sztuka rozpowszechniana za pomocą internetu, uprawiana mniej więcej od połowy lat 90. Z tego okresu pochodzą m.in. prace Douglasa Davisa ("The World`s First Collaborative Sentence" - "Pierwsze światowe zdanie pisane zbiorowo") i Antonia Muntadasa (" Fileroom" - "Magazyn akt"), w których współtworzeniu mógł uczestniczyć każdy, kto miał dostęp do sieci internetowej. Pierwsza prezentacja net art na wielką skalę odbyła się w 1997 r. na "documenta X" w Kassel. Jednym z najważniejszych wydarzeń poprzedzających powstanie net art była zorganizowana przez filozofa Jeana-Francois Lyotarda w Centre Pompidou w Paryżu wystawa "Les Immateriaux", na której zaproszeni artyści i pisarze stworzyli prace za pomocą Minitelu, francuskiego starszego brata Inernetu. Atrakcyjność tego ostatniego brała się początkowo z przekonania, że oto pojawił się prawdziwie demokratyczny, wolny od wszelakiej cenzury i dostępny niemal dla każdego sposób docierania bezpośrednio do odbiorcy. Z czasem pojawiły się też dzieła reagujące krytycznie na bezwartościowe informacje zalewające Internet. Net art przybiera wiele różnych form, od literatury interaktywnej poczynając, przez realizowane specjalnie dla Internetu filmy, a na transmisjach z rozgrywanych symultanicznie w różnych miejscach wydarzeń kończąc.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl