Sylwia Michalska i Małgorzata Sęk - Przestrzenie emocjonalne

27 października - 23 listopada 2018


Październikowy Wernisaż jest kontynuacją nowego cyklu wystaw prezentujących młode, awangardowe malarstwo polskie na najwyższym poziomie. Druga wystawa „Przestrzenie emocjonalne” W najbliższym czasie będziemy prezentować najnowsze i najciekawsze trendy we współczesnej sztuce polskiej, tworzonej przez artystów z najmłodszego pokolenia.


Twórczość jest sensem mojego życia, zawdzięczam jej harmonię i spełnienie oraz coraz większą znajomość siebie. To ona powoduje spokój i ukojenie mej duszy. Dzięki niej rejestruję swoje emocje, które chcę na zawsze zapamiętać. Inspirują mnie ludzie napotkani na mojej drodze, Ci, którzy odchodzą i Ci, którzy pozostają w moim życiu. Zachwyca mnie piękno chwili, jej ulotność sprawia, że chcę tworzyć. Malarstwo jest dla mnie odbiciem twórcy. Dużą część mojego malarstwa stanowią abstrakcyjne obrazy dużego formatu. Niejasne, łagodne, niedopowiedziane. To prześwity moich wspomnień… Pociąga mnie gra kolorów, które nigdy nie są jaskrawe, a jednak wymowne. Maluję również na płótnie oraz starych, stuletnich deskach z duszą. Motywy marynistyczne i roślinne to tematyka bardzo mi bliska ze względu na ukochanie polskiego morza i pojezierza mazurskiego, z którym jestem mocno związana.

Sylwia Michalska

 

Malarstwo jest dla mnie próbą uchwycenia tego, co w temacie portretu najistotniejsze - charakteru, nastroju, a przede wszystkim emocji towarzyszącej modelowi, danej sytuacji i przestrzeni. Jest to więc bardzo subiektywne spojrzenie na dany moment rzeczywistości odbierany przez autorkę niezwykle emocjonalnie. Sam proces twórczy i towarzyszące mu odczucia są bardzo osobiste i niekiedy nawet ważniejsze od efektu końcowego, jakim jest ukończone dzieło.

Małgorzata Sęk

 

 


Galeria prac


Powrót