27.11.2024 środa
17:00
Dom Aukcyjny REMPEX
ul. Karowa 31
00-324 Warszawa
21.11 - 27.11.2024
Organizator aukcji dolicza 20% opłatę do ceny sprzedaży.
Na aukcji obowiązuje regulamin domu aukcyjnego.
Przedwiośnie, 1923
olej, płótno; 66 x 80 cm;
sygn. i dat. p. g.: Bremer / 1923.
olej, tektura; 34 x 49 cm;
sygn. p. d.: M. Szopiński.
olej, sklejka; 59 x 46 cm.
Polska, lata 20.-30. XX w.
emalia, blacha; 24,5 x 19 cm (w świetle oprawy);
sygn. i miejsc. l. d.: Chantal de Burguet / Limoges.
Francja, XX w.
fotografia czarno-biała, papier fotograficzny; 19,7 x 14,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d. na passe-partout: BCh, l. d.: Kraków '91.
fotografia, brom; 49 x 58 cm (w świetle passe-partout);
sygn. na licu p. d.: Pollesch 66.
pieczęć na odwrocie: "KONRAD KAROL / POLLESCH / KRAKÓW - POLAND".
druk, papier; 69 x 48 cm;
serigrafia, papier; 21,5 x 21,5 cm (wymiar odbitki);
sygn. p. d.: Jarodzki, l. d.: 51/100.
litografia, papier czerpany Velin d`Arches; 22 x 25 cm (w świetle passe-partout); sygn. na płycie p. d. „Kisling”.
Grafika pochodzi z teki „Provence" (Prowansja). Nakład 280 szt.
litografia barwna, papier; 45 x 29 cm (wymiar arkusza);
sygn. l. d.: 30/40 / BAK
autolitografia, papier; 15,3 x 10,7 cm (w świetle oprawy);
sygn. i opisany u dołu ołówkiem: Autolitografia, A. Sołtan / Kościół Sw. Anny.
Stan zach.: drobne ciemne plamki na arkuszu.
litografia, papier; 44 x 32 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.
Plakat do sztuki teatralnej "Pieśń o zamordowanym narodzie żydowskim" - Państwowy Teatr Żydowski im. E. R. Kamińskiej w Warszawie (prapremiera w 1986)
offset barwny, papier; 93 x 65 cm;
Plakat do filmu „Yesterday” - w reżyserii Radosława Piwowarskiego
offset barwny, papier; 93,5 x 66,5 cm;
sygn. wzdłuż prawej krawędzi u góry: Halina Piwowarska;
ozn. Ł Z Graf Zam 74/14/85. N. 5. 500 szt. N-97
- plakat do filmu Zemsta Różowej Pantery w reżyserii Blake Edwards I
offset barwny, papier; 94,6 x 66,5 cm
sygn. wzdłuż prawej krawędzi: MAREK PŁOZA DOLIŃSKI
- plakat do filmu „Zdarzyło się nocą” w reżyserii Wieniamina Dormana
offset barwny, papier; 95,5 x 66,5 cm;
sygn. wzdłuż lewej krawędzi: MAREK PŁOZA DOLIŃSKI
akwaforta, papier; 49 x 39 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d. w obrębie grafiki: H. Szydłowski / PERTH.ART1987, poniżej sygn. ołówkiem p. d.: H. Szydłowski.
akwaforta, akwatinta, papier; 32 x 24,5 cm (odcisk płyty);
sygn. i dat. p. d.: J. Przybylski 80., l. d.: "GALERIA C" 22/30.
litografia barwna, papier, 32,3 x 41,5 cm;
sygn. p. d.: S Mendjsky; nr odbitki l. d.: 925/1200.
sygn. p. d.: S Mendjisky; nr odbitki l. d.: 925/1200.
litografia, papier, 32,3 x 41,5 cm;
akwaforta, papier; 8 x 10 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d. ołówkiem: Zakrz.
litografia, papier welinowy o wysokiej gramaturze; 47 x 36 cm (kompozycja), 65 x 50 (arkusz);
litografia barwna, papier litograficzny o wysokiej gramaturze; 46 x 35 cm (kompozycja), 70 x 50 cm (arkusz);
litografia barwna, papier Velinowy o wysokiej gramaturze; 37 x 34 cm (w świetle passe-partout);
litografia, papier welinowy o wysokiej gramaturze; 33 x 53 cm (kompozycja), 70 x 50 (arkusz);
sygn. z płyty p. d. „TOM WESSELMANN”; l. d. sucha pieczęć wydawcy S.P.A.D.E.M.
serigrafia barwna, papier welinowy o wysokiej gramaturze; 60 x 60 cm;
drzeworyt, papier; 28 x 21 cm (w świetle passe-partout), 41 x 33 cm.
drzeworyt, papier; 28 x 22 cm (w świetle passe-partout), 41 x 35 cm.
cynkotypia (wykonana w latach 70. na podstawie oryginalnego linorytu), papier; 17 x 24 cm (w świetle passe-partout).
litografia, papier; 20 x 34 cm (w świetle passe-partout).
autolitografia, papier; 33 x 37 cm (w świetle passe-partout);
sygn. ołówkiem przez autora p. d. oraz opisana na płycie.
Nakład 300 egz. Warszawa 1945.
litografia, papier czerpany; 33 x 44 cm; oryginalnie zamontowana na czarnym, bezkwasowym kartonie 50 x 40 cm, załączona kopia certyfikatu autentyczności wydanego przez Galerię w Paryżu.
serigrafia, papier; sygn. na płycie l. d. „czeczot”.
Nakład serigrafii 200 szt., wykonano w 1980 r.
Klisze zostały zniszczone pod kontrolą ZPAP Katowice.
akwatinta barwna, papier; 55 x 76 cm (wymiar arkusza);
sygn. ołówkiem p. d.: Jacek Zaborski / 87, l. d.: "Sytuacje mobilne" śr. : 20/30.
sucha igła, papier, 52,5 x 41,5 cm (zadruk)
sygn., dat. i opisany ołówkiem u dołu: 'Blacha II s.igła épreuve d'art. 94 ABielawski'.
linoryt, papier; 41,5 x 31 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat.: WRząb 1979, l. d.: Nad rzeczką, śr. d.: linoryt.
litografia, papier; 42 x 28 cm;
sygn. i dat. ołówkiem p. d.: Anuszkiewicz 1970.
technika graficzna mieszana, akwaforta?, papier; 25 x 33,5 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d. ołówkiem: E. KUCZYŃSKI, l. d.: TORUŃ - "BRAMA MOSTOWA".
litografia, papier; 23 x 29 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: Lange 63.
linoryt, papier; 34 x 28,5 cm (wymiar arkusza);
sygn. l. d. na matrycy: AK, poniżej p. d. ołówkiem: S. KURKOWSKI.
linoryt, papier; 39 x 31 cm (wymiar arkusza);
p. d. poniżej planszy: A. KURKOWSKI.
akwaforta, papier; 25 x 35 cm (wymiar arkusza);
sygn. ołówkiem p. d.: B. Rogiński, l. d.: Barkasy.
linoryt, papier; 50 x 35 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d. ołówkiem: A. KURKOWSKI.
drzeworyt, papier; 24 x 34 cm (w świetle passe-partout);
napisy u dołu: W. Skoczylas oraz Kazimierz-Spichlerze.
ołówek, papier; 11 x 13,5 cm (wymiar rysunku);
sygn. i dat. p. g.: MUSIAŁOWICZ / 1951, poniżej dedykacja artysty z 1984 r.
ołówek, papier; 17 x 11,5 cm (arkusz) oraz 17 x 11,5 cm (arkusz).
Prace ze szkicownika artysty z lat 50.-60. XX w.
ołówek, długopis, papier; wym. od: 13 x 15 cm do 15 x 18 cm.
tusz, papier; 30,5 x 26 cm (wymiar arkusza);
sygn. l. d.: charlie 52, na odwrociu pieczęć czasopisma "MUCHA".
Ilustracja satyryczna do tygodnika „Mucha”.
tusz, papier; 24 x 21,5 cm (wymiar arkusza);
sygn. na odwrocie l. g.: Ciszewski, niżej pieczęć czasopisma "MUCHA".