TEKIELI Urszula (ur. 1979)
olej na płótnie, wymiary: 60 x 50 cm, sygnowany i datowany w prawym dolnym rogu: "URSZULA / TEKIELI / 2012 r", opisany na odwrociu.
więcej na www.galeriarafal.com
W 1999 ukończyła Liceum Sztuk Plastycznych w Krakowie. Absolwentka studiów magisterskich w Instytucie Sztuki Uniwersytetu Śląskiego (Filia w Cieszynie w zakresie Projektowania Graficznego w roku 2005). Obecnie zajmuje się malarstwem oraz projektowaniem graficznym. Zainteresowania artystki oscylują wokół szeroko pojętej sztuki lat międzywojennych oraz powojennych. Obecnie mieszka i tworzy w Krakowie. Jej obrazy znajdują się w wielu prywatnych zbiorach w Polsce i Europie. Wybrane wystawy indywidualne: 2014 - "Malarstwo Urszuli Tekieli", Sopocki Dom Aukcyjny, Warszawa; 2012 - Galeria Wieża Sztuki, Kielce; 2010 - Galeria VIP.OPTIMUM, Katowice;, Szwecja. Wystawy zbiorowe: 2015 - "Jak zatrzymać tę chwilę", Galeria w Pałacu Vauxhall, Krzeszowice; 2015 - "Styl japoński - styl piękny. Ula i Kazu", Oddział Muzeum Historii Katowic, Katowice; 2014 - Renata Fine Arts, Hudson NY (USA); 2012 - Kraków Art Expo, Tomaszowice; 2012 - I Biennale w Wenecji Cieszyńskiej, Cieszyn; 2011 - "100 + 1 Pięknych Obrazów", Galeria DAP ZPAP, Warszawa; 2003 - "Impresja" Galeria Pod Śrubką, Żywiec.