Wróć do artystów
Lydia Panas jest amerykańską fotografką. Ma za sobą bardzo wiele wystaw, przede wszystkim w USA. W 2007 roku została wybrana przez kuratorów Fotofest w Houston do udziału w prestiżowej wystawie International Discoveries. W tym samym roku, inny amerykański festiwal Photolucida wybrał ją do finału swojego konkursu na projekt książki. Wielokrotnie nagradzana była też grantami przez fundacje wspierające sztukę, m.in.: Puffin Foundation, John Anson Kittredge i Pensylvania Parnters in the Arts Grants.
Ma dyplomy Boston College, The School of Visual Arts i New York University/International Center of Photography. Ukończyła również indywidualny tok studiów nowojorskiego Whitney Museum.
Wykłada w wielu instytucjach o światowej renomie, m.in.: Museum of Modern Art, Guggenheim Museum, Lafayette College i Maine Photographic Workshops.
Jej prace znajdują się w wielu kolekcjach, min. w Zendai Museum of Modern Art w Szanghaju, Museum of Fine Arts w Houston, Maine Media Workshops, Allentown Art Museum w Pennsylwanii.
PANAS Lydia nie posiada obiektów w aukcjach nadchodzących