Artessia Dom Aukcyjny
ul. Wilcza 55/63
00-679 Warszawa
665 705 563
salon@artessia.pl
poniedziałek - piątek: 12.00 - 19.00
Liczba obiektów w ofercie sprzedaży: (8)
Bohemia, Teplitz (Teplice), szkło, wys. 10,5 cm; w rezerwach napisy: "Hrabia Tarnowski" i "Hrabina Tarnowska" (pod koronami hrabiowskimi) oraz "Boże zachowaj", a także widoki budynków.
Więcej informacji: tel. 665 70 55 63, mail: salon@artessia.pl.
10-04-2020
srebro, 7x15x11 cm, punca m. Wrocławia, lit. dat.: H (1776-1791), znak złotnika: ICI (Johann Christoph Jancke st. (1746-1780). W wieku sześć monet - groszy trojaków z 4 ćw. XVI wieku.

10-04-2020
BERLEWI Henryk (1894 - 1967)
Krzesło z czerwoną tkaniną , 1950
litografia barwna/papier, 57 x 45 cm
sygn. i dat. na płycie p. d.: H. Berlewi 1950
opis l. d. ołówkiem: 56/150, i p.d. sygn..: H. Berlewi 1953

Więcej informacji: tel. 665 70 55 63, mail: salon@artessia.pl
Obiekt certyfikuje Agencja AD-ARTE Adam Cheł
29-04-2020
MUSIAŁOWICZ Henryk (1914 Gniezno - 2015 Warszawa)
Pejzaż z domem na wzgórzu , 1949
olej/płótno, 26,5 x 33,5 cm, sygn. i dat. p.d: H. MUSIAŁOWICZ / 49, dedykacja l.d.: KOCHANEMU PROFESOROWI – AUTOR

Obiekt certyfikuje Agencja AD-ARTE Adam Chełstowski.
02-04-2020
PLEWKIEWICZ Roman
Patera na środek stołu, neorenesansowa, k. XIX w.
plater, wys. 46 cm, na spodzie znak firmy.
Wysokiej klasy, wczesny wyrób firmy Roman Plewkiewicz i Co (czynna 1886-1935). Unikatowa, rozbudowana forma.
Obiekt certyfikuje Agencja AD-ARTE.
02-04-2020
KORNACKI Tomasz (1904 - ?)
Kościół barokowy w miasteczku , 1960
akwarela/papier; 33 x 21 cm
sygn. i dat. p.d.: TKornacki/I 1960.

10-04-2020
BĘBNOWSKI Wacław (1865 - 1945)
Wazon
terakota, wys. 35 cm; średn, wylewu – 12,5 cm.
Proweniencja: do l. 90. XX w. kolekcja Jerzego Osińskiego (Ciechocinek).

29-04-2020
KOSSAK Wojciech (Paryż 1856 - Kraków 1942)
Portret konny hrabiego Foucauld, ok. 1900
gwasz/karton, 36x25 cm,
sygn. p.d.: Wojciech Kossak.

29-04-2020
liczba obiektów: 8