1 zł
2 600 000 zł
/5

JANOWSKI Stanisław (1866 - 1942)

WNĘTRZE DWORKU

Olej na tekturze 24 x 34 cm
Sygnowany l.d.- "St. Janowski"

cena wywoławcza: Wykup abonament

W ogrodzie

sygn. l.d.
pastel, gwasz, tektura
41x47

Przed domem

Na odwrocie na płótnie autorski szkic węglem

Przy kościele, 1901

olej na płótnie,
wymiary: 113 x 79 cm,
sygn. p.d.: St. Janowski Monachium 1901

Dziewczyna senegalska

rysunek piórkiem, akwarela, gwasz, karton, 14,5 x 10,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: St. Janowski; napis z prawej: Dziewczyna/ Senegalska
napis na odwrocie: Ze szkicownika Brata mego/ Stanisława Janowskiego/ ofiarowuje Bronisł R Janowska/ 6. IV.1947. - / Obraz z tego szkicu, był w/ latach 1890 przedmiotem wielkiego/ uznania w prasie.

Portret dziewczyny singaleskiej

sygnowany l.d.
akwarela, tusz, papier
16x12

"MECZET SIDI JOUSSEF W TUNISIE", 1931

akwarela, 54,5 x 37 cm, sygnowana p.d.: "St. Janowski Tunis 1931",

ŚWIĄTYNIA SYBILLI W TIVOLI

akwarela, papier, 49,5 x 34 cm;
sygn. l.d. - St. Janowski Tivoli 1925 / Świątynia Sybilli

POLOWANIE NA ZAJĄCA

olej na tekturze, 25,5 x 35 cm, sygn. l.d. "St.Janowski"

ZABUDOWANIA W DRZEWACH, 1928 r.

Olej, tektura, 24,7 x 33,5 cm
Sygnowany l.d.: Pani Konstancji Bednarze(...) | w dniu Jej jubileuszu ofiaruje | St. Janowski. Kraków | 26 V 28

Obóz legionistów

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier, 20 x 24 cm (w świetle oprawy).
U dołu autorska dedykacja: "...zawsze uprzejmemu p. Robertowi Jahodzie Żółtowskiemu/
tę reminiscencję z obozu pod Piaseczną, ofiaruje St. Janowski 5/ VIII 22 r."

W ogrodzie

pastel, gwasz, tektura, 39,8 x 45, 6
sygn. l. d.: St. Janowski; na rewersie nalepka lwowskiego składu ram

Wiosna we Florencji

mieszana,
24 x 37.5 cm
owana l.d.: ST. JANOWSKI. FLORENCJA 1904

Pejzaż wiejski, 1926

olej, płótno
50,6 x 60,4 cm

/5
liczba obiektów: 94