Wróć do artystów
GZ

GORLAK Zbigniew

(ur. 1955, Sopot)
Dodaj do listy życzeń
(2)

Urodzony 28 czerwca 1955 roku w Sopocie. Studia w PWSSP w Gdańsku. W 1974 rozpoczął studia na PWSSP w Gdańsku pod kierunkiem m.in. prof. Bohdana Borowskiego, prof. Władysława Jackiewicza, i doc. Czesława Tumielewicza.
Dyplom w 1979 r w Pracowni Malarstwa prof. Władysława Jackiewicza. W roku 2002 wybrany został prodziekanem Wydziału Malarstwa i Grafiki. Kieruje Pracownią Litografii na stanowisku adiunkta.

Brał udział w wielu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Kilkanaście wystaw indywidualnych. W 2003 roku jego obraz "Wilczyca" zdobył główną nagrodę Art@Business za "Najlepszy Obraz Roku 2002."
 
Zakochany w hiperrealizmie, w czasach studenckich stworzył jeszcze nieudolną, ale własnym językiem opowiedzianą historię malarską. Rok po dyplomie otrzymał I nagrodę na przeglądzie Sztuka Młodych w PSP w Gdyni. Jego największe osiągnięcie - Dyrekcja firmy Lego, kupiłą do swojej głównej siedziby w Bilung w Danii, dwa duże obrazy. Drugi stopień adiunktury tzw. habilitacji przekroczył w 1998 roku, pisząc pracę na temat filozofii Lego, pt. ,,LEGOIZM –Uniform cywilizowanego świata,,.

W ASP w Gdańsku. W 2002 otrzymał wyróżnienie za obraz „Czerwona krowa” w konkursie na obraz roku organizowanym przez A&B.

GORLAK Zbigniew nie posiada obiektów w aukcjach nadchodzących