Dom Aukcyjny REMPEX

41. Aukcja Wyprzedażowa - ze Zbiorów Kolekcjonera

27.11.2024 środa

17:00

Dom Aukcyjny REMPEX

ul. Karowa 31

00-324 Warszawa

21.11 - 27.11.2024

Organizator aukcji dolicza 20% opłatę do ceny sprzedaży.
Na aukcji obowiązuje regulamin domu aukcyjnego.

290 obiektów
152
152

Przedwiośnie, 1923
olej, płótno; 66 x 80 cm;
sygn. i dat. p. g.: Bremer / 1923.

Cena wywoławcza:

500 zł

153
153

Motyw ze Szczawnicy

olej, tektura; 34 x 49 cm;
sygn. p. d.: M. Szopiński.

Cena wywoławcza:

200 zł

154
154

Kontemplacja

olej, sklejka; 59 x 46 cm.
Polska, lata 20.-30. XX w.

Cena wywoławcza:

500 zł

155
155

Pasterze owiec

emalia, blacha; 24,5 x 19 cm (w świetle oprawy);
sygn. i miejsc. l. d.: Chantal de Burguet / Limoges.
Francja, XX w.

Cena wywoławcza:

200 zł

301
301

Obrazy z Polski, 1991

fotografia czarno-biała, papier fotograficzny; 19,7 x 14,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d. na passe-partout: BCh, l. d.: Kraków '91.

Cena wywoławcza:

200 zł

302
302

Las, 1966

fotografia, brom; 49 x 58 cm (w świetle passe-partout);
sygn. na licu p. d.: Pollesch 66.
pieczęć na odwrocie: "KONRAD KAROL / POLLESCH / KRAKÓW - POLAND".

Cena wywoławcza:

500 zł

303
303

Sam SHAW (1912 – 1999)

Marylin Monroe

druk, papier; 69 x 48 cm;

Cena wywoławcza:

100 zł

304
304

Portret

serigrafia, papier; 21,5 x 21,5 cm (wymiar odbitki);
sygn. p. d.: Jarodzki, l. d.: 51/100.

Cena wywoławcza:

100 zł

305
305

Żaglówki i palma, 1954

litografia, papier czerpany Velin d`Arches; 22 x 25 cm (w świetle passe-partout); sygn. na płycie p. d. „Kisling”.
Grafika pochodzi z teki „Provence" (Prowansja). Nakład 280 szt.

Cena wywoławcza:

500 zł

306
306

Samuel BAK (ur. 1933)

Sześcioskrzydła postać

litografia barwna, papier; 45 x 29 cm (wymiar arkusza);
sygn. l. d.: 30/40 / BAK

Cena wywoławcza:

200 zł

307
307

Kościół Św. Anny w Warszawie

autolitografia, papier; 15,3 x 10,7 cm (w świetle oprawy);
sygn. i opisany u dołu ołówkiem: Autolitografia, A. Sołtan / Kościół Sw. Anny.
Stan zach.: drobne ciemne plamki na arkuszu.

Cena wywoławcza:

100 zł

308
308

Janusz STANNY (1932 - 2014)

Chopin

litografia, papier; 44 x 32 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.

Cena wywoławcza:

500 zł

309
309

Andrzej PĄGOWSKI (ur. 1953 r., Warszawa)

Pieśń o zamordowanym żydowskim narodzie

Plakat do sztuki teatralnej "Pieśń o zamordowanym narodzie żydowskim" - Państwowy Teatr Żydowski im. E. R. Kamińskiej w Warszawie (prapremiera w 1986)
offset barwny, papier; 93 x 65 cm;

Cena wywoławcza:

100 zł

310
310

Yesterday

Plakat do filmu „Yesterday” - w reżyserii Radosława Piwowarskiego
offset barwny, papier; 93,5 x 66,5 cm;
sygn. wzdłuż prawej krawędzi u góry: Halina Piwowarska;
ozn. Ł Z Graf Zam 74/14/85. N. 5. 500 szt. N-97

Cena wywoławcza:

100 zł

311
311

Zemsta Różowej Pantery

- plakat do filmu Zemsta Różowej Pantery w reżyserii Blake Edwards I
offset barwny, papier; 94,6 x 66,5 cm
sygn. wzdłuż prawej krawędzi: MAREK PŁOZA DOLIŃSKI

Cena wywoławcza:

100 zł

312
312

Zdarzyło się nocą

- plakat do filmu „Zdarzyło się nocą” w reżyserii Wieniamina Dormana
offset barwny, papier; 95,5 x 66,5 cm;
sygn. wzdłuż lewej krawędzi: MAREK PŁOZA DOLIŃSKI

Cena wywoławcza:

100 zł

313
313

Henryk SZYDŁOWSKI (ur. 1950, Jawor)

Dokąd zmierzamy?, 1987

akwaforta, papier; 49 x 39 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d. w obrębie grafiki: H. Szydłowski / PERTH.ART1987, poniżej sygn. ołówkiem p. d.: H. Szydłowski.

Cena wywoławcza:

1 000 zł

314
314

Galeria C, 1980

akwaforta, akwatinta, papier; 32 x 24,5 cm (odcisk płyty);
sygn. i dat. p. d.: J. Przybylski 80., l. d.: "GALERIA C" 22/30.

Cena wywoławcza:

200 zł

315
315

Serge MENDJISKY (ur. 1929 r. Paryż)

Zestaw 6 litografii-z teki„Port Grimaud"

litografia barwna, papier, 32,3 x 41,5 cm;
sygn. p. d.: S Mendjsky; nr odbitki l. d.: 925/1200.

Cena wywoławcza:

200 zł

316
316

sygn. p. d.: S Mendjisky; nr odbitki l. d.: 925/1200.

Cena wywoławcza:

200 zł

317
317

litografia, papier, 32,3 x 41,5 cm;

Cena wywoławcza:

200 zł

318
318

Kościół Mariacki w Krakowie

akwaforta, papier; 8 x 10 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d. ołówkiem: Zakrz.

Cena wywoławcza:

100 zł

319
319

Fernando BOTERO (1932 Medelin - 2023 Monako)

Taniec na linie

litografia, papier welinowy o wysokiej gramaturze; 47 x 36 cm (kompozycja), 65 x 50 (arkusz);

Cena wywoławcza:

1 000 zł

320
320

Pablo PICASSO (1881 - 1973)

Naga żona

litografia barwna, papier litograficzny o wysokiej gramaturze; 46 x 35 cm (kompozycja), 70 x 50 cm (arkusz);

Cena wywoławcza:

1 000 zł

321
321

Paiting - z serii „Blue Ribbon”, 1984

litografia barwna, papier Velinowy o wysokiej gramaturze; 37 x 34 cm (w świetle passe-partout);

Cena wywoławcza:

1 000 zł

322
322

Tom WESSELMANN (1931 - 2004)

Great American Nude 2

litografia, papier welinowy o wysokiej gramaturze; 33 x 53 cm (kompozycja), 70 x 50 (arkusz);
sygn. z płyty p. d. „TOM WESSELMANN”; l. d. sucha pieczęć wydawcy S.P.A.D.E.M.

Cena wywoławcza:

1 000 zł

323
323

Andy WARHOL (1928-1987)

Zebra Grevy'ego

serigrafia barwna, papier welinowy o wysokiej gramaturze; 60 x 60 cm;

Cena wywoławcza:

1 000 zł

324
324

Edward CZERWIŃSKI (1892 Warszawa - 1966 Warszawa)

Leon Wyczółkowski, 1934

drzeworyt, papier; 28 x 21 cm (w świetle passe-partout), 41 x 33 cm.

Cena wywoławcza:

200 zł

325
325

Gustaw Morcinek

drzeworyt, papier; 28 x 22 cm (w świetle passe-partout), 41 x 35 cm.

Cena wywoławcza:

200 zł

326
326

Józef GIELNIAK (1932 - 1972)

Kowary I

cynkotypia (wykonana w latach 70. na podstawie oryginalnego linorytu), papier; 17 x 24 cm (w świetle passe-partout).

Cena wywoławcza:

200 zł

327
327

Zdzisław KRÓL (1921 - 2002)

Baszty Stągwie Mleczne

litografia, papier; 20 x 34 cm (w świetle passe-partout).

Cena wywoławcza:

200 zł

328
328

Antoni SUCHANEK (1901 Rzeszów - 1982 Gdynia)

Kościół Franciszkanów

autolitografia, papier; 33 x 37 cm (w świetle passe-partout);
sygn. ołówkiem przez autora p. d. oraz opisana na płycie.
Nakład 300 egz. Warszawa 1945.

Cena wywoławcza:

200 zł

329
329

Pablo PICASSO (1881 - 1973)

Stary Minotaur prowadzony nocą

litografia, papier czerpany; 33 x 44 cm; oryginalnie zamontowana na czarnym, bezkwasowym kartonie 50 x 40 cm, załączona kopia certyfikatu autentyczności wydanego przez Galerię w Paryżu.

Cena wywoławcza:

1 000 zł

330
330

Andrzej CZECZOT (1933 Kraków - 2012 Warszawa )

Trojak - z cyklu „Suita Tańców Polskich”

serigrafia, papier; sygn. na płycie l. d. „czeczot”.
Nakład serigrafii 200 szt., wykonano w 1980 r.
Klisze zostały zniszczone pod kontrolą ZPAP Katowice.

Cena wywoławcza:

200 zł

331
331

Sytuacje mobilne II, 1987

akwatinta barwna, papier; 55 x 76 cm (wymiar arkusza);
sygn. ołówkiem p. d.: Jacek Zaborski / 87, l. d.: "Sytuacje mobilne" śr. : 20/30.

Cena wywoławcza:

100 zł

332
332

Andrzej BIELAWSKI (ur. 1949 Miłosna k/Warszawy)

Blacha II, 1994

sucha igła, papier, 52,5 x 41,5 cm (zadruk)
sygn., dat. i opisany ołówkiem u dołu: 'Blacha II s.igła épreuve d'art. 94 ABielawski'.

Cena wywoławcza:

200 zł

333
333

Nad rzeką, 1979

linoryt, papier; 41,5 x 31 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat.: WRząb 1979, l. d.: Nad rzeczką, śr. d.: linoryt.

Cena wywoławcza:

100 zł

334
334

Richard ANUSZKIEWICZ (1930 Erie, Pensylwania - 2020 Englewood, New Jersey)

Żółty odwrócony, 1970

litografia, papier; 42 x 28 cm;
sygn. i dat. ołówkiem p. d.: Anuszkiewicz 1970.

Cena wywoławcza:

100 zł

335
335

Toruń - Brama mostowa

technika graficzna mieszana, akwaforta?, papier; 25 x 33,5 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d. ołówkiem: E. KUCZYŃSKI, l. d.: TORUŃ - "BRAMA MOSTOWA".

Cena wywoławcza:

200 zł

336
336

Głowy, 1963

litografia, papier; 23 x 29 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: Lange 63.

Cena wywoławcza:

200 zł

337
337

Andrzej KURKOWSKI (1927 Częstochowa - 1994 Warszawa)

Pan Twardowski

linoryt, papier; 34 x 28,5 cm (wymiar arkusza);
sygn. l. d. na matrycy: AK, poniżej p. d. ołówkiem: S. KURKOWSKI.

Cena wywoławcza:

200 zł

338
338

Chrystus Frasobliwy

linoryt, papier; 39 x 31 cm (wymiar arkusza);
p. d. poniżej planszy: A. KURKOWSKI.

Cena wywoławcza:

200 zł

339
339

Bolesław ROGIŃSKI (1907 Wiazyń k. Wilna - 1990 Gdańsk)

Barkasy

akwaforta, papier; 25 x 35 cm (wymiar arkusza);
sygn. ołówkiem p. d.: B. Rogiński, l. d.: Barkasy.

Cena wywoławcza:

100 zł

340
340

Don Kichot

linoryt, papier; 50 x 35 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d. ołówkiem: A. KURKOWSKI.

Cena wywoławcza:

200 zł

341
341

Władysław SKOCZYLAS (1883 Wieliczka - 1934 Warszawa)

Kazimierz - Spichlerze

drzeworyt, papier; 24 x 34 cm (w świetle passe-partout);
napisy u dołu: W. Skoczylas oraz Kazimierz-Spichlerze.

Cena wywoławcza:

200 zł

342
342

Henryk MUSIAŁOWICZ (1914 Gniezno - 2015 Warszawa)

Dziewczyna, 1951

ołówek, papier; 11 x 13,5 cm (wymiar rysunku);
sygn. i dat. p. g.: MUSIAŁOWICZ / 1951, poniżej dedykacja artysty z 1984 r.

Cena wywoławcza:

200 zł

343
343

Dwa szkice dwustronne

ołówek, papier; 17 x 11,5 cm (arkusz) oraz 17 x 11,5 cm (arkusz).
Prace ze szkicownika artysty z lat 50.-60. XX w.

Cena wywoławcza:

100 zł

344
344

Paweł WRÓBEL (1913 Katowice-Szopienice - 1984)

Cztery szkice we wspólnej oprawie

ołówek, długopis, papier; wym. od: 13 x 15 cm do 15 x 18 cm.

Cena wywoławcza:

200 zł

345
345

Na plaży, 1952

tusz, papier; 30,5 x 26 cm (wymiar arkusza);
sygn. l. d.: charlie 52, na odwrociu pieczęć czasopisma "MUCHA".
Ilustracja satyryczna do tygodnika „Mucha”.

Cena wywoławcza:

200 zł

346
346

CISZEWSKI Jerzy (1916 Warszawa - 1983 Warszawa)

Do karuzeli

tusz, papier; 24 x 21,5 cm (wymiar arkusza);
sygn. na odwrocie l. g.: Ciszewski, niżej pieczęć czasopisma "MUCHA".

Cena wywoławcza:

100 zł