Wróć do artystów
KS

KOBA Stanisław

(ur. 1957, Przemyśl)
Dodaj do listy życzeń
(1)
74-84
Edukacja:
Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych, Jarosław
UMCS - Instytut Wychowania Artystycznego, Lublin. Założyciel Galerii KONT. Niezapowiedziana manifestacja artystyczna galerii Kont na pochodzie pierwszomajowym Dynamiczna i nieposkromiona przez ZSMP działalność Galerii 79-80. Skreślony i ponownie wpisany na listę studentów. ASP, Wydział Malarstwa, Kraków. Dyplom w pracowni prof. Jerzego Nowosielskiego.

84-89
Wyjazd do Przemyśla. Udział w Niezależnym Ruchu Artystycznym i Politycznym.
W czasach "podziemia" udział w wystawach i sympozjach typu "Wobec wartości", "Po stronie prawdy", itp. min. w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Przemyślu, Gdańsku. Stracony czas. Inny typ iluzji. Prezes ZPAP w Przemyślu - 89. Ustąpił po awanturach o przeterminowane figi (dary z zachodu).
Zdjęcie wystawy "Żółw" przez BWA Przemyśl, naruszenie dóbr osobistych - orzeczenie Sądu.

89-90-91
Organizator Międzynarodowych Warsztatów Artystycznych w Krasiczynie.
Udział w wystawach zbiorowych i indywidualnych m. in. w: Przemyślu, Krakowie, Krośnie, Nowym Sączu, Sandomierzu. Oxfordzie. Wilnie, Wrocławiu.
Współpraca ze środowiskiem artystycznym z Oxfordu i Wilna.
Autor wielu spotkań teoretyczno-artystycznych.

91-2000
Wyjazd do Krakowa. Kierownik artystyczny Galerii Camelot Promocja autorskiego pojęcia "Kiczart". Zwolniony za wożenie się taksówką po mieście na koszt firmy (transport galeryjnej okiennicy do szklarza). Aktywny udział w życiu artystycznym.
Udział w wystawach zbiorowych i indywidualnych m. in. w: Krakowie, Oxfordzie, Sandomierzu, Krośnie, Lesznie, Poznaniu, Bydgoszczy, Wilnie, Wrocławiu, Przemyślu.
Członek Stowarzyszenia Otwarta Pracownia i Galerii Otwarta Pracownia - 95.
Niekomercyjna działalność Galerii OP.

2000-07
Kontynuacja artystycznej aktywności w Galerii Otwarta Pracownia. Udział w obchodach 10-tej rocznicy działalności Galerii OP - 2005. Wybór nowego prezesa Stowarzyszenia OP. Aktywny udział w zabawach sylwestrowych w OP. Udział w wystawach zbiorowych i indywidualnych m.in. w: Krakowie, Dublinie, Wrocławiu, Nowym Sączu, Erfurcie, Berlinie, Ustce, Warszawie, Katowicach, Gdańsku, Kijowie.
Utrata praw obywatelskich (częściowa) na pięć lat, utrata prawa jazdy na dwa lata, kara 1500 zł, to za jazdę na rowerze w stanie 0,59
Współpraca ze środowiskami artystycznymi z Oxfordu, Kijowa i Erfurtu.
Udział w plenerach, sympozjach i warsztatach artystycznych w Polsce, Anglii, Niemczech, Litwie, Ukrainie.
Odbył wiele podróży artystycznych do miejsc wielkiej sztuki.
Prace w zbiorach prywatnych i państwowych.
Mieszka i pracuje w Krakowie.
KOBA Stanisław nie posiada obiektów w aukcjach nadchodzących