Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Jan Kozaczuk reprezentuje...
tel.: 0048 601 307 321
tel.: 0039 338 521 6669 - Jan Kozaczuk
e-mail: bef@o2.plJan Kozaczuk  absolwent PWSFTViT im. Leona Schillera w Łodzi. Z zamiłowania organizator wystaw/ekspozycji polskiej i włoskiej sztuki współczesnej w polskich i zagranicznych galeriach.
Reprezentuje: Marco Angelini.          


Marco Angelini podąża drogą nieoficjalności, za przewodników wybiera sobie artystów hołdujących temu, co najbardziej intymne, jak Yves Klein i Piero Manzoni; podobnie jak oni, sztukę postrzega jako proces trawienia świata, samo dzieło zaś – jako jego pozostałość, produkt przemiany materii, „całun”, którym ociera się emocje.

"Kolor, forma i temat opracowane od nowa stanowią strukturę, która dzięki zmierzaniu ku analityczności i surowej procedurze osiąga idealną harmonię i staje się wrażeniem czysto estetycznym.”
Brzemienne Milczenie - Alessio Cosentino
(tłum. Katarzyna Foremniak)

"Na powierzchni kolor sączy się, kapie, przesiąka, chłonie, plami, prześwituje i właśnie tworzy bruzdy. Nie odsyła przy tym do niczego prócz samego siebie i swojej fizyczności. Wewnątrz tego pola malarstwo zdarza się w sposób niezaplanowany, przypomina raczej przypadkowe zajście niż racjonalny projekt. Wyraźnie różni się dzięki temu od wszystkich dotychczasowych form abstrakcji”.
BRUZDY MIEJSKIE Metropolie w zwierciadle obrazów - Lorenzo Mantile
(tłum. Katarzyna Foremniak)
www.marcoangelini.it

Tegoroczne Biennale w Wenecji wychodzi poza granice Włoch. Z okazji 150. rocznicy zjednoczenia Włoch możemy oglądać projekt „Biennale w Wenecji: włoski pawilon na świecie” (Padiglione Italia nel mondo, Biennale 2011). Do projektu Biennale włączona została sieć włoskich Instytutów Kultury (IIC). To szansa dla środowiska współczesnych włoskich artystów pracujących za granicą – możliwość zaprezentowania prac, pokazania wielości i różnorodności twórczych dróg i wyborów, próba uchwycenia dialogu kultur.
Prace wyróżnionych przez Sgarbiego artystów prezentowane są na wystawach w poszczególnych placówkach Instytutu Kultury, a także w ramach projekcji wideo we włoskim pawilonie na Biennale, oraz na stronie internetowej Biennale.
Marco Angelini prezentuje swoje prace na wystawie we Włoskim Instytucie Kultury w Warszawie. Artysta podkreśla związek z Polską, z jej kultura i sztuką, widoczny mimo uniwersalności jego dzieł.

Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl