Galeria D.A.S.
ul. Mała 23
25-012 Kielce
604 509 950
info@galeriadas.pl
poniedziałek - piątek: 10.00-17.00
sobota: 10.00-14.00
Liczba obiektów w ofercie sprzedaży: (88)
SZCZERBIŃSKI Marian (1900 - 1981)
"Martwa natura z kwiatami", l. 30-te.
Lata 30-te. XX w.
Olej na tekturze.
Sygnowany w lewym dolnym rogu: M. SZCZERBIŃSKI
Wymiary: 49 x 69 cm.
Obraz oprawiony w rame z epoki.
Obraz jest lekko przybrudzony, ma kilka drobnych zadrapań warstwy malarskiej.

4 500 zł

29-05-2020
Nowość
„Pejzaż sielski”, KPM Berlin, ok. 1840 r.
„Pejzaż sielski”
Około 1840 r.
KPM Berlin
Porcelana, malowana.
Sygnowana na odwrocie wyciśniętym w niezaszkliwionym czerepie znakiem wytwórni (berło) oraz literką „H”.
W świetle passe partout: 19 x 24,5 cm, całość z oprawą 35 x 45 cm.
www.galeriada

4 500 zł

28-05-2020
Nowość
GRUNWALD Henryk (1904 - 1958)
Taca "Gościnność", l. 30-te. UNIKAT!
Taca „GOŚCINNOŚĆ” została wykonana własnoręcznie przez Henryka Grunwalda w l. 30tych.
Biały metal, walcowany, trybowany, grawerowany, polerowany.
Sygnowany w dwóch miejscach przy uchwytach.
Stan bardzo dobry, taca pokryta patyną.
Wymiary: 32,5 x 50,5

16 000 zł

28-05-2020
Nowość
KEILOWA Julia (1902 - 1943)
Kaseta Art Deco, Br. Henneberg, lata 30-te.
Kaseta na papierosy
projekt: Julia Keilowa (1902-1943)
Br. Henneberg, Warszawa
Lata 30-te. XX w.
Model nr 2245
Mosiądz srebrzony.
Oryginalne srebrzenie.
Wymiary: 18 x 11 x 4,5 cm.
www.galeriadas.pl

2 000 zł

28-05-2020
Nowość
PHILIPPE Paul (1870 - 1930)
Odlew ze słynnej wiedeńskiej manufaktury Goldscheidera.
Lata 20/30-te.
Sygnowany przy podstawie znakiem odlewni, numerami oraz nazwiskiem autora.
Stan bardzo dobry.
Wymiary: wys. całkowita 41 cm, podstawa 25,5 x 12 cm.
www.galeriadas.pl

9 500 zł

28-05-2020
Nowość
Dzwonek secesyjny, brąz, ok. 1900 r. Wiedeń
Austria, Wiedeń
Około 1900 r.
Dzwonek odlany w brązie, polichromowany, patynowany.
Nie sygnowany.
Uwagę zwraca praktycznie idealny stan zachowania brązu i przede wszystkim polichromii i patyny.
Bardzo dobrej klasy odlew.
Wymiary: 7 x 12,3 x 8 cm.

1 900 zł

28-05-2020
Nowość
„Narciarki”, lata 30-te., akwaforta, sygnowana
„Narciarki”
Polska?
Lata 30-te. XX w.
Grafika w technice akwaforty na papierze.
Sygnowana monogramem na płycie: AB oraz ołówkiem w prawym dolnym rogu pod kompozycją (nieczytelnie).
Stan bardzo dobry.
Oprawa z epoki.
Wymiary: odbitka: 21 x 27,5 cm.

600 zł

17-09-2019
„Fryderyk Chopin”, 1949r., fajans, sygnowany;
Fajans szkliwa krakle.
Na postumencie napis: „Fryderyk / CHOPIN / 1849-1949”
1949 r.
Stan bardzo dobry.
Wymiary: wys. 21,5 cm.
Sygnowany z tyłu na szyi wyciśniętym w czerepie monogramem wiązanym „JA” oraz nazwiskiem A. Janik?

800 zł

02-03-2020
„Całujące się Amorki”
Autor nieznany.
Nie ma sygnatury.
Pochodzenie obrazu jest polskie, Kraków.
Czas powstania koniec XIX początek XX w.
Wymiary: 43,5 x 31 cm.
Bardzo dobrej klasy malarstwo dekoracyjne.

2 500 zł

21-11-2019
„Amorki grające serenady”
Autor nieznany.
Nie ma sygnatury.
Paleta lekko wygięta, w niewielkim stopniu wybrzuszona.
Wymiary: 48 x 33 cm. !

3 500 zł

21-11-2019
Zestaw salaterek ze szkła prasowanego barwionego w masie na kolor miodowy.
Zestaw sklada się z dużego talerza i 6 sztuk mniejszych talerzyków.
Huty J. Stolle „Niemen”, Brzozówka, Polska.
Lata 30-te.
Numer katalogowy 1758.
Stan bardzo dobry.
Obiekt został sprzedany

700 zł

18-12-2018
Taca, kieliszek, karafka duża, karafka mała, bombonierka;
Szkło częściowo szlifowane, złocone, dekorowane w kwiaty.
2 poł. XIX wieku.
Francja, BACCARAT.
Stan bardzo dobry.

2 000 zł

12-05-2017
Francja, Poitiers
2 poł. XIX w.
Brąz złocony.
Zegar NIE jest sprawny.
Mechanizm jest, brakuje kluczyka i wachadła, urwany zawias tylnego wieka.
Wymaga przeglądu u zegarmistrza.
Wymiary: 40 x 29 cm.
Sygnowany na tarczy.

1 600 zł

22-02-2020
Zegar kominkowy z alegorią zwycięstwa ?
Cynkal malowany, podstawa marmurowa.
Francja, około 1900 r.
Mechanizm bije godziny i półgodziny. Sprawny technicznie, po przeglądzie zegarmistrzowskim.
Tarcza porcelanowa, malowana.
Wym.: 62 x 49 x 22 cm.

3 500 zł

10-04-2018
Lata 20-te. XX w.
Szkło szlifowane, trawione, złocone, barwione w masie na kolor ametystowy.
Stan idealny.
Sygnowany na spodzie charakterystyczną rozbudowaną sygnaturą huty: „Made in Czechoslovakia/ Moser / Karlsbad”.
Wys.: 20 cm, średnica wlewu 8,5 c
Obiekt został sprzedany
02-03-2020
Wazon w stylu Art Deco, szlifowany, barwiony w masie na jasny błękit.
Numer katalogowy 1046.
Lata 30-te.
Wazon sygnowany na spodzie trawionym snakiem: J. Stolle.
Stan bardzo dobry.
Wysokość: 25,5 cm.
RZAD

3 900 zł

18-12-2018
Wazon okuty srebrem, Hertel Jacob, lata 50-te.
Porcelanowy wazon okuty srebrem.
Hertel Jacob, Bavaria, Niemcy.
Lata 50-te.
Próba srebra 1000. Puncka przy podstawie.
Stan IDEALNY.
Wysokość wazonu 21 cm.
Sygnowany na spodzie.

750 zł

22-06-2018
Wazon Art Deco, nr 1822, Huta J. Stolle „Niemen”;
Wazon ze szkła prasowanego, barwionego w masie na kolor zielony.
Lata 30-te.
Numer katalogowy 1822.
Stan bardzo dobry.
Wys. 20,3 cm.
www.galeriadas.pl
KOLEKCJA PRYWATNA „POLSKIE ART DECO”.

550 zł

17-12-2018
Wazon ze szkła prasowanego, barwionego w masie na kolor rozalinowy, częściowo matowany.
Projekt: Michał Titkow
Lata 30-te.
Numer katalogowy 1816
Wysokość 16 cm.
Stan bardzo dobry.
www.galeriadas.pl

300 zł

18-12-2018
Wazon w stylu Art Deco, szkło prasowane, bezbarwne, częściowo matowane.
Lata 30-te.
Numer katalogowy 1815.
Stan bardzo dobry.
Wysokość 25 cm.
RZADKOŚĆ

1 900 zł

17-12-2018
Niezwykle rzadki model wazonu numer katalogowy 1603.
Huta J. Stolle "Niemen", Brzozówka.
Lata 30-te.
Wysokość: 22,5 cm.
Szkło o błękitnej barwie, szlifowane.
Sygnowane na spodzie trawionym znakiem fabrycznym „J. Stolle”.
Stan bardzo dobry.

3 500 zł

16-09-2019
Wazon Art Deco okuty srebrem, lata 30-te.
Duży szklany wazon ze srebrnym okuciem w stylu ART DECO.
Niemcy, lata 30-te.
Szkło szlifowane zachowane w bardzo dobrym stanie.
Punce srebra na rancie wlewu widoczne na zdjęciach, pr. 835.
Stan bardzo dobry.
Wysokość: 30 cm, szerokość 21 cm.

1 200 zł

03-10-2017
Wazon w stylu Art Deco, szkło prasowane, barwy rozalinowej, częściowo matowane.
Lata 30-te.
Numer katalogowy 1815.
Stan bardzo dobry.
Wysokość 25 cm.
www.galeriadas.pl
KOLEKCJA PRYWATNA „POLSKIE ART DECO”

1 900 zł

17-12-2018
Wazon , 2 poł. XIX w. Śląsk, Czechy?
Wazon w formie rogu obfitości.
Śląsk, Czechy ?
Prawdopodobnie Huta Josephine w Szklarskiej Porębie ?
2 połowa XIX w.
Szkło szlifowane.
Stan bardzo dobry.
Wysokość 24 cm.

2 500 zł

06-04-2018
Talerz z laki, Chiny, XVIII w. Dynastia Qing
Talerz z laki ze sceną z owadami wśród kwiatów.
CHINY, Dynasta Qing
Koniec XVIII wieku
Średnica: 20,5 cm .
Mosiężne okucie na rancie i stopie.
Kilka drobnych uszkodzeń w ornamentach widoczne na zdjęciach.

1 000 zł

20-04-2017
/4
liczba obiektów: 88