Galeria D.A.S.
ul. Mała 23
25-012 Kielce
604 509 950
info@galeriadas.pl
poniedziałek - piątek: 10.00-17.00
sobota: 10.00-14.00
Liczba obiektów w ofercie sprzedaży: (86)
FREYER-KODIS Zofia (1899-1992)
Kilim Art Deco, Sp. "ŁAD" Warszawa, l. 20-te.
Kilim wykonany w pracowni tkackiej Spółdzielni Artystów ŁAD w Warszawie w drugiej połowie lat 20-tych.
Wym.: 287 x 189 cm.
Kilim wełniany, wątek lniany, technika płochowa.
Sygnowany monogramem wiązanym artystki.
Stan dobry.
UNIKAT

9 000 zł

30-03-2020
Nowość
„Narciarki”, lata 30-te., akwaforta, sygnowana
„Narciarki”
Polska?
Lata 30-te. XX w.
Grafika w technice akwaforty na papierze.
Sygnowana monogramem na płycie: AB oraz ołówkiem w prawym dolnym rogu pod kompozycją (nieczytelnie).
Stan bardzo dobry.
Oprawa z epoki.
Wymiary: odbitka: 21 x 27,5 cm.

600 zł

17-09-2019
„Młoda Góralka”, 1945 r. sygn. Leon Kłossowski
autor: Leon Kłossowski (XX w.)
„Młoda Góralka”
1945 r.
Akwarela na papierze.
Sygnowana: Leon Kłossowski 1945
Stan bardzo dobry.
Oprawa współczesna.
Wymiary: całość z oprawą 54,5 x 51,5 cm, w świetle passe partout: 32 x 29 cm.
www.galeriadas.pl

1 500 zł

29-04-2019
„Juhas”, 1945 r. sygn. Leon Kłossowski
„Juhas”
1945 r.
Akwarela na papierze.
Stan bardzo dobry.
Oprawa współczesna.
www.galeriadas.pl

1 500 zł

29-04-2019
„Fryderyk Chopin”, 1949r., fajans, sygnowany;
Fajans szkliwa krakle.
Na postumencie napis: „Fryderyk / CHOPIN / 1849-1949”
1949 r.
Stan bardzo dobry.
Wymiary: wys. 21,5 cm.
Sygnowany z tyłu na szyi wyciśniętym w czerepie monogramem wiązanym „JA” oraz nazwiskiem A. Janik?

800 zł

02-03-2020
„Całujące się Amorki”
Autor nieznany.
Nie ma sygnatury.
Pochodzenie obrazu jest polskie, Kraków.
Czas powstania koniec XIX początek XX w.
Wymiary: 43,5 x 31 cm.
Bardzo dobrej klasy malarstwo dekoracyjne.

2 500 zł

21-11-2019
„Amorki grające serenady”
Autor nieznany.
Nie ma sygnatury.
Paleta lekko wygięta, w niewielkim stopniu wybrzuszona.
Wymiary: 48 x 33 cm. !

3 500 zł

21-11-2019
Zestaw salaterek ze szkła prasowanego barwionego w masie na kolor miodowy.
Zestaw sklada się z dużego talerza i 6 sztuk mniejszych talerzyków.
Huty J. Stolle „Niemen”, Brzozówka, Polska.
Lata 30-te.
Numer katalogowy 1758.
Stan bardzo dobry.

700 zł

18-12-2018
Taca, kieliszek, karafka duża, karafka mała, bombonierka;
Szkło częściowo szlifowane, złocone, dekorowane w kwiaty.
2 poł. XIX wieku.
Francja, BACCARAT.
Stan bardzo dobry.

2 000 zł

12-05-2017
Francja, Poitiers
2 poł. XIX w.
Brąz złocony.
Zegar NIE jest sprawny.
Mechanizm jest, brakuje kluczyka i wachadła, urwany zawias tylnego wieka.
Wymaga przeglądu u zegarmistrza.
Wymiary: 40 x 29 cm.
Sygnowany na tarczy.

1 600 zł

22-02-2020
Zegar kominkowy z alegorią zwycięstwa ?
Cynkal malowany, podstawa marmurowa.
Francja, około 1900 r.
Mechanizm bije godziny i półgodziny. Sprawny technicznie, po przeglądzie zegarmistrzowskim.
Tarcza porcelanowa, malowana.
Wym.: 62 x 49 x 22 cm.

3 500 zł

10-04-2018
Zegar kominkowy ART DECO, Francja, l. 30-te.
Zegar marmurowy kominkowy z wazonami w stylu Art Deco.
Francja, lata 30-te.
Stan bardzo dobry,
Zegar po profesjonalnym przeglądzie zegarmistrzowskim.
Wymiary: zegar: 24 x 33 x 11 cm, wazon: 13,5 x 13,5 x 7,5 cm.

1 200 zł

22-12-2017
Lata 20-te. XX w.
Szkło szlifowane, trawione, złocone, barwione w masie na kolor ametystowy.
Stan idealny.
Sygnowany na spodzie charakterystyczną rozbudowaną sygnaturą huty: „Made in Czechoslovakia/ Moser / Karlsbad”.
Wys.: 20 cm, średnica wlewu 8,5 c

1 200 zł

02-03-2020
Wazon w stylu Art Deco, szlifowany, barwiony w masie na jasny błękit.
Numer katalogowy 1046.
Lata 30-te.
Wazon sygnowany na spodzie trawionym snakiem: J. Stolle.
Stan bardzo dobry.
Wysokość: 25,5 cm.
RZAD

3 900 zł

18-12-2018
Wazon okuty srebrem, Hertel Jacob, lata 50-te.
Porcelanowy wazon okuty srebrem.
Hertel Jacob, Bavaria, Niemcy.
Lata 50-te.
Próba srebra 1000. Puncka przy podstawie.
Stan IDEALNY.
Wysokość wazonu 21 cm.
Sygnowany na spodzie.

750 zł

22-06-2018
Wazon Art Deco, nr 1822, Huta J. Stolle „Niemen”;
Wazon ze szkła prasowanego, barwionego w masie na kolor zielony.
Lata 30-te.
Numer katalogowy 1822.
Stan bardzo dobry.
Wys. 20,3 cm.
www.galeriadas.pl
KOLEKCJA PRYWATNA „POLSKIE ART DECO”.

550 zł

17-12-2018
Wazon ze szkła prasowanego, barwionego w masie na kolor rozalinowy, częściowo matowany.
Projekt: Michał Titkow
Lata 30-te.
Numer katalogowy 1816
Wysokość 16 cm.
Stan bardzo dobry.
www.galeriadas.pl

300 zł

18-12-2018
Wazon w stylu Art Deco, szkło prasowane, bezbarwne, częściowo matowane.
Lata 30-te.
Numer katalogowy 1815.
Stan bardzo dobry.
Wysokość 25 cm.
RZADKOŚĆ

1 900 zł

17-12-2018
Niezwykle rzadki model wazonu numer katalogowy 1603.
Huta J. Stolle "Niemen", Brzozówka.
Lata 30-te.
Wysokość: 22,5 cm.
Szkło o błękitnej barwie, szlifowane.
Sygnowane na spodzie trawionym znakiem fabrycznym „J. Stolle”.
Stan bardzo dobry.

3 500 zł

16-09-2019
Wazon Art Deco okuty srebrem, lata 30-te.
Duży szklany wazon ze srebrnym okuciem w stylu ART DECO.
Niemcy, lata 30-te.
Szkło szlifowane zachowane w bardzo dobrym stanie.
Punce srebra na rancie wlewu widoczne na zdjęciach, pr. 835.
Stan bardzo dobry.
Wysokość: 30 cm, szerokość 21 cm.

1 200 zł

03-10-2017
Wazon w stylu Art Deco, szkło prasowane, barwy rozalinowej, częściowo matowane.
Lata 30-te.
Numer katalogowy 1815.
Stan bardzo dobry.
Wysokość 25 cm.
www.galeriadas.pl
KOLEKCJA PRYWATNA „POLSKIE ART DECO”

1 900 zł

17-12-2018
Wazon , 2 poł. XIX w. Śląsk, Czechy?
Wazon w formie rogu obfitości.
Śląsk, Czechy ?
Prawdopodobnie Huta Josephine w Szklarskiej Porębie ?
2 połowa XIX w.
Szkło szlifowane.
Stan bardzo dobry.
Wysokość 24 cm.

2 500 zł

06-04-2018
Talerz z laki, Chiny, XVIII w. Dynastia Qing
Talerz z laki ze sceną z owadami wśród kwiatów.
CHINY, Dynasta Qing
Koniec XVIII wieku
Średnica: 20,5 cm .
Mosiężne okucie na rancie i stopie.
Kilka drobnych uszkodzeń w ornamentach widoczne na zdjęciach.

1 000 zł

20-04-2017
Talerz z ażurową bordiurą, Miśnia, 2 poł. XIX w.
Królewska Manufaktura w Miśni.
2 poł. XIX w.
Porcelana malowana, złocona.
Sygnowany na odwrocie.
Wyciski numeryczne: 51, 109, 73;
Średnica: 25,5 cm.
Stan bardzo dobry. Niewielka naprawa małego, płaskiego wyszczerbienia na krawędzi, niezauważalna.

650 zł

17-08-2018
Stojak na zapałki z figurka niedźwiedzia.
Brąz srebrzony, podstawa z onyksu.
Carska Rosja.
Koniec XIX w.
Podstawa uszkodzona w jednym narożniku.
Niesygnowana.
Wymiary: wys. 11 cm, podstawa 10 x 10 cm.

500 zł

02-07-2018
/4
liczba obiektów: 86