XVII Doroczna Wystawa Studium Fotografii ZPAF

26 czerwca - 20 lipca 2018


Jak co roku Studium Fotografii ZPAF zaprezentuje prace swoich słuchaczy. XVII Doroczna Wystawa SF ZPAF będzie skupiać zdjęcia uczestników roku podstawowego i warsztatowego. Po licznych ćwiczeniach i wykładach prowadzonych przez doświadczoną kadrę autorzy wystawy przygotowali materiał, którego poziom i szeroka gama tematyczna z pewnością przykują uwagę każdego widza.

 

Wybór jak zwykle nie był prosty – jak pomieścić potencjał takiej grupy wzrastającej w swej fotograficznej dojrzałości Twórców w przestrzeni zabytkowych sal, których kubatura od wieków pozostaje niezmienna? Siłą rzeczy wybrano najciekawsze prace najbardziej aktywnych uczestników Studium. Zbiorowy charakter wystawy pociąga za sobą pewien przeglądowy jej charakter. Sądzę, że w przypadku tej wystawy to dobrze. Wyrwane aparatem fotograficznym fragmenty rzeczywistości budują w swym ponownym połączeniu pewną wizję tego, co nas otacza. Absolwenci obydwu lat, mimo stawiania dopiero pierwszych kroków w przygodzie ze światłoczułym medium, w zdecydowanej większości przychodzą do nas wyposażeni w dojrzałe spojrzenie na świat, odwagę jego wyrażania, pasję tworzenia obrazu a przede wszystkim budowania jakże cennej społeczności otwartej na dyskusję i wymianę poglądów.

Kurator wystawy: Wojciech Sternak

 

Wyboru prac na XVII Doroczną Wystawę SF ZPAF dokonali: Jolanta Rycerska, Andrzej Zygmuntowicz i Wojciech Sternak. Autorzy, których prace zobaczymy na wystawie to: Alicja Bordon, Tomasz Bugajny, Mariusz Dmowski, Magdalena Huszcza, Robert Natenadze, Dorota Nowotny, Izabela Pajdała-Kusińska, Małgorzata Sarzalska, Agnieszka Smulko-Okupna, Marcin Tomczyk, Renata Umińska, Piotr Wideryński.

 

 


Galeria prac


Powrót