MAKOWSKI Czesław (1873-1921)
Odlew: Bracia Łopieńscy
Plakieta, brąz, 23 x 16,7 cm
Sygnowany CM; puncowanie: BR.ŁOPIEŃSCY
cena wywoławcza: Wykup abonament
MAKOWSKI Czesław (1873-1921)
Pies - przycisk na biurko, pocz. XX w., Bracia Łopieńscy, Warszawa
odlew/brąz, 18,5 x 6 cm
MAKOWSKI Czesław (1873-1921)
POPIERSIE FELIKSA NAŁĘCZ-CICHOCKIEGO, 1919
Brąz, relief, śr. 34,5 cm
Sygnowany: C.Makowski.11.VI/19.
MAKOWSKI Czesław (1873-1921)
Odlew: Bracia Łopieńscy
Plakieta, brąz, 23 x 16,7 cm
MAKOWSKI Czesław (1873-1921)
Brąz, śr. 33 cm
Wyryte: C.Makowski 6.I.1921; Franciszek Baytel
Znak odlewni: Br. Łopieńscy / Warszawa
Stan zachowania: perforacja na zawieszkę
MAKOWSKI Czesław (1873-1921)
Brąz, relief, śr. 34,5 cm
MAKOWSKI Czesław (1873-1921)
Śpiący pies, oryginał 1903, odlew 1 ćw. XX w.
figura leżącego psa, o łapach położonych wzdłuż pyska
brąz, dł. 18 cm; odlew - redukcja firma Bracia Łopieńskich
MAKOWSKI Czesław (1873-1921)
PLAKIETA, ODZYSKANIE BAŁTYKU, 1921
Brąz odlewany, relief, śr. 26 cm
Kontra, zawieszka,
Sygnowany na rewersie nieczytelnie
Jedna z ostatnich prac Czesława Makowskiego, publikowana w Warszawskim Pamiętniku Numizmatycznym, r. 2012 str 126 poz 14
MAKOWSKI Czesław (1873-1921)
brąz, wymiary: 5 x 19 x 8 cm
sygnatura: `CM (monogram wiązany) 1905`
MAKOWSKI Czesław (1873-1921)
Plakieta z portretem Adolfa Dygasińskiego
prostokątna, z reliefowym popiersiem brodatego mężczyzny, zwróconego profilem w prawo; z lewej strony wzdłuż krawędzi ryty napis: "ADOLF DYGASIŃSKI"; na podcięciu ramienia - sygn.: "CMAKOWSKI / 1903";
brąz, odlew patynowany; 18,4 x 15,1 cm.
Warszawa, 1903
MAKOWSKI Czesław (1873-1921)
Warszawa, 1903
MAKOWSKI Czesław (1873-1921)
gips, wys. 29,5 cm;
od frontu wiązana sygn. CM i data 1908
MAKOWSKI Czesław (1873-1921)
Plakieta z popiersiem mężczyzny
starszy mężczyzna, w lewym profilu; łysawy, z zarostem; sygn. na podcięciu popiersia: "CM 1913";
gips,
22,2 x 17,4 cm;
Warszawa, 1913.
MAKOWSKI Czesław (1873-1921)
Plakieta z wizerunkiem Fryderyka Chopina
wg Jan SERKOWSKI (1831-1910) odlew
popiersie reliefowe, w profilu zwróconym w prawo; w lewym górnym narożu prostokątnej plakiety ryty napis: "F. CHOPIN"; w lewym dolnym narożu sygn.: "C.M. / 1903"; niżej ozn. wytwórni: "J. SERKOWSKI";
stop metali, odlew galwanizowany miedzią;
wys. z uszkiem 15,8 cm, szer. 11,4 cm;
Warszawa, firma Jana Serkowskiego, 1903;
MAKOWSKI Czesław (1873-1921)
Plakieta z popiersiem Adama Mahrburga
brąz, odlew;
wys. 20 cm (z uszkiem 22 cm); szer. 16 cm.
Warszawa, zakład brązowniczy Edwarda Krasnosielskiego, 1905.
Adam Mahrburg (1855-1910) - filozof, przedstawiciel tzw. pozytywizmu warszawskiego, pedagog, pisarz.
MAKOWSKI Czesław (1873-1921)
Medalion z popiersiem Bolesława Prusa
cyna, odlew;
wys. 27 cm, szer. 22,5 cm.
Warszawa, 1897
MAKOWSKI Czesław (1873-1921)
gips,
wys. 29,5 cm;
MAKOWSKI Czesław (1873-1921)
prostokątna, z popiersiem w lewym profilu;
wzdłuż lewej, pionowej krawędzi napis: "JÓZEF TOKARZEWICZ (I.T. HODI);
na podcięciu popiersia sygn. "CM / 1905"; na odwrocie owalny znak odlewni z napisem: "S.K. HELLICH / WARSZAWA";
odłamane uszko do zawieszania;
brąz, odlew patynowany; wys. 19,5 cm, szer. 15,5 cm;
Warszawa, firma Stanisława K. Hellicha, 1905.
Józef Tokarzewicz, ps. Hodi (1841-1919) - publicysta, krytyk literacki, uczestnik powstania styczniowego.
MAKOWSKI Czesław (1873-1921)
popiersie reliefowe, w profilu zwróconym w prawo; w lewym górnym narożu stop metali, odlew galwanizowany miedzią;
Warszawa, firma Jana Serkowskiego, 1903; Fabryka Lamp i Brązów założona w 1867 przez Jana Serkowskiego (1831-1910), prowadzona następnie przez syna, również Jana, przetrwała aż do roku 1943.
MAKOWSKI Czesław (1873-1921)
Brąz patynowany; 26 x 20 cm
Sygnowany p.d.: C. Makowski | 1900.
Wzdłuż lewej krawędzi napis: IGNACY PADEREWSKI
MAKOWSKI Czesław (1873-1921)
brąz patynowany, 16 x 7 x 4,5 cm;
sygn. pośrodku: CM (wiązane) i dat: 1905
oraz na postumencie: BR. ŁOPIEŃSCY / WARSZAWA 408
MAKOWSKI Czesław (1873-1921)
Brąz; 31,7 x 26
Sygnowany p. d.: monogram wiązany - CM3III1921; p. d. krawędź plakiety: T. Łopieński
MAKOWSKI Czesław (1873-1921)
Brąz patynowany; 18,5 x 15 cm
Sygnowany l. d.: Cz. Makowski 1903; wzdłuż lewej krawędzi plakiety napis: ADOLF DYGASIŃSKI
MAKOWSKI Czesław (1873-1921)
Leżący pies na prostokątnym cokole
brąz odlewany, długość 20 cm
sygn. na podstawie: CM 1905;
odlew: Br. Łopieńscy
MAKOWSKI Czesław (1873-1921)
PLAKIETA PORTRETOWA (IGNACY PADEREWSKI?)
brązowa płaskorzeźba umieszczona na płycie tektury, 26,5 x 20,5 cm, ozdobna rama secesyjna, sygnowany l.d. "C. Makowski 1900 r.", w prawym dole dedykacja: "P.Eugenii H... tą pracę poświęca Autor"
Rzeźbiarz i medalier. Studia w Warszawie u Gersona, Monachium i Rzymie, od 1901 stale w Warszawie. Tworzył prawie wyłącznie portrety.