STACHEL Wiesława (ur. 1958, Chełm)
Akryl/płótno, sygnowany i datowany na odwrociu: "W.Stachel O.T. 1997"
Wymiary: 120x80 cm
Malarka urodziła się w Chełmie. Studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie pod kierunkiem Tadeusza Brzozowskiego. W 1984 roku dzięki stypendium Ministra Kultury i Sztuki rozpoczęła edukację na Akademii Sztuk Pięknych w Dusseldorfie. Indywidualne i zbiorowe wystawy Barbary Stachel odbyły się m.in. w Krakowie, Kolonii, Wuppertalu, wystawiała również na targach Art Basel i Muzeum Okręgowym w Chełmie.