1 zł
2 600 000 zł

JANOWSKI Stanisław (1866 - 1942)

ZŁOCZÓW, 1921

Akwarela, papier; 44 x 63,5 cm
Sygnowany l. d.: St. Janowski 1921

cena wywoławcza: Wykup abonament

Ruiny świątyni greckiej w Girgenti

akwarela na podrysowaniu ołówkiem,
papier, 26 x 36 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: Girgenti 19 XI 28 / St. Janowski

Portret Gabieli Zapolskiej

olej, płótno, wym.: 93 x 64 cm, sygn. l.g.: St. Janowski

Widok z Sorrento, 1925 r.

akwarela/papier, 45 x 63,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany u dołu: `St. Janowski Sorento 1925`

Portret konny por. Stanisława Sorguskiego, 1905 r.

akwarela/papier, 26 x 21,5 cm (w świetle oprawy),
sygnowany p. d.: `St. Sorguski | Kraków 905 | St. Janowski

DREWNIANY KOŚCIÓŁ W DOLINIE

Olej, płótno; 96 x 66,2 cm
Sygnowany l. d.: St. Janowski

Msza polowa

olej, płótno, 75 x 94 cm;
sygn. p.d.: St. Janowski

Pejzaż z antycznymi zabudowaniami

akwarela, papier, 36 x 49,5 cm;

PASIEKA

Olej na tekturze 23,5 x 31cm
Sygnowany l.d. - "St. J"

Msza polowa

olej, płótno, 75 x 94 cm;
sygn. p.d.: St. Janowski

Krajobraz z fontanną, 1921 r.

akwarela, kredka/papier, 45 x 65 cm
sygnowany l. d.: "St. Janowski (trudno czytelny napis) 1921"

ADAMÓWKA, 1896

Olej, płótno naklejone całą powierzchnią na tekturę;
33 x 45,4 cm
Sygnowany p. d.: Adamówka 12. XII. 96 | St. Janowski

W śniegu

sygnowany p.d.
olej, papier
19x27.5

POLOWANIE NA LISA

Olej, płótno;
55 x 77,5 cm
Sygnowany granatowym olejem l. d.: StJanowski
Na blejtramie g. śr. nalepka: ALEKSANDER []OMAS | POZNAŃ, UL. NOWA NR 5 | SALON SZTUKI | MATERJAŁY PIŚMIENNE | PRZYBORY ARTYSTYCZNE

Akt kobiecy

olej, płótno naklejone na tekturę,
32 x 49,5 cm;

Widok z okna

olej, płótno, wym.: 113 x 79 cm
sygn. p.d.: St. Janowski Monachium

DZIEWCZYNKA W OGRODZIE

Olej, tektura; 41,1 x 46,5 cm
Sygnowany ciemnym kolorem l. d.: St Janowski
Na odwrocie naklejka: SPECYALNY SKŁAD RAM DO OBRAZÓW I LUSTER| N…. (przekreślone) | LWÓW, UL. CZARNECKIEGO 10 POLECA SWÓJ BOGATY W NAJNOWSZE| NAJTRWALSZE WYROBY|
ZAOPATRZONY MAGAZYN RAM DO OBRAZÓW. | Wszelkie zaramowanie obrazów wykonują się nadzwyczaj gustownie| i PO BARDZO NISKICH CENACH. DRUKARNIA CH. ROHATYNA WE LWOWIE

Krynica (1938)

olej, tektura
23.4x33.5
sygnowany,datowany p.d.

Krzemieniec

akwarela, papier, 36 x 27 cm ( w świetle oprawy),
sygn. p.d.: St. Janowski / Krzemieniec

liczba obiektów: 94