Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
ARCHITEKTURA ARBOREALNA
zwycięski koncept Magdaleny Abakanowicz w ogłoszonym w 1990 r. konkursie na zagospodarowanie przedłużenia tzw. wielkiej osi Paryża od Grande Arche w La Défense do zakola Sekwany w dzielnicy Nanterre. Projekt Abakanowicz zakładał wzniesienie 60 wysokich budynków nowego typu, wzorowanych na strukturze drewna (stąd nazwa), pokrytych roślinnością (wytwarzającą mikroklimat) i energetycznie samowystarczalnych dzięki umieszczonym na szczycie urządzeniom wykorzystującym energię słoneczną i wiatru. Zdaniem autorki architektura arborealna "jest próbą rozwiązania bardziej generalnych problemów ekologicznych i społecznych wielkich aglomeracji".
Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl