Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
RESTAURACJI STYL
kierunek, który nastąpił po empire, był mało oryginalny, jeśli nie uwzględniać pewnego akcentowania cech lokalnych. Draperie pokrywające ściany, które w czasach empire`u były układane "na sposób włoski", to znaczy w fałdy o nierównej szerokości, były teraz bardziej asymetryczne. Łóżka i krzesła, których formy pod koniec trwania stylu Cesarstwa zaczęły się zaokrąglać, teraz wyginały się na wszystkie strony, jedne w typie "en bateau", inne "en gondole". W meblarstwie zrezygnowano z brązów, a w 1806 r. mahoń został zastąpiony drewnem wiązu, a następnie jasnymi gatunkami drewna, zwłaszcza jesionu i klonu. W czasach monarchii konstytucyjnej, przywrócono jednak do łask fornir mahoniowy, a nawet orzech. W dekoracji pojawiły się dziwaczne układy łączące motywy egipskie z florenckimi, gotyckie z bizantyjskimi. Równolegle do stylu restauracji rozwijała się moda na gotyk, zapoczątkowana w XVIII w. w architekturze ogrodowej, której przejawem były sztuczne ruiny. Od pierwszych lat XIX w. budowano "gotyckie" domy oraz nadawano gotyckie formy oknom i boazeriom. Od opraw książkowych po zegary, wszystko zdobione było motywem wieżyczek. W muzeach można znaleźć niejeden klęcznik w stylu "trubadurów", zw. również stylem "a la cathédrale", którego formy lub sama dekoracja naśladują architekturę średniowieczną.
Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl