Projekt okładki książki Jerzego Bandrowskiego “Po tęczowej obręczy” wydanej w 1927 r. przez wydawnictwo Oficyna Literatów "Rój”.
2 800 zł
20-01-2023
NORBLIN Stefan (1892-1952)
“Na plaży”
Ołówek na papierze.
Wymiary w ramie: 35x30 cm (20,5x14,5 cm)
Praca pochodzi ze szkicownika z ok. 1925 roku.
Atrybucja: Stefan Norblin
950 zł
20-01-2023
PIENIĄŻEK Stefan (1888-1958)
Olej na kartonie, sygnowany pd.: "SPieniążek" oraz opisany, zatytułowany i datowany na rewersie
Wymiary w ramie: 37x53 cm (27x43 cm)
2 200 zł
09-07-2024
SUBERLAK Stefan (1928r. Piotrkowice Śląskie - 1994)
"Wiatrak 3", 1969 r.
Linoryt na papierze, sygnowany na płycie oraz odręcznie ołówkiem na dole.
Wymiary w ramie: 74x60 cm (71x57 cm)
1 600 zł
24-06-2024
ŁUKASZEWSKI Stefan (1918 Homel - 2002 Warszawa)
“Czarna Madonna z Jasnej Góry”
Technika mieszana, linoryt sygn. p.d. “Stefan Łukaszewski”, opisany na odwrocie: “linoryt barwiony Czarna Madonna z Jasnej Góry Stefan Łukaszewski”.
Wymiary w ramie: 52x42 cm (36x24 cm)
1 900 zł
13-11-2024
BRANDT Stefania (1911 Warszawa – 1980)
"Kwiaty w niebieskim wazonie"
Akwarela na papierze, sygnowana pd. "Brandt Stefania". Wymiary w ramie: 52x42 cm (28x19 cm).
Akwarela na papierze, sygnowana, opisana i datowana p.d., na rewersie nalepka "Salonu Sztuki Władysław Ratusiński"
Wystawiany: "Wystawa obrazów T.Cieślewskiego (ojca)" w Salonie Sztuki Władysława Ratusińskiego
Wymiary w ramie: 54x64 cm (22x32 cm)
4 500 zł
05-08-2023
CIEŚLEWSKI Tadeusz (ojciec) (1870-1956)
Kościół Karmelitów i Dziekańska
, 1946
Akwarela na papierze, sygnowana datowana p.d.: "T. Cieślewski 1946" oraz opisana na rewersie; nalepka "Salonu Sztuki Władysław Ratusiński"
Wymiary w ramie: 54
4 500 zł
05-08-2023
BARWECKI-SZEWCZYK Tadeusz (1912 - 1999)
„Scena w parku”
Olej na kartonie, sygn. p.d „T. Barwecki” opisany na rewersie „Studium miejskie”.
Wymiary w ramie: 82x102 cm (66x88 cm)
9 500 zł
21-10-2019
Przyjazd do dworku
Olej na płótnie, sygnowan ld: "T. Barwecki"
Wymiary w ramie: 60x82 cm (50x70 cm)
3 800 zł
19-06-2023
MRÓZ-ŁĘKAWSKI Tadeusz (1905 - 1942)
"Portret Stanisława Budza-Lepsioka" 1930 r.
Olej na kartonie, sygnowany. Ok. 1930 r.
2 800 zł
12-02-2016
NARTOWSKI Tadeusz (1892-1971)
"Pejzaż zimowy"
Akwarela na papierze, sygn. p.d. "Nartowski".
Wymiary w ramie: 57x46 cm (41x30 cm)
3 500 zł
13-10-2023
RYBKOWSKI Tadeusz (1848 Kielce - 1926 Lwów)
"Noc i poranek we Lwowie", 1918 r.
Akwarela na papierze, sygnowana i datowana l.d. "D: Leszkowi Gludzińskiemu Stary przyjaciel Tadeusz Rybkowski NOC 1 XI 1918 we Lwowie" p. d. „PORANEK 22 XI 1918 we Lwowie”.
Wymiary w ramie: 55x62 cm (23x34 cm)
9 900 zł
18-11-2019
ZAMIAR Tadeusz (1905-1966)
"Martwa natura"
Olej na dykcie, sygn. ld. "Tad. Zamiar". Wymiary z ramą: 68x88 cm (47x67 cm).
9 900 zł
04-09-2023
GROTT Teodor (1884-1972)
“Scena we wnętrzu”, 1922 r.
Akwarela na papierze, sygn. i dat. pd. “Teod. Grott 1922”.
Wymiary w ramie: 35,5x23,5 cm (23,5x29,5 cm)
9 000 zł
14-09-2023
NAKIELSKI Teodor (2 poł. XIX w.)
W porcie, 1889 r.
Olej na płótnie, sygnowany i datowany pd. "Teodor Nakielski 1899"
Wymiary w ramie: 53x76 cm (46x70 cm)
11 500 zł
06-10-2023
W klasztorze
, 1880
Akwarele na papierze
Wymiary w ramie: 38x46 cm (30x39 cm)
3 300 zł
10-01-2023
JAKUBOWSKA Teresa (1930r. Wilno)
"Metro” 1964 r.
Linoryt na papierze, opisany, numerowany, sygnowany i datowany “Metro 12/50 Teresa Jakubowska 1964 r.”
Wymiary w ramie: 64x92 cm (45x74 cm)
5 500 zł
04-06-2024
VASARELY Victor (1906 Pécs - 1997 Paryż)
"Pillango"
Litografia offsetowa na papierze, sygnowana na płycie p.d.: “Vasarely”, numerowana ołówkiem l.d. “158/300”.