JANOWSKI Stanisław (1866 - 1942)
cena wywoławcza: Wykup abonament
Fragment dzwonnicy kościelnej w Łotwicze
ołówek, papier, 25,7 x 23,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: St. Janowski/ Łotwicze. w październiku 1916.
Portret młodzieńca w stroju krakowskim
olej, płótno
173 x 73 cm;
na odwrocie napis: Rikwand / Ibzen (dwukrotnie)
po konserwacji
Olej, tektura
24 x 33,8 cm
Sygnowany l.d.: St. Janowski
Na odwrocie szkic postaci
sygn. p.d.
akwarela, papier
47.5x64
Drzeworyt;
wym.: 150 x 215 mm;
sygn. oł. p.d.: St. Janowski, l.d.: Pasterz (drzeworyt).
olej/płyta, 23,7 x 33,5 cm
sygnowany p. d.: `St. Janowski`
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier,
30,5 x 47 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: St. Janowski / Stratyń w sierpniu 1935
olej/tektura, 21 x 26,8 cm (w świetle oprawy)
Akwarela, papier
44 x 63,5 cm
Sygnowany l. d.: St. Janowski 1921
olej, płótno, 32 x 150 cm;
na odwrociu naklejka: Projekt na makatę fragment / "Pawie" / St. Janowski / Fryz nad drzwi
olej, sklejka, 25, 3 x 17 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: ST. JANOWSKI
olej, płótno, 32 x 150 cm
nie sygnowany
olej, płótno, 113 x 78,5 cm;
sygn. p.d.: St. Janowski / Monachium 1901
na odwrocie szkice ołówkowe - ujęcia portretowe
Portret kobiety w chuście, 1927 r.
akwarela/papier, 42,5 x 33 cm
sygnowany i datowany p. d.: `St. Janowski | 1927`
na odwrocie papierowa naklejka z pracowni ramiarskiej: `Aleksander Hintz | Warszawa`
Ruiny świątyni greckiej w Girgenti
akwarela na podrysowaniu ołówkiem,
papier, 26 x 36 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: Girgenti 19 XI 28 / St. Janowski