Sopocki Dom Aukcyjny

Aukcja Sztuki Fantastycznej

19.06.2021 sobota

17:00

Sopocki Dom Aukcyjny

ul. Bohaterów Monte Cassino 43

81-768 Sopot

68 obiektów
01
01

Bez tytułu, 1980

olej, płyta, 88 x 73 cm
sygnowany na odwrocie: 'BEKSIŃSKI | 1980'

Cena wywoławcza:

190 000 zł droit de suite

Estymacja:

350 000 - 500 000 zł

02
02

Dariusz (yogoro) ZAWADZKI (ur. 1958 Szczecin)

Soul, 2021

olej, płyta, 97 x 80 cm
sygnowany p.d.: 'DZ | 2021'

Cena wywoławcza:

50 000 zł

Estymacja:

75 000 - 90 000 zł

03
03

Daniel PAWŁOWSKI (ur. 1989, Włocławek)

Tempus, 2021

olej, płótno, 100 x 80 cm
sygnowany na fryzie: 'PAWŁO… 2021'

Cena wywoławcza:

32 000 zł

Estymacja:

70 000 - 100 000 zł

04
04

Tomasz Alen KOPERA (ur. 1976, Kożuchów)

Wilk i owca, 2019

olej, płótno, 70 x 90 cm
sygnowany l.d.: 'Alen' oraz opisany na odwrocie: 'Tomasz Alen Kopera | "THE WOLF AND THE LAMB" | 2019

Cena wywoławcza:

38 000 zł

Estymacja:

60 000 - 80 000 zł

05
05

Occultatum, 2020

olej, płyta, 100 x 140 cm
sygnowany na odwrociu: '"Occultatum" | Maksymilian Novak - Zempliński | 2020'

Cena wywoławcza:

55 000 zł droit de suite

Estymacja:

80 000 - 90 000 zł

06
06

Tomasz SĘTOWSKI (ur. 1961, Częstochowa)

Zachwycający szalbierz, 2021

olej, płótno, 70 x 100 cm
sygnowany p.d.: 'Tsętowski' oraz opisany na odwrocie: '"Zachwycający Szalbierz"| olej, płótno, 70 cm X 100 cm | Tomek Sętowski | 2021 | MUZEUM WYOBRAŹNI'

Cena wywoławcza:

45 000 zł

Estymacja:

60 000 - 70 000 zł

07
07

Nobile

brąz patynowany, wys. 35 cm
szer. 33,5 cm
gł. 33 cm
sygnowany na podstawie: 'Sętowski', edycja 2/8

Cena wywoławcza:

18 000 zł

Estymacja:

25 000 - 35 000 zł

08
08

Wzór na percepcję koła

akryl, olej, płótno, 130 x 110 cm
sygnowany p.d.: 'T. Sętowski' oraz na odwrociu: ' " Wzór na percepcję koła" | akryl, olej, 110 x 130 cm | Tomek Sętowski' oraz 'MUZEUM WYOBRAŹNI | CZĘSTOCHOWA'

Cena wywoławcza:

35 000 zł droit de suite

Estymacja:

50 000 - 60 000 zł

09
09

Tenebris ventum, 2021

olej, płótno, 80 x 100 cm
sygnowany p.d.: 'JJ 2021'

Cena wywoławcza:

28 000 zł

Estymacja:

45 000 - 60 000 zł

10
10

Posłańcy, 2021

olej, płótno, 85 x 120 cm
sygnowany p.d.: 'Rosiński |2021' oraz opisany na odwrociu: 'POSŁAŃCY | Rosiński | 2021 | 85 x 120'

Cena wywoławcza:

8 000 zł

Estymacja:

14 000 - 18 000 zł

11
11

Gdańsk, 2020

olej, płótno, 100 x 150 cm

Cena wywoławcza:

22 000 zł

Estymacja:

35 000 - 45 000 zł

12
12

Mariola JAŚKO (ur. 1969, Kraków)

Twierdza I, 2020

olej, płótno, 100 x 150 cm
sygnowany p.d.: 'M. JAŚKO' 2020' oraz opisany na odwrocie: 'MARIOLA JAŚKO | "TWIERDZA I" | 100/150 cm | OLEJ PŁÓTNO | 2020'

Cena wywoławcza:

18 000 zł

Estymacja:

30 000 - 35 000 zł

13
13

Powrót z Epichyzjum, 2021

olej, płótno, 100 x 70 cm
sygnowany p.d.: 'Jacek Szynkarczuk 2021' oraz opisany na odwrocie: 'Jacek Szynkarczuk 2021 | "POWRÓT Z EPICHYZJUM" | -215-'

Cena wywoławcza:

24 000 zł

Estymacja:

40 000 - 50 000 zł

14
14

Jarosław KUKOWSKI (ur. 1972, Tczew)

Źródła monolitu niewypowiedzianych marzeń, 2020

olej, płyta, 80 x 100 cm
sygnowany p.d.: 'KUKOWSKI'

Cena wywoławcza:

20 000 zł

Estymacja:

40 000 - 46 000 zł

15
15

Królowa wężów, 2018

akryl, płótno, 55 x 46 cm
sygnowany p.b.: 'ANDRZEJ MALINOWSKI' oraz opisany na odwrocie: '"REINES DES SERPENTS" | ANDRZEJ MALINOWSKI | PARIS 2018 | "KRÓLOWA WĘŻÓW" | ANDRZEJ MALINOWSKI | PARYŻ 2018'

Cena wywoławcza:

10 000 zł

Estymacja:

16 000 - 20 000 zł

16
16

Alicja REKOWSKA (ur. 1990, Włocławek)

Księżycowy pył, 2021

olej, złoto płatkowe 23 3/4 KT, deska, 70 x 70 cm
sygnowany p.d.: 'A.W. Rekowska 2021'

Cena wywoławcza:

8 000 zł

Estymacja:

15 000 - 20 000 zł

17
17

Anioł Pański, 1997

olej, płótno, 92 x 84 cm
sygnowany p.d.: 'YERKA 97' oraz opisany na blejtramie: 'JACEK YERKA | ANIOŁ PAŃSKI | 1997'

Cena wywoławcza:

90 000 zł droit de suite

Estymacja:

200 000 - 300 000 zł

18
18

Rafał OLBIŃSKI (ur. 1943, Kielce)

Szeherezada

akryl, olej, płótno, 144 x 103 cm
sygnowany p.d.: 'Olbinski'

Cena wywoławcza:

70 000 zł

Estymacja:

150 000 - 200 000 zł

19
19

Dostępna tożsamość, 2020

akryl, olej, płótno, 60 x 45 cm
sygnowany p.d. 'Olbinski'

Cena wywoławcza:

50 000 zł droit de suite

Estymacja:

75 000 - 90 000 zł

20
20

Zbigniew HINC (ur. 1947 Gdańsk)

Miasto nad morzem, 2021

olej, płótno, 120 x 100 cm
sygnowany l.d.: 'Hinc' oraz opisany na odwrocie: 'MIASTO NAD MORZEM" 120x100 ZBIGNIEW HINC'

Cena wywoławcza:

28 000 zł

Estymacja:

45 000 - 60 000 zł

21
21

Lodokruszec

ołówek, papier, 29 x 41 cmw świetle passe-partout
sygnowany u dołu: 'JAROSŁAW | JAŚNIKOWSKI "LODOKRUSZEC" 2019/03'

Cena wywoławcza:

3 500 zł droit de suite

Estymacja:

5 000 - 7 000 zł

22
22

Czasospojrzenie, 2018

ołówek, papier, 40 x 28 cm w świetle passe-partout
sygnowany u dołu: 'JAROSŁAW | JAŚNIKOWSKI 2018'

Cena wywoławcza:

3 500 zł droit de suite

Estymacja:

5 000 - 7 000 zł

23
23

Giełda, 2013

kredka, papier, 11,5 x 14 cm
sygnowany p.d.: 'YERKA 13'

Cena wywoławcza:

4 000 zł droit de suite

Estymacja:

8 000 - 10 000 zł

24
24

Ścieżka nad wodą, 1997

kredka, papier, 12 x 14,5 cm
sygnowany p.d.: 'YERKA 97'

Cena wywoławcza:

4 000 zł droit de suite

Estymacja:

8 000 - 10 000 zł

25
25

Marcin KOŁPANOWICZ (ur. 1963, Kraków)

Testudopolis, 2021

pastel, papier, 71 x 90 cm
sygnowany p.d.: 'Marcin | Kołpanowicz | 2021'

Cena wywoławcza:

8 000 zł

Estymacja:

12 000 - 16 000 zł

26
26

Portal XII, 2021

technika własna (olej, płyta, ręcznie rzeźbiona rama), 96 x 94 cm
sygnowany u dołu: '20 AD 21 | Arkadiusz |Dzielawski' oraz na odwrociu: '20 [pieczęć autorska] 21 | "Portal XII" | Arkadiusz Dzielawski'

Cena wywoławcza:

22 000 zł

Estymacja:

34 000 - 40 000 zł

27
27

Rafał KOWALSKI (ur. 1973, Warszawa)

Odlecieć jak najdalej

olej, płótno, 90 x 90 cm
sygnowany p.d.:'r.ski' oraz na odwrociu: 'r.ski | rafał Kowalski | "ODLECIEĆ JAK NAJDALEJ" | 90 X 90 cm'

Cena wywoławcza:

9 000 zł

Estymacja:

12 000 - 15 000 zł

28
28

Don Q i szachy

olej, płótno, 50 x 40 cm
sygnowany p.d.: ‘r. ski’ oraz opisany na odwrocie: ‘r. ski | „Don Q i szachy” | No 1249’

Cena wywoławcza:

3 800 zł droit de suite

Estymacja:

5 500 - 6 500 zł

29
29

Dyl

olej, płótno, 60 x 50 cm
sygnowany p.d.: ‘r. ski’ oraz opisany na odwrocie: ‘r. ski | * DYL * | 60x50 cm | No 1278’

Cena wywoławcza:

3 800 zł droit de suite

Estymacja:

6 000 - 8 000 zł

30
30

Bez tytułu, 2021

olej, płyta, 92 x 88 cm
sygnowany na odwrocie: 'KHeksel'

Cena wywoławcza:

10 000 zł

Estymacja:

13 000 - 18 000 zł

31
31

Konwój śmierci, 2021

olej, płótno, 150 x 100 cm
sygnowany p.d.: 'LEW | 2021'

Cena wywoławcza:

18 000 zł

Estymacja:

25 000 - 30 000 zł

32
32

Mariusz DYDO (ur. 1979)

Kapłan II, 2021

ceramika szkliwiona warstwowo, 125 x 40 x 42 cm (wysokość z podstawą 202 cm)
sygnowany z tytułu popiersia

Cena wywoławcza:

12 000 zł

Estymacja:

18 000 - 22 000 zł

33
33

Minerva, 2019

brąz patynowany (odlew techniką wosku traconego), marmur (serpentynit), 27 x 23 cm
sygnowana: ‘K.B.Matlacz.III. - 2019 - 1/1’

Cena wywoławcza:

8 000 zł

Estymacja:

12 000 - 14 000 zł

34
34

Milczenie roślin, 2021

olej, płótno, 80 x 70 cm
sygnowany p.d.: 'SZ21' oraz na odwrocie: '"MILCZENIE ROŚLIN" 2021 | 70cm x 80 cm OLEJ | Zbigniew Seweryn'

Cena wywoławcza:

5 000 zł

Estymacja:

8 000 - 10 000 zł

35
35

Ewa PELLO (ur. 1964)

Auto-da-fe, 2018

olej, płótno, 100 x 80 cm
sygnowany p.d.: 'EWA PELLO' oraz na odwrociu: 'Ewa Pello | 2018 | "Auto-Da-Fe"'

Cena wywoławcza:

16 000 zł

Estymacja:

20 000 - 24 000 zł

36
36

The wide world, 2019

olej, deska, 29 x 29 cm
sygnowany p.d.: 'S. Zad 2019'

Cena wywoławcza:

5 000 zł

Estymacja:

10 000 - 14 000 zł

37
37

Dotyk żywiołu, 2017

olej, płótno, 80 x 60 cm
sygnowany i opisany na odwrociu: 'Dotyk żywiołu | Maja Borowicz | 2017'

Cena wywoławcza:

38 000 zł droit de suite

Estymacja:

55 000 - 70 000 zł

38
38

Leszek ŻEGALSKI (pseud. Maestro) (ur. 1959, Śląsk Cieszyński)

Wiedźmy - spotkanie nieformalne, 2017

olej, płótno, 130 x 200 cm
sygnowany l.d.: 'ŻEGALSKI 2017' oraz sygnowany na odwrocie: 'ŻEGALSKI 2017 | "WIEDŹMY - SPOTKANIE | NIEFORMALNE'

Cena wywoławcza:

19 000 zł

Estymacja:

30 000 - 35 000 zł

39
39

It's hazardous for your health, 2020

akryl, olej, płótno, 59 x 44 cm
sygnowany p.d. 'Olbinski'

Cena wywoławcza:

65 000 zł droit de suite

Estymacja:

80 000 - 100 000 zł

40
40

Bez tytułu, 2020

olej, płótno, 90 x 70 cm
sygnowany p.d.: 'Smarowski'

Cena wywoławcza:

16 000 zł

Estymacja:

22 000 - 28 000 zł

41
41

Wiesław WAŁKUSKI (ur. 1956, Białystok)

Obłęd, 2020

olej, płyta, 60 x 80 cm
sygnowany i opisany na odwrocie: 'WIESŁAW WAŁKUSKI | "OBŁĘD" | OLEJ, 2020, Warszawa'

Cena wywoławcza:

9 000 zł droit de suite

Estymacja:

16 000 - 20 000 zł

42
42

Strażnice czasu, 2017

olej, płótno, 90 x 60 cm
sygnowany l.d.: 'Z. Hinc'

Cena wywoławcza:

12 000 zł droit de suite

Estymacja:

18 000 - 22 000 zł

43
43

Zbigniew OPORSKI (ur. 1980, Węgrowiec)

Wodospad

olej, płyta aluminiowa, 80 x 100 cm
sygnowany na odwrocie odciskiem palca

Cena wywoławcza:

12 000 zł

Estymacja:

16 000 - 20 000 zł

44
44

Bartosz STĘPIŃSKI (ur. 1992, Częstochowa)

Treel'drassil, 2021

akryl, płótno, 130 x 100 cm
sygnowany na odwrocie: 'Bstępiński | TREEL'DRASSIL | 2021'

Cena wywoławcza:

5 000 zł

Estymacja:

8 000 - 12 000 zł

45
45

Krzysztof POLACZENKO (ur. 1987, Świdnica)

Przebudzenie, 2021

akryl, pastel, płyta, 80 x 100 cm
sygnowany na odwrociu: 'przebudzenie | K. Polaczenko | 2021'

Cena wywoławcza:

8 000 zł

Estymacja:

12 000 - 14 000 zł

46
46

Zaklęci w krainie wiecznych snów, 2019

olej, płótno, 70 x 100 cm
sygnowany monogramem p.d.: 'ŁP 2019' oraz opisany na odwrociu: 'Łukasz Prządka | Rok 2019 | wymiar 100 x 70 cm | Tytuł: "Zaklęci w krainie wiecznych snów" | ŁP'

Cena wywoławcza:

4 000 zł

Estymacja:

6 000 - 8 000 zł

47
47

Sebastian MOŃ (ur. 1986, Pszczyna)

Bez tytułu, 2019

akryl, płyta, 100 x 70 cm
sygnowany monogramem p.d.: 'SM' oraz na odwrociu: 'SEBASTIAN MOŃ | 21.07.19r.'

Cena wywoławcza:

8 000 zł

Estymacja:

12 000 - 15 000 zł

48
48

Nikiszowiec, 2018

akryl, płótno, 50 x 100 cm
sygnowany p.d.: 'STOKFISZ DELARUE'

Cena wywoławcza:

9 000 zł droit de suite

Estymacja:

12 000 - 15 000 zł

49
49

Planeta 3, 2017

olej, płótno, 120 x 100 cm
sygnowany p.d.: 'A. Olczyk | 2017'

Cena wywoławcza:

14 000 zł

Estymacja:

20 000 - 24 000 zł

50
50

Rafał MASIULANIEC (ur. 1979, Bartoszyce)

F3, 2021

akryl, płótno, 100 x 70 cm
sygnowany na odwrocie: 'MASIULANIEC R 2021'

Cena wywoławcza:

8 000 zł

Estymacja:

12 000 - 14 000 zł