akwarela i gwasz/papier, wymiary w świetle passe-partout: 48,5 x 68 cm, (w ramie: 65 x 75 cm)
sygnowany i datowany p.d: 'S. Jaxa 1947'
18 000 zł
17-01-2023
GÓRSKI Stanisław (1887 Kościan - 1955 Kraków)
Góralka
pastel na tekturze, 49 x 33 cm w świetle ramy ( 60 x 43 cm w ramie), sygnowany p.ś: "St. Górski".
więcej na www.galeriarafal.com
3 500 zł
03-07-2021
ŁAZOREK Stanisław Jan (1938 Aksamanice - 2000 Kazimierz Dolny)
MARTWA NATURA
olej na płótnie, wymiary: 60 x 51 cm, sygnowany w lewym górnym rogu: "ŁAZOREK"
1 700 zł
11-04-2022
LIGOŃ Stanisław (1879 Królewska Huta - 1954 Katowice)
Józef Piłsudzki
, 1899
akwarela/papier, wymiary: 15 x 11 cm (36 x 32 cm w oprawie)
1 500 zł
17-04-2023
JACKOWSKI Stanisław Stefan (1887-1951)
TANCERKA
brąz, wymiary: 65 x 54 x 30 cm. Około 1927 r. Jackowski stworzył kilka wersji "Tancerki", a jedna z nich wykonana w monumentalnej skali została ustawiona w Parku Skaryszewskim. Rzeźby powstałe w tym okresie odlewane były u Braci Łopieńskich.
25-11-2021
ZAWADZKI Stanisław (1878 - 1960)
PORTRET DZIEWCZYNY
akwarela na papierze, wymiary w świetle passe-partout: 29,5 x 25 cm, sygnowany w lewym dolnym rogu.
4 800 zł
25-04-2022
PIETRZAK-KRUPIŃSKA Stanisława (ur. 1930)
KWIATY
, 1990
olej na płótnie, 65 x 54 cm, sygnowany w plewym dolnym rogu: "STANI P. KRUPIŃSKA 1990 R. VI"
3 800 zł
10-04-2022
KWIATY
, 1989
olej na płótnie, 65 x 54 cm, sygnowany w plewym dolnym rogu: "STANI P. KRUPIŃSKA 1989 R. VII"
3 800 zł
13-04-2022
RASSALSKI Stefan (1910 - 1972)
ZAMEK - BĘDZIN Z TEKI "POLSKIE MIASTA TYSIĄCLECIA"
, 1961
drzeworyt na papierze, wymiary: 38 x 28 cm (41 x 31 w oprawie), sygnowany i opisany ołówkiem: "Rassalski / Będzin-Zamek"