Domagalska Renata, nr 34, olej/płótno
Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Poznaniu (dyplom 1998r.).Głównym tematem jej prac
jest człowiek z całym swoim ruchem i dynamiką, stąd ulubione tematy artystki: taniec flamenco, tango,
folklor, kobieta w akcie, tętniące życiem sceny miejskie - pejzaż miejski, a także fragmenty natury.
Plenery i wystawy:
- "W rytmie flamenco" - galeria Zielonogórskie Montmarte, Zielona Góra 2005;
- "Boberowisko" - plener malarsko-rzeźbiarski w Smólsku zakończony wystawą w PBG Gallery 2009;
- "Miejsce Spotkania-pracownia rzeźbiarska", Czerwonak 2010;
- "Duende" - pierwsza wystawa indywidualna, galeria Schowek w Szczecinie 2010;
- "Artystyczne zbliżenia" - Międzynarodowy Plener w Kozłowie (Rybnicki Dom Kultury) 2010;
- "Artystyczne zbliżenia" - Wystawa Posympozjalna - Dom kultury w Chwałowicach (Rybnik) 2011;
- "Kobiety kobietom o kobietach" - PBG Gallery, Poznań 2011;
- "Artystyczne zbliżenia" - II Wystawa Posympozjalna - Galeria Jan w Jankowicach 2011;
- "Początek" - MOK, Gniezno 2011;
- "Ogrody polskie ogrody japońskie" - Cykl wystaw : Kraków, Sucha Beskidzka, Zakopane -2011, Kielce, Myślenice,
Limanowa, Kraków, Liwa - 2012;
- "Tango w przestrzeni piękna" - Galeria w Starej Fabryce, Zielona Góra 2011;
- "Śpiew duszy w malarstwie Renaty Doamgalskiej" - wystawa indywidualna w galerii Maya - Toruń
cena: 800 zł