JANOWSKI Stanisław (1866 - 1942)
Widok na Klasztor Norbertanek w Krakowie
akwarela, papier, 47 x 63 cm,
sygn. p.d.: St Janowski 1926
cena wywoławcza: Wykup abonament
Olej, tektura; 12,5 x 13 cm
Sygnowany p.d.: St. Janowski
Na odwrocie informacja o nabyciu pracy od Pani Solskiej w Krakowie w 1970 r.
Na tarasie / Kraków Barbakan (obraz dwustronny)
akwarela, tektura, 33 × 53 cm
sygn. p. d.: St. Janowski
Estymacja: 6 000 - 8 000 zł
sygn. p.d.
litografia, 30.5x22.3 cm
Portet młodzieńca w stroju krakowskim
olej, płótno, 173 × 73 cm
niesygnowany
na odwrocie napis: Rikwant/Ibzen (dwukrotnie)
Estymacja:18 000 - 21 000 zł
Wnętrze kościółka w Binarowej, 1913
olej, tektura, 22 x 26,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: St. Janowski/ Binarowa 1913.
Na odwrocie kompozycja olejna: Wiejska chata
akwarela, papier; 48 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Z fotografii mal. StJjanowski 929
tempera na papierze, 48 x 67 cm,
sygnowana p.d.
"St. Janowski 1928"
akwarela, papier,
28,5 x 46 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St. Janowski
"WNĘTRZE CERKWI W PIESZCZANIE[?]",1916
akwarela,
18 x 23 cm w świetle passe-partout,
sygnowana l.d. "Pieszczana [?] 8 VIII 1916 /St. Janowski"
Na odwrocie drukowana kartka wystawowa: "Warszawa. Kwiecień 1917. WYSTAWA LEGIONÓW POLSKICH?" z autorem, tytułem, techniką i ceną dzieła ["50 rb."]. Słowa "Warszawa. Kwiecień" skreślone odręcznie, nad nimi napis kredką "Lublin, lipiec 1917". Po prawej u góry, odręcznie: "Souvenir des enfants / a maman. 9/17".
Akwarela, papier,
35,5 x 50,5 cm,
sygn. p.d.: St. Janowski Tivoli 1925
olej, tektura,
24 x 34 cm,
sygn. i dat. l.d.: St. Janowski Tivoli 920
BARBAKAN I BRAMA FLORIAŃSKA W KRAKOWIE
akwarela na kartonie,
33 x 53,5 cm,
sygnowana p.d. StJanowski".
Na odwrocie: Dama z parasolką na kamiennym tarasie (scena włoska).
Akwarela, papier; 8 x 11,5 cm w świetle passepartout
Sygnowany l.d.: St. Janowski
Papier; 21,7 x 14,5 cm w świetle oprawy
Na odwrocie nalepka kolekcjonerska ze stemplem: SJ oraz numerem czarnym atramentem ? 259.
Papier; 21,7 x 15,2 cm w świetle oprawy
Na odwrocie nalepka kolekcjonerska ze stemplem: SJ oraz numerem czarnym atramentem ? 260.
Olej, tektura; 34,5 x 24,3 cm
Sygnowany p.d.: St. Janowski Tivoli 1925
Na odwrocie napis czerwoną kredką: Villa d`Este | Tivoli
Gwasz, papier; 12,5 x 24,2 cm w świetle passe-partout
Sygnowany l.d.: St. Janowski
Na odwrocie napis: "Znudzony Słuchacz" (?) Na wystawę pośmiertną.
Akwarela, papier; 10,8 x 17,3 cm w świetle passe-partout
Sygnowany l.d.: Kraków 1895