Dom Aukcyjny REMPEX

41. Aukcja Wyprzedażowa - ze Zbiorów Kolekcjonera

27.11.2024 środa

17:00

Dom Aukcyjny REMPEX

ul. Karowa 31

00-324 Warszawa

21.11 - 27.11.2024

Organizator aukcji dolicza 20% opłatę do ceny sprzedaży.
Na aukcji obowiązuje regulamin domu aukcyjnego.

290 obiektów
001
001

Teka „Boudoir Frn. Żmurko”, 1886

rotograwiura, papier; teka niekompletna: zawiera 12 plansz, w tym 9 z reprodukcjami (4 odbitki oprawione), reszta puste plansze;

Cena wywoławcza:

1 000 zł

002
002

Rynek Starego Miasta w Warszawie

akwarela, ołówek, papier; 49 x 33 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Wł. Stachowicz.

Cena wywoławcza:

1 000 zł

003
003

Franciszek SUNDERLAND (1. poł. XX w.)

Stare Miasto w Warszawie, 1928

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier naklejony na tekturę; 29 x 35,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Franciszek Sunderland / 1928 (ołówkiem).

Cena wywoławcza:

1 000 zł

004
004

Fryderyk PAUTSCH (1877 - 1950)

Scena symboliczna

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 21,5 x 30,5 cm.

Cena wywoławcza:

500 zł

005
005

Wiktor KORECKI (1890 Kamieniec Podolski - 1980 Milanówek)

Leśna droga jesienią

olej, płyta; 34 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WIKTOR KORECKI.

Cena wywoławcza:

1 000 zł

006
006

Połów

olej, płyta; 43 x 35,5 cm;
sygn. l. d.: A Zaleski.

Cena wywoławcza:

1 000 zł

007
007

Trofeum

olej, tektura; 43 x 35,5 cm;
sygn. l. d.: A Zaleski.

Cena wywoławcza:

1 000 zł

008
008

Eugeniusz DZIERZENCKI (1905 Warszawa - 1990 Sopot)

Na fali, 1958

olej, tektura; 12 x 9 cm;
sygn. l. d., na odwrocie nalepka z opisem.

Cena wywoławcza:

1 000 zł

009
009

Maurycy MĘDRZYCKI (MENDJIZKI Maurice) (1890 Łódź - 1951 St. Paul de Vence)

Portret mężczyzny z cygarem, 1914

olej, płótno; 73 x 59,5 cm;
sygn. i dat. p. g.: Mendjizky / 1914.

Cena wywoławcza:

1 000 zł

010
010

Prymus MILEWSKI (1822 - 1890)

Para w strojach ludowych

olej, płótno; 35 x 22 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: P. Milewski.

Cena wywoławcza:

500 zł

011
011

Kuty, przed 1939

olej, tektura; 37 x 45 cm;
sygn. l. d.: St. Dybowski / Kuty.
Praca wystawiana w Zachęcie (brak daty) oraz Muzeum w Stawisku na wystawie „Sztuka Huculszczyzny” (11 lutego-18 marca).

Cena wywoławcza:

500 zł

012
012

Stanisław BORYSOWSKI (1901 Lwów - 1988 Toruń)

Żywiec zimą

olej, tektura; 23 x 30,5 cm;
sygn. p. g.: Borysowski.
Opisane na odwrocie.

Cena wywoławcza:

500 zł

013
013

Rybacy ciągnący sieć
olej, płótno dublowane, 77 x 60,5 cm.

Cena wywoławcza:

1 000 zł

014
014

Mathurin MOREAU (Dijon 1822 - Paryż 1912)

Po łowach

brąz; wys. 41 cm;
sygn. na podstawie: Math. Moreau / Hors Concours oraz stempel odlewni

Cena wywoławcza:

1 000 zł

015
015

drewno lipowe, polichromowane i złocone; wys. 21 cm.
Północne Włochy, 1. poł. XVIII w.
Stan zach.: liczne odpryski polichromii.

Cena wywoławcza:

1 000 zł

016
016

Torso
brąz patynowany, podstawa marmurowa; wys. 10 cm, z podstawą 13 cm;
u dołu: MITORAJ.

Cena wywoławcza:

1 000 zł

017
017

Facio
asamblaż, technika własna, tkanina; wym. całkowity: 31 x 22 x 15 cm.

Cena wywoławcza:

1 000 zł

018
018

Paweł PIERŚCIŃSKI (1938 Kielce - 2017 Kielce)

Skóra-z cyklu „Portret Ziemi Kieleckiej"

fotografia czarno-biała, brom, papier; 37,5 x 48 cm (w świetle passe-partout);
opisana na odwrocie: Z cyklu Portret Ziemi Kieleckiej / Skóra Brom 1967.

Cena wywoławcza:

500 zł

019
019

Ptaki wolności, 2002

fotografia barwna, papier; 18,7 x 12,6 cm (w świetle passe-partout); 39 x 32,5 cm (w ramie);
opisana na odwrocie: NATALIA LL / PTAKI WOLNOŚCI / 2002.

Cena wywoławcza:

1 000 zł

020
020

Ptaki niebieskie, 2003

fotografia barwna, papier; 15 x 15 cm (w świetle passe-partout); 33 x 33 cm (z ramą);
opisana na odwrocie: Natalia LL / "VOLVCRES COELI / PTAKI NIEBIESKIE / 2003.

Cena wywoławcza:

1 000 zł

021
021

Rafał OLBIŃSKI (ur. 1943, Kielce)

Kształt intymnej iluzji

litografia barwna, papier; 92 x 68 cm (w świetle oprawy);
sygn. ołówkiem p. d.: Olbiński; l. d.: 145/250.

Cena wywoławcza:

1 000 zł

022
022

Czytający

litografia barwna, papier; wym.: 33 x 24 cm;
sygn. oł. l. d.: Lebenstein, odbitka numerowana oł. l. d.: 69/100.

Cena wywoławcza:

500 zł

023
023

Jan TARASIN (1926 Kalisz - 2009 Warszawa)

Forma [Łódź], 1990

serigrafia zielona, papier; 40 x 30 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: JTarasin 90.

Cena wywoławcza:

500 zł droit de suite

024
024

Bez tytułu, 1990

serigrafia brązowa, papier; 40 x 30 cm (wymiar arkusza);
sygn. ołówkiem p. d.: JTarasin 90.

Cena wywoławcza:

500 zł droit de suite

025
025

Magdalena ABAKANOWICZ (1930 Falenty - 2017 Warszawa)

Wnętrze 1, 2002

tusz na podrysowaniu ołówkiem, papier; 29 x 41 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: M. Abakanowicz 2002.

Cena wywoławcza:

1 000 zł

026
026

Jerzy FLISAK (1930 - 2008)

Akt

tusz, papier; 28,5 x 21 cm;
na odwrocie stempel: 'PRACA MOJEGO OJCA / JERZEGO FLISAKA / Z LAT … TYCH FLISAK' (długopisem) oraz ołówkiem: rys. J. Flisak / 59/60.

Cena wywoławcza:

200 zł

027
027

Akt leżący

gwasz, papier; 28 x 35,5 cm (w świetle passe-partout).

Cena wywoławcza:

1 000 zł

028
028

Zdzisław SALABURSKI (1922 Częstochowa - 2006 Warszawa)

Kompozycja, 1979

technika mieszana, karton; 41 x 58 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l. d.: Z. Salaburski. 79.

Cena wywoławcza:

500 zł

029
029

Kompozycja, 1979

technika mieszana, karton; 60 x 43 cm;
sygn. l. d.: Z. SALABURSKI. 79.

Cena wywoławcza:

500 zł

030
030

Edward DWURNIK (1943 Radzymin - 2018 Warszawa)

Tulipan

akryl, płótno; 17,5 x 13 cm;
sygn. i dat. p. d. 2018 / EDWURNIK.

Cena wywoławcza:

1 000 zł

031
031

Anioły

olej, płótno; 77 x 80 cm;
sygn. p. d.: Aberdam, na odwrocie oznaczenie czarną farbą No 58 (numeracja autorska?).

Cena wywoławcza:

1 000 zł

032
032

Maciej LACHUR (1927 - 2008)

Ranny partyzant, przed 1963

olej, tektura, 78 x 42 cm;
sygn. l. d.: M. LACHUR;
na odwrocie opis : AUT. MACIEJ LACHUR BIELSKO / TYTUŁ: RANNY PARTYZANT / TECH. OLEJ / WYM. 78 X 42 / NR. LEG. ZPAP 2436 / OKRĘG KATOWICE.

Cena wywoławcza:

1 000 zł

033
033

Georges SPIRO (1909 Warszawa - 1994 Nicea)

Bez tytułu - Krajobraz surrealistyczny

olej, płótno, 54,5 x 45,5 cm;
sygn. p. d.: Spiro.

Cena wywoławcza:

1 000 zł

034
034

porcelana, farby naszkliwne, złocenia; 20,5 x 13 x 9 cm, 22 x 13 x 9 cm.
Stan zach.: przetarcia złoceń.
Niekreślona wytwórnia europejska, 3 ćw. XIX w.

Cena wywoławcza:

500 zł

035
035

Dwie wazki serwisowe do lodów
porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
wys. z pokrywą 26 cm; średnica 18 cm;

Cena wywoławcza:

1 000 zł

036
036

Zestaw do ryb secesyjny na 6 osób
srebro pr. 800; w składzie widelec do transzowania ryb o dług. 24,5 cm, 6 szt. noży o dług. 22 cm, 6 szt. widelców o dług. 18 cm; waga łączna 681 g.;
oznaczenia bite na spodzie...

Cena wywoławcza:

500 zł

037
037

srebro; wym. całkowite: 4,2 x 8,2 x 8,2 cm oraz 3,8 x 9,1 x 9,1 cm; waga łączna: 92 g;
ozn. na spodzie.
Francja, XIX w.

Cena wywoławcza:

500 zł

038
038

onyks, brąz? złocony; 48 x 30 x 17,5 cm;
zegar zwieńczony pełnoplastyczną figurą muzykującego młodzieńca, sygn. w masie FERRAND; z frontu podstawy figury przymocowana plakieta: IMPROVISATEUR / par Ferrand;
tarcza z...

Cena wywoławcza:

1 000 zł

039
039

kość zwierzęca, tkanina, rama drewniana malowana złotą farbą; 27 x 21 cm.
Francja, XIX / XX w.

Cena wywoławcza:

500 zł

040
040

miedź?; 4 x 31 x 25 cm;
ozn. na spodzie: WMF.
cyna; 3 x 22,7 x 16,5 cm;
ozn. na spodzie przy krawędzi;
cyna; 3 x 14 x 13 cm;
ozn. na spodzie: BG / IMPERIAL.
Stan zach.: ślady użytkowania.

Cena wywoławcza:

1 000 zł

041
041

mosiądz; żyrandol sześcioświecowy wym. całkowity: 60 x 60 x 60 cm, kinkiet dwuświecowy wym.: 26 x 28,5 x 17 cm.

Cena wywoławcza:

500 zł

042
042

drewno, okleina, mosiądz; 73 x 78 x 41,5 cm.
Europa Zachodnia, 2 poł. XX w.

Cena wywoławcza:

500 zł

043
043

drewno, mosiądz; 77 x 92 x 46,5 cm

Cena wywoławcza:

500 zł

044
044

marmur; 94,5 x 23 x 22 cm.
Stan zach.: liczne odpryski.
Włochy?, XX / XXI w.

Cena wywoławcza:

500 zł

045
045

metal (mosiądz), szkło; wys. 27 cm; dł. 34 cm; szer. 21,5 cm.
Europa Środkowa?, ok. 1915.

Cena wywoławcza:

1 000 zł

046
046

brąz złocony; 63 x 43 x 18 cm.
Stan zach.: brak podstawy świecznika.
Europa Zachodnia?, Francja?, koniec XIX - pocz. XX w.

Cena wywoławcza:

1 000 zł

047
047

drewno złocone, tafla lustrzana; 67,5 x 99 cm.
Włochy, XX w.

Cena wywoławcza:

500 zł

048
048

drewno polichromowane, złocone; mosiądz;
1/ wys. 45 cm; szer. 22 cm; 2/ wys. 41 cm; szer. 22 cm.
Europa Środkowa, 2. poł. XX w.

Cena wywoławcza:

1 000 zł

049
049

buczyna, 81 x 83 x 58,5 cm.
Europa Środkowa, pocz. XX w.

Cena wywoławcza:

1 000 zł

050
050

z okrągłym blatem umieszczonym na spirali ułożonej ze szklanych sztabek osadzonej na niewielkiej okrągłej platformie;
szkło, 37,4 x śr. 59,5 cm.
Polska, XXI w.

Cena wywoławcza:

500 zł