Wróć do artystów
PÓŁKOŚNIK Joanna

PÓŁKOŚNIK Joanna

(ur. 1981)
Dodaj do listy życzeń
(5)

Urodzona w 1981 roku w Hajnówce.
W latach 2000-2005 studiowała na Wydziale Architektury i Urbanistyki na Politechnice Białostockiej- dyplom z wyróżnieniem Marszałka Województwa Podlaskiego.
Rysunek i malarstwo towarzyszą jej, przybierając rolę największej pasji, niemal od urodzenia.
Tematów do obrazów szuka obserwując codzienność, wyłapując z niej wyjątkowe, ulotne chwile. Tworzenie odczuwa jako intymne obrazowanie własnej rzeczywistości, tego co w danym momencie życia artystkę otacza, zajmuje i przykuwa uwagę.
Maluje w dwóch cyklach malarskich. Pierwszy poświęcony jest krajobrazowi terenów Narwiańskiego Parku Narodowego, w okolicy którego mieszka i obserwuje otaczające ją zwierzęta i ptaki, by następnie umieścić je na abstrakcyjnym tle. W ten sposób powstają realistycznie odwzorowane stworzenia na emocjonalnym, kolorystycznym podkładzie. Motyw żurawi towarzyszy artystce już od wielu lat. Drugi cykl jest poświęcony analizie elementów ze świata roślinnego. Obserwacja delikatności kwiatów w pełnym rozkwicie oraz przy usychaniu, zamienia się w dekonstrukcję i staje pretekstem do stworzenia formy całkowicie nowej, nierealnej. Kompozycyjnie forma obrazu podąża ku abstrakcji.

PÓŁKOŚNIK Joanna nie posiada obiektów w aukcjach nadchodzących