Pragaleria Dom Aukcyjny

5. Aukcja Malarstwa i Designu

28.08.2019 środa

19:30

Pragaleria Dom Aukcyjny

ul. Stalowa 3

03-425 Warszawa

Organizator aukcji dolicza 18% opłatę do ceny sprzedaży.

116 obiektów
001
001

Stanisław FIJAŁKOWSKI (ur. 1922)

Bez tytułu, 2001

ołówek, akwarela, papier; 38,5 x 28 cm;
sygn., dat. i opisany u dołu: W pięćdziesiątą rocznicę ślubu - 19 VII 2001/2 / St. Fijałkowski / 24/2001 (ołówkiem).

Cena wywoławcza:

8 000 zł droit de suite

002
002

Mariusz DYDO (ur. 1979)

Miriam II, 2014

ceramika malowana podszkliwnie, szkliwiona, malowana naszkliwnie, złocona, 75 x 23 x 19 cm, od spodu logo autora i opis numeryczny

Cena wywoławcza:

6 000 zł

003
003

Bogdan KORCZOWSKI (ur. 1954)

Galille [Galileusz], 1993

olej, płótno; 100 x 81 cm;
sygn. p. d.: KORCZOWSKI;
na odwrocie napis autorski: GALILLE / 1993 / KORCZOWSKI oraz certyfikat autorski i informacje o wystawach;

Cena wywoławcza:

2 500 zł droit de suite

004
004

Magdalena DANIEC (ur. 1974, Kraków)

Podwójne zaćmienie księżyca, 2018

olej, kolaż, płótno, 78 x 70 cm, sygn. p.d.: Magdalena Daniec

Cena wywoławcza:

2 600 zł droit de suite

005
005

Edna ROSEN (ur. 1940)

Never again, 1994

olej, płyta; 83 x 124 cm
sygn. p. d.: ... (w języku hebrajskim).

Cena wywoławcza:

3 000 zł

006
006

Lech KUNKA (1920-1978)

Koła, 1963

grafika, papier naklejony na karton; 20 x 20 cm (wymiar arkusza); 22,7 x 22,5 cm (wymiar kartonu);
na odwrocie napis piórem (ślad ołówka): LKun (...)

Cena wywoławcza:

200 zł droit de suite

007
007

Jan TARASIN (1926-2009)

Morze, 1970

serigrafia, papier; 20 x 20 cm;
sygn. p. d.: ... - słabo czytelna (wyblakły flamaster).

Cena wywoławcza:

2 000 zł droit de suite

008
008

Jan SZCZEPKOWSKI (ur. 1975, Sanok)

Nocte VII, 2019

olej, płótno, 81 x 65 cm, sygn. p.d.: Szczepkowski 19

Cena wywoławcza:

2 600 zł

009
009

Marek DZIENKIEWICZ (ur. 1951)

Bez tytułu, 2015-2016

akryl, płótno; 80 x 59 cm;
sygn. i dat. p. d.: Marek Dzienkiewicz 2016;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Marek / Dzienkiewicz / 2016-5 / akryl na płótnie.

Cena wywoławcza:

2 000 zł droit de suite

010
010

Tomasz DOMINIK (ur. 1955)

Liber Generationis, 2010

litografia, papier; 49 x 66 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisana: "Liber Generationis" litografia 6/15 Tomasz Dominik 2010.

Cena wywoławcza:

500 zł droit de suite

011
011

Małgorzata KOSIEC (ur. 1975, Łódź)

Luxia VI, 2014

akryl, płotno; 40 x 40 cm;
sygn. na krawędzi płótna: KOSIEC;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: GOSIA / KOSIEC / 2014 / LUXIA VI.

Cena wywoławcza:

6 000 zł droit de suite

012
012

Nikita TSOY (ur. 1991, Kijów)

Phenantrene, 2018

olej, płótno, 70 x 50 cm, sygn. na odwrocie

Cena wywoławcza:

1 800 zł

013
013

nieokreślony, XX w. AUTOR

Sportowiec

olej, płótno; 101 x 70,5 cm.

Cena wywoławcza:

700 zł droit de suite

014
014

Krystyn ZIELIŃSKI (1929 - 2007)

Opowieść o dwojgu, z cyklu: Ikonostas, 1986

technika własna, papier; 32 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany u dołu: Opowieść o dwojgu - z cyklu "IKONOSTAS" Zieliński 1986 (ołówkiem).

Cena wywoławcza:

1 800 zł droit de suite

015
015

Władysław ROGOWSKI

Regatta

olej, płyta; 91,5 x 61 cm;
sygn. l. d .: Rogowski.

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite

016
016

Iza STARĘGA (ur. 1964)

Ryba, 2009

olej, płótno; 55 x 90 cm;
sygn. i dat. p. d.: IZA STARĘGA '09.

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite

017
017

Aleksandra OSADZIŃSKA (ur. 1984)

Między nami, 2012

wydruk cyfrowy, płótno, 55 x 65 cm, sygn. na odwrocie

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite

018
018

Roman OPAŁKA (1931 Abbeville - 2011 Rzym)

Tygrys, Ilustracja do książki Roberta Stillera "Skamieniały statek", 1967

tempera, papier; 24 x 20 cm;
na odwrocie oprawy liczne pieczątki w tym pieczątki Fundacji Opalka;
Roman Opałka, Katalog wczesnych prac, Warszaw 1998;
stan zachowania: drobne odpryski malatury w dolnej partii.

Cena wywoławcza:

1 500 zł droit de suite

019
019

Małgorzata KOT (ur. 1962)

Kolumna, model Dots, 2018

ceramika malowana podszkliwnie, szkliwiona, malowana naszkliwnie, 45 x 32 x 16 cm, od spodu logo autorki i studia, opis numeryczny.

Cena wywoławcza:

2 800 zł

020
020

Franciszek STAROWIEYSKI (1930 Bratkówka k. Krosna - 2009 Warszawa)

Szkice postaci

ołówek, papier; 21 x 29,5 cm;
na odwrocie pieczęć okrągła z napisem w otoku: z rysunków Franciszka Starowieyskiego oraz inicjałem wiązanym artysty w środku oraz z podpisem Teresy Starowieyskiej;
szkic wykonany na Liście...

Cena wywoławcza:

100 zł droit de suite

021
021

Jan TARASIN (1926-2009)

Kompozycja, 1983

akwarela, papier; 50 x 39 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jan Tarasin 83 (ołówkiem).

Cena wywoławcza:

20 000 zł droit de suite

022
022

Sławomir GRABOWY (1947)

Moja żona i ja 1, 2002

linoryt, papier; 40,5 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany u dołu: Moja żona i ja 1 (mała) linoryt 19 (?) I/X Sł Grabowy 2002

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite

023
023

Henryk OPAŁKA (1929 - 2018)

Videolit II, 1991

litografia, papier; 55 x 79 cm (wymiar kompozycji), 58 x 81 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisana u dołu: Videolit II - 91 Litografia 1/10 H.Opałka (ołówkiem).

Cena wywoławcza:

500 zł droit de suite

024
024

Robert JANKOWSKI

Kompozycja, 1995

technika własna (olej, collage), płyta; 67 x 46 cm;
sygn. i dat. p. d.: JANKOWSKI 95.

Cena wywoławcza:

500 zł droit de suite

025
025

Tomasz DANIEC (ur. 1973)

Wanderlust X, 2019

olej, płótno, 66 x 115 cm, sygnowany p. d.

Cena wywoławcza:

2 800 zł

026
026

Eliza KOPEĆ (ur. 1960)

Bez tytułu, 2004

akryl, płótno; 24 x 24 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie, na blejtramie: z. t. E. Kopeć 2004.

Cena wywoławcza:

2 000 zł droit de suite

027
027

Kacper BOŻEK (ur. 1974, Kraków)

Wielka mistyfikacja, 2017

akwaforta, sucha igła, akryl, papier; 59 x 78,2 cm (wymiar arkusza), 49,2 x 64,8 cm (odcisk płyty);
sygn., dat. i opsana u dołu: 2/100 WIELKA MISTYFIKACJA KACPER BOŻEKXVII/XXI (ołówkiem).

Cena wywoławcza:

900 zł droit de suite

028
028

Waldemar PETRYK

Drzwi, 2017

metale kolorowe, akryl, drewno, płyta; 37 x 25 cm (wymiar całości w autorskiej oprawie);
sygn., dat. I opisany na odwrocie: Waldemar / Petryk / W-wa 2017 / metale kolorowe, akryl, drewno, płyta.

Cena wywoławcza:

800 zł

029
029

Waldemar PETRYK

Tata choć na pierogi

collage, papier żółty; 28 x 20,3 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Petryk (ołówkiem).

Cena wywoławcza:

500 zł

030
030

Jadwiga MAZIARSKA (1916 Sosnowiec - 2003)

Kompozycja, 1963

grafika, papier naklejony na karton;
18,5 x 13 cm (wymiar arkusza); 22,7 x 22,5 cm (wymiar kartonu);
sygn. w kompozycji p. d.: Maziarska J.

Cena wywoławcza:

200 zł droit de suite

031
031

Maria NEUMANN-HISZPAŃSKA (1917 Warszawa - 1980 Warszawa)

Bułgaria - Klasztor Baczkowski, 1954

drzeworyt, papier; 35 x 24 cm (wymiar arkusza w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisany u dołu: [rysunek myszy] MHiszpańska-Neumann / Bułgaria - Klasztor Baczkowski (drzeworyt) 1954 (ołówkiem);
stan zachowania:...

Cena wywoławcza:

200 zł droit de suite

032
032

Alfred LENICA (1899 - 1977)

Bez tytułu, lata 40. XX w.

technika własna (gwasz, pastel, tusz), papier; 98 x 68 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Lenica;
stan zachowania: drobne uszkodzenia papieru u góry kompozycji.

Cena wywoławcza:

2 500 zł droit de suite

033
033

Karol CHROBOK (ur. 1960)

Czekając nocą, 1985

olej, płótno; 80 x 60 cm;
sygn. i dat. p. d.: Karol Chrobak 85;
na odwrocie opisany: Karol Chrobok / olej, płótno, 85 r. / "Czekając nocą" / 80 x 60 cm / (...).

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite

034
034

Alfred ABERDAM (1894-1963)

Scena w Karczmie

olej, płótno; 50 x 61 cm;
sygn. p. g.: Aberdam.

Cena wywoławcza:

20 000 zł droit de suite

035
035

Barbara ŁANGOWSKA (ur.1924)

Olka, 1968

olej, płótno; 70 x 55 cm;
sygn. p. d.: Łangowska;
na odwrocie, na krośnie nalepka wystawowa oraz liczne napisy: Olka / 1968.

Cena wywoławcza:

500 zł droit de suite

036
036

Zbigniew OLKIEWICZ (ur. 1951)

olej, płótno; 89 x 99 cm.

Cena wywoławcza:

700 zł droit de suite

037
037

Dyptyk - Kropki A-Z, 1979

akryl, płyta; 33 x 36 cm (wymiar każdej z części kompozycji);
na odwrocie każdej z pracy nalepka z informacją: Krystyn Zieliński / "KROPKI ..." dyptyk / płyta akryl / 33 x 36 2001 [skreślone i dopisane u góry 79;
obraz...

Cena wywoławcza:

8 000 zł droit de suite

038
038

Tadeusz ŚWINIARSKI (ur. 1961)

Bez tytułu, 2018

olej, płótno, 95 x 80 cm, sygn. na odwrocie

Cena wywoławcza:

1 000 zł

039
039

Stanisław MŁODOŻENIEC (ur. 1953)

Tompkins Square, 2006

olej, płótno; 31 x 38,5 cm;
sygn. dat. i opisany na odwrocie: „S. MŁODOŻENIEC / „Tompkins Sq” 2006.

Cena wywoławcza:

1 900 zł droit de suite

040
040

Iwona KOBRYŃ

Bez tytułu, 2017

akryl, płótno, 92 x 72 cm, sygn. na odwrocie

Cena wywoławcza:

700 zł

041
041

Włodzimierz ZAKRZEWSKI (1916 Petersburg - 1992 Warszawa)

PARTIA - Polityczny plakat propagandowy

offset, papier; 95 x 47 cm (w świetle oprawy);
przy prawej krawędzi drukowany napis: Wydz. Prop. KW PZPR w Krakowie WAG. Kraków Opracowanie graf. W. Zakrzewski / KZG nr 2 zam. nr 477/68 nakład 10 000 + 100 L-6 (8713)
stan...

Cena wywoławcza:

500 zł

042
042

Plakat - Bez alkoholu urlop udany!

offset, papier; 98 x 67 cm;
sygn. w kompozycji przy prawej krawędzi u góry (druk): A. KRZYSZTOFORSKI;
u dołu druk: Nakład Ośrodka Informacji i Propagandy SKP.

Cena wywoławcza:

550 zł

043
043

Plakat - Przez jakość pracy do jakości życia, 1977

offset, papier; 97 x 67 cm.
stan zachowania: uszkodzenie dolnej krawędzi papieru.

Cena wywoławcza:

350 zł

044
044

Plakat - Źle tankujesz

offset, papier; 68 x 48 cm;
dodatkowe informacje: Nakład Ministerstwa Komunikacji, WAG / RSW PRASA;
stan zachowania: uszkodzenia krawędzi papieru, naddarcia ok. 4 cm.

Cena wywoławcza:

700 zł

045
045

Jerzy FLISAK (1930 - 2008)

Plakat - Nie tak. Zmień narzędzie, 1969

offset, papier; 68 x 47 cm;
sygn. przy prawej krawędzi u dołu: Flisak (drukiem);

Cena wywoławcza:

400 zł

046
046

Istvan PEKARY (1905-1981)

Postacie w strojach ludowych, 1937

akwaforta, ręcznie podmalowana, papier, 21 x 15 cm (odcisk płyty), 36 x 27,5 cm (oprawa), sygn. ołówkiem p.d.: 19 Pekary 37

Cena wywoławcza:

150 zł

047
047

Istvan PEKARY (1905-1981)

Postacie w strojach ludowych, 1938

akwaforta, ręcznie podmalowana, papier, 21 x 15,5 cm (odcisk płyty), 35 x 27 cm (oprawa), sygn. ołówkiem p.d.: 19 Pekary 38

Cena wywoławcza:

150 zł

048
048

Talerz reklamowy: " TTT - Kultura Trzeźwość Bezpieczeństwo"

porcelana; 32 cm;
sygn.: pieczęć fabryki;
Zakłady Porcelany Stołowej Lubiana w Wałbrzychu, II poł. XX w.
(skrót "TTT" - Towarzystwo Trzeźwości Transportowców)

Cena wywoławcza:

250 zł

049
049

Woj

Leszek NOWOSIELSKI (1918-1999)
ceramika szkliwiona; wys. 29 cm;
Por.: Altelier Nowosielskich. Ceramiczny Świat Hanny i Leszka Nowosielskich., Gdańsk, 2016, s. 51.

Cena wywoławcza:

2 900 zł

050
050

Stolik 'Uznam"

blaty: łupek – Brazylia oraz drewno – stodoła z Polski, podstawa: stal malowana proszkowo; 42 x 90 x 60 cm.
lessform.pl

Cena wywoławcza:

1 400 zł