie, sygnowany A.R. Kawecki
.Wymiary w świetle ramy: 32 ×42 cm.

4 000 zł

22-07-2016
POLOCZEK Edward
Stare Miasto w Warszawie
Artystyczna, czarno - biała fotografia wykonana w technice bromowej, autorstwa Edwarda Poloczka (1922 - 1997), pierwszego prezesa Polskiego Związku Artystów Fotografików; czas powstania: lata 60 - te.
16-11-2018
WYGRZYWALSKI Feliks Kazimierz (1903 - 1966)
"Rybacy na plaży"
Utrzymany w pastelowej kolorystyce obraz olejny na płótnie przedstawiający siedzących na plaży czterech rybaków oprawiających ryby. W tle widoczny śródziemnomorski krajobraz - morskie fale uderzające o skały i malownicze ruiny.
Sygnatura p.d.róg.
13-11-2020
NOWAKOWSKA-ACEDAŃSKA Irena (1906 Lwów - 1983 Gliwice)
Kwiaty
Na obrazie widoczne żółte i pomarańczowe margaretki stojące w ciemnogranatowym wazonie, na bladoróżowym tle.

1 000 zł

14-12-2015
liczba obiektów: 55