ASCHENBRENNER Franciszek (1872 Cieszyn - 1948 Wiedeń)
olej na sklejce
57 x 36 cm
sygnowany i datowany w lewym, dolnym rogu: "F. ASCHENBRENNER 1933".
Malarz i pedagog, związany ze środowiskiem artystycznym Cieszyna. Kształcił się w akademiach w Wiedniu i Monachium. Był nauczycielem rysunku w Cieszynie. Znany jest przede wszystkim jako malarz cieszyńskich widoków. Po II wojnie światowej wyjechał do Wiednia.