Polska premiera książki Rafała Milacha „Prawie każda róża na barierkach przy Sejmie"

17 listopada - 17 listopada 2018


Goście: Maciej Pisuk i Rafał Milach

Zapraszamy na polską premierę książki Rafała Milacha „Prawie każda róża na barierkach przy Sejmie”. Światowa premiera wydawnictwa odbyła się podczas wrześniowych targów Unseen Amsterdam.  Praca powstała podczas lipcowych protestów przeciwko reformie sądownictwa proponowanej w 2017, a ostatecznie wprowadzonej w 2018 roku przez rząd Prawa i Sprawiedliwości (PiS). Kolekcja białych róż – będących symbolem pokojowego sprzeciwu, wetkniętych w pilnowane przez policję barierki przed sejmem RP – jest banalna i przypadkowa. Przypomina o zwyczajnych, nieheroicznych gestach wpisanych w ciąg protestów lata roku 2017.
 

Zdjęcia i koncepcja książki: Rafał Milach
Projekt: Ania Nałęcka-Milach & Rafał Milach
Format: 165 x 207 mm
Nakład: 300 polski, 200 angielski, w tym 30 egzemplarzy edycji specjalnej, z której dochód w całości zostanie przeznaczony na jedną z organizacji walczących o prawa człowieka.
Wydawca: Jednostka

 

Rafał Milach - artysta wizualny, fotograf, autor książek. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach oraz Instytutu Twórczej Fotografii na Uniwersytecie Śląskim w czeskiej Opawie (obecnie wykładowca tej uczelni). Autor nagradzanych książek, m.in. The Winners, 7 Rooms i Pierwszy marsz dżentelmenów. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Magnum Foundation i Europejskiej Fundacji Kultury. Finalista prestiżowej Deutsche Börse Photography Foundation Prize 2018, laureat konkursu World Press Photo. Współzałożyciel kolektywu Sputnik Photos, w 2018 r. dołączył do Magnum Photos jako członek nominowany. Miał liczne wystawy w Polsce i na świecie. Jego prace znajdują się m. in. w kolekcjach Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie, Fundacji Sztuki Polskiej ING, Kiyosato Museum of Photographic Arts (Japonia), Brandts w Odense (Dania).

 


Galeria prac


Powrót