LIZUT Ryszard (ur. 1948, Jasin)
olej na płótnie, wymiary: 50 x 61 cm, sygnowany w prawym dolnym rogu: "Lizut R"
Malarz lubelski, uczeń. M. Bijasa w. Figla i T. Świerbułotwicza. Należy do Kazimierskiej konfraterni Sztuki. Maluje głównie pejzaże Kazimierza i Nałęczowa.