27.11.2024 środa
17:00
Dom Aukcyjny REMPEX
ul. Karowa 31
00-324 Warszawa
21.11 - 27.11.2024
Organizator aukcji dolicza 20% opłatę do ceny sprzedaży.
Na aukcji obowiązuje regulamin domu aukcyjnego.
rotograwiura, papier; teka niekompletna: zawiera 12 plansz, w tym 9 z reprodukcjami (4 odbitki oprawione), reszta puste plansze;
akwarela, ołówek, papier; 49 x 33 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Wł. Stachowicz.
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier naklejony na tekturę; 29 x 35,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Franciszek Sunderland / 1928 (ołówkiem).
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 21,5 x 30,5 cm.
olej, płyta; 34 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WIKTOR KORECKI.
olej, płyta; 43 x 35,5 cm;
sygn. l. d.: A Zaleski.
olej, tektura; 43 x 35,5 cm;
sygn. l. d.: A Zaleski.
olej, tektura; 12 x 9 cm;
sygn. l. d., na odwrocie nalepka z opisem.
olej, płótno; 73 x 59,5 cm;
sygn. i dat. p. g.: Mendjizky / 1914.
olej, płótno; 35 x 22 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: P. Milewski.
olej, tektura; 37 x 45 cm;
sygn. l. d.: St. Dybowski / Kuty.
Praca wystawiana w Zachęcie (brak daty) oraz Muzeum w Stawisku na wystawie „Sztuka Huculszczyzny” (11 lutego-18 marca).
olej, tektura; 23 x 30,5 cm;
sygn. p. g.: Borysowski.
Opisane na odwrocie.
Rybacy ciągnący sieć
olej, płótno dublowane, 77 x 60,5 cm.
brąz; wys. 41 cm;
sygn. na podstawie: Math. Moreau / Hors Concours oraz stempel odlewni
drewno lipowe, polichromowane i złocone; wys. 21 cm.
Północne Włochy, 1. poł. XVIII w.
Stan zach.: liczne odpryski polichromii.
Torso
brąz patynowany, podstawa marmurowa; wys. 10 cm, z podstawą 13 cm;
u dołu: MITORAJ.
Facio
asamblaż, technika własna, tkanina; wym. całkowity: 31 x 22 x 15 cm.
fotografia czarno-biała, brom, papier; 37,5 x 48 cm (w świetle passe-partout);
opisana na odwrocie: Z cyklu Portret Ziemi Kieleckiej / Skóra Brom 1967.
fotografia barwna, papier; 18,7 x 12,6 cm (w świetle passe-partout); 39 x 32,5 cm (w ramie);
opisana na odwrocie: NATALIA LL / PTAKI WOLNOŚCI / 2002.
fotografia barwna, papier; 15 x 15 cm (w świetle passe-partout); 33 x 33 cm (z ramą);
opisana na odwrocie: Natalia LL / "VOLVCRES COELI / PTAKI NIEBIESKIE / 2003.
litografia barwna, papier; 92 x 68 cm (w świetle oprawy);
sygn. ołówkiem p. d.: Olbiński; l. d.: 145/250.
litografia barwna, papier; wym.: 33 x 24 cm;
sygn. oł. l. d.: Lebenstein, odbitka numerowana oł. l. d.: 69/100.
serigrafia zielona, papier; 40 x 30 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: JTarasin 90.
serigrafia brązowa, papier; 40 x 30 cm (wymiar arkusza);
sygn. ołówkiem p. d.: JTarasin 90.
tusz na podrysowaniu ołówkiem, papier; 29 x 41 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: M. Abakanowicz 2002.
tusz, papier; 28,5 x 21 cm;
na odwrocie stempel: 'PRACA MOJEGO OJCA / JERZEGO FLISAKA / Z LAT … TYCH FLISAK' (długopisem) oraz ołówkiem: rys. J. Flisak / 59/60.
gwasz, papier; 28 x 35,5 cm (w świetle passe-partout).
technika mieszana, karton; 41 x 58 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l. d.: Z. Salaburski. 79.
technika mieszana, karton; 60 x 43 cm;
sygn. l. d.: Z. SALABURSKI. 79.
akryl, płótno; 17,5 x 13 cm;
sygn. i dat. p. d. 2018 / EDWURNIK.
olej, płótno; 77 x 80 cm;
sygn. p. d.: Aberdam, na odwrocie oznaczenie czarną farbą No 58 (numeracja autorska?).
olej, tektura, 78 x 42 cm;
sygn. l. d.: M. LACHUR;
na odwrocie opis : AUT. MACIEJ LACHUR BIELSKO / TYTUŁ: RANNY PARTYZANT / TECH. OLEJ / WYM. 78 X 42 / NR. LEG. ZPAP 2436 / OKRĘG KATOWICE.
olej, płótno, 54,5 x 45,5 cm;
sygn. p. d.: Spiro.
porcelana, farby naszkliwne, złocenia; 20,5 x 13 x 9 cm, 22 x 13 x 9 cm.
Stan zach.: przetarcia złoceń.
Niekreślona wytwórnia europejska, 3 ćw. XIX w.
Dwie wazki serwisowe do lodów
porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
wys. z pokrywą 26 cm; średnica 18 cm;
Zestaw do ryb secesyjny na 6 osób
srebro pr. 800; w składzie widelec do transzowania ryb o dług. 24,5 cm, 6 szt. noży o dług. 22 cm, 6 szt. widelców o dług. 18 cm; waga łączna 681 g.;
oznaczenia bite na spodzie...
srebro; wym. całkowite: 4,2 x 8,2 x 8,2 cm oraz 3,8 x 9,1 x 9,1 cm; waga łączna: 92 g;
ozn. na spodzie.
Francja, XIX w.
onyks, brąz? złocony; 48 x 30 x 17,5 cm;
zegar zwieńczony pełnoplastyczną figurą muzykującego młodzieńca, sygn. w masie FERRAND; z frontu podstawy figury przymocowana plakieta: IMPROVISATEUR / par Ferrand;
tarcza z...
kość zwierzęca, tkanina, rama drewniana malowana złotą farbą; 27 x 21 cm.
Francja, XIX / XX w.
miedź?; 4 x 31 x 25 cm;
ozn. na spodzie: WMF.
cyna; 3 x 22,7 x 16,5 cm;
ozn. na spodzie przy krawędzi;
cyna; 3 x 14 x 13 cm;
ozn. na spodzie: BG / IMPERIAL.
Stan zach.: ślady użytkowania.
mosiądz; żyrandol sześcioświecowy wym. całkowity: 60 x 60 x 60 cm, kinkiet dwuświecowy wym.: 26 x 28,5 x 17 cm.
drewno, okleina, mosiądz; 73 x 78 x 41,5 cm.
Europa Zachodnia, 2 poł. XX w.
drewno, mosiądz; 77 x 92 x 46,5 cm
marmur; 94,5 x 23 x 22 cm.
Stan zach.: liczne odpryski.
Włochy?, XX / XXI w.
metal (mosiądz), szkło; wys. 27 cm; dł. 34 cm; szer. 21,5 cm.
Europa Środkowa?, ok. 1915.
brąz złocony; 63 x 43 x 18 cm.
Stan zach.: brak podstawy świecznika.
Europa Zachodnia?, Francja?, koniec XIX - pocz. XX w.
drewno złocone, tafla lustrzana; 67,5 x 99 cm.
Włochy, XX w.
drewno polichromowane, złocone; mosiądz;
1/ wys. 45 cm; szer. 22 cm; 2/ wys. 41 cm; szer. 22 cm.
Europa Środkowa, 2. poł. XX w.
buczyna, 81 x 83 x 58,5 cm.
Europa Środkowa, pocz. XX w.
z okrągłym blatem umieszczonym na spirali ułożonej ze szklanych sztabek osadzonej na niewielkiej okrągłej platformie;
szkło, 37,4 x śr. 59,5 cm.
Polska, XXI w.