STREITT Franciszek (1839 - 1890)
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, deska (przycięta z większej)
14 x 10,1 cm
sygn. l.d.: F. Streitt
Na odwrocie fragment owalnego stempla monachijskiego zakładu oferującego materiały malarskie. Ponadto szczątkowo zachowana stara nalepka z fragmentem rękopiśmiennego tekstu.
olej, płótno; 120,5 x 80 cm;
Na odwrocie stempel sklepu dla plastyków / składu płócien.
olej, płótno; 120,5 x 80 cm;
Na odwrocie stempel sklepu dla plastyków /
składu płócien.
olej, płótno; 120,5 x 80 cm;
olej, płótno; 120,5 x 80 cm;
Ołówek, papier; wym.: 23 x 15 cm; sygn. oł. p.d.: F. Streitt 1865; praca do konserwacji, rozdarcie papieru.
Cyganie w oczekiwaniu na przeprawę
Olej, płótno,
42 x 84 cm,
sygn. p.d.: Fr. Streitt
PALETA MALARSKA ZE SCENĄ RODZAJOWĄ - CYGANIE NA DRODZE
olej/deska,
dł.: 40 cm
sygnowany l. d.: `F. Streitt`
CYGANIE W OCZEKIWANIU NA PRZEPRAWĘ
olej, płótno,
42 x 84
sygnowany p.d.: F. Streitt
WĘDROWNI MUZYKANCI, przed 1880
olej, deska,
21.7 x 42 cm
sygnowany p.d.: F. Streitt.
Na odwrocie stempel: Karl Anwander |München | Fabrik & Handlung | von | Zeichnen & Malutensilen. Napis ołówkiem: /../ Streitt /.../ | Nr 49. Nalepka z rękopiśmiennym tekstem: Streitt Franciszek | pol. Maler | geb. 24.11.1839 Brody | Galiz.) | gest. 29.12.1890 München.
W MAŁYM MIASTECZKU, przed 1888
olej, deska,
20 x 36.6 cm
sygnowany l.d.: F. Streitt.
Na odwrocie pieczątka z napisem: "Adrian Brn..| Munchen | Theat... S..." obok ołówkiem F. Streit.
Katarzyna Jagiellonka z księciem Janem i synemZygmuntem
olej, płótno
127 x 101 cm; sygn. l. d.: F. Streitt. 1870
Na odwrocie fragmenty starej nalepki z napisami w jęz. Niemieckim dotyczące tytułu i autora obrazu.
Olej, płótno;
87 x 127 cm
Sygnowany p. d.: szarozielonym olejem: F Streit 1871
na poprzeczce blejtramu nalepka z napisem piórem, tuszem: Franz Streit | Historienmaler | München
Olej, płótno; 87 x 127 cm
Sygnowany p. d.: szaro-zielonym olejem: F Streit 1871;
na poprzeczce blejtramu nalepka z napisem piórem, tuszem:
Franz Streit | Historienmaler | München
olej, deska,
10 x 17.1 cm
sygnowany p.d.: F Streitt