Ponownie zwróciliśmy szczególną uwagę na:
- najważniejsze i najcenniejsze prace, które trzeba znać
- atrakcyjne ceny wywoławcze, które zachęcają do licytacji
- ciekawe obiekty o wysokiej wartości artystycznej i kolekcjonerskiej
Zgodnie z nazwą działu - warto zaplanować licytację wcześniej.
więcej informacji: aukcje@artinfo.pl | tel. 506 122 445
18.09.2018, Desa Unicum, Biżuteria Kolekcjonerska - zobacz więcej >
lot 22 Pierścionek ze szmaragdem, 2. poł. XX w. - zobacz więcej > Złoto i 18 diamentów stanowią stanowią jedynie wspaniałą oprawę dla pięciokaratowego kamienia, jednego z najcenniejszych kamieni szlachetnych. Bogata sieć inkluzji pogłębia hipnotyczne wrażenie, które wywołuje swą zielenią szmaragd. Estymacja 26 000 - 35 000 zł | ||
lot 57 Pierścionek art déco, lata 20.-30. XX w. - zobacz więcej > Wspaniały, bardzo wizualny, dekoracyjny efekt tego pierścionka, powstaje poprzez zastosowaniu ażurowej kompozycji srebrnej oprawy diamentów. Całość przywodzi na myśl niepowtarzalną aurę międzywojnia. Estymacja 11 000 - 15 000 zł | ||
20.09.2018, Desa Unicum, Sztuka Dawna. Prace na Papierze - zobacz więcej >
lot 1 Aleksander Augustynowicz, Portret kobiety w kapeluszu, 1909 - zobacz więcej > Bardzo dobra akwarela, ze znanego i popularnego w swoim czasie cyklu artysty, w którym uwieczniał przedstawicieli wyższych sfer wypoczywających w Zakopanem. Uznanie budzi swietny rysunek i warsztat akwarelisty Augustynowicza, warte przynajmniej cen z estymowanego przedziału. Estymacja 6 000 - 10 000 zł | ||
lot 6 Stanisław Ignacy Witkiewicz (Witkacy), Portret kobiety, 1924 - zobacz więcej > Ciekawy portret autorstwa Witkacego, z okresu przed założeniem Firmy Portretowej. Postaci kreował wtedy swobodniej, czerpiąc z własnej teorii czystej formy. Przedstawienia są swobodniejsze niż późniejsze i mają w sobie demoniczną siłę, bardzo cenioną i ważną w dorobku tego wielkiego artysty. Estymacja 70 000 - 120 000 zł | ||
lot 7 Teodor Axentowicz, Sztambuch z okresu studiów na Akademii Sztuk Pięknych w Monachium i pobytu w Paryżu, od 1883 r. - zobacz więcej > Wielka atrakcja aukcji. Notes Axentowicza z 16 rysunkami według m.in. Fałata, Mehoffera i Ruszczyca. Unikatowa przedmiot i wyjątkowa okazja wniknięcia w twórcze sedno kształtowania się jednego z największych talentów polskiej sztuki tamtego czasu. Estymacja 70 000 - 100 000 zł | ||
lot 28 Rafał Malczewski, Widok z Lizbony, 1940 - zobacz więcej > Atrakcyjna akwarela z okresu wojennej tułaczki artysty, w której dramatyczne przeżycia są kojone przez widok rozświetlonego południowym słońcem portugalskiego podwórka. Wartościowy przyczynek do twórczości Rafała Malczewskiego - mistrza akwareli. W katalogu znajduje się jeszcze jedna ciekawa, późna akwarela artysty. Estymacja 18 000 - 30 000 zł | ||
22.09.2018, Rynek Sztuki, 198 Aukcja Dzieł Sztuki - zobacz więcej >
lot 58 Henryk Płóciennik, Tyczka, 1972 - zobacz więcej > Bardzo stylowy linoryt Płóciennika o świetnej kompozycji i nieczęstym temacie. Dynamikę uzyskał artysta poprzez mistrzowskie nagromadzenie i zakomponowanie linii. Uchwycił szczególnie efektownny pod względem sportowym oraz geometrycznym i estetycznym moment konkurencji. Cena wywoławcza 650 zł | ||
lot 66 Tadeusz Rybkowski, Czwórka, 1875 - zobacz więcej > Gratka dla koneserów dawnego malarstwa polskiego: ciekawy obraz Rybkowskiego, z ikonicznym tematem epoki w świetnym wykonaniu oraz subtelną, doskonale skontrolowaną paletą barw. Zwraca uwagę bardzo przystępna cena wywoławcza. Cena wywoławcza 24 000 zł | ||