Galeria D.A.S.
ul. Mała 23
25-012 Kielce
604 509 950
info@galeriadas.pl
poniedziałek - piątek: 10.00-17.00
sobota: 10.00-14.00
Liczba obiektów w ofercie sprzedaży: (80)
Porcelanowy dzbanek z malowaną dekoracją w ptaki i owady.
Porcelana malowana, złocona.
KPM BERLIN
Lata 40-te. XIX w.
Sygnowany na spodzie kobaltem podszkliwnie znakiem wytwórni.
Stan bardzo dobry, bez uszkodzeń czy napraw.
Wysokość: 27,5 cm.

1 200 zł

15-02-2018
Duży wazon, majolika, Włochy, ok. 1880 r.
Majolika, malowana, szkliwiona.
Włochy
Około 1880 r.
Nie sygnowana.
Wazon w formie amfory jest wyjatkowo duży.
Wysokość: 49,5 cm, średnica w najszerszym miejscu ok. 50 cm.

5 500 zł

02-03-2020
Duży wazon „Famille rose”, Chiny, ok. 1860-1890 r.
Chiny, dynastia Qing.
Lata około 1860-1890.
Stan bardzo dobry, po niewielkiej konserwacji.
Na rancie wlewu było niewielkie wyszczerbienie, które zostało profesjonalnie naprawione.
Wysokość: 46 cm

2 400 zł

16-01-2020
Duża, dekoracyjna figura przedstawiająca leżącego tygrysa.
Keramos, Wiedeń.
Lata 30/40-te.
Fajans malowany, szkliwiony.
Sygnowana na spodzie znakiem wytwórni oraz wyciskiem numerycznym.
Stan idealny.
Wymiary: wys. 19 cm, podstawa 43 x 25 cm.

1 500 zł

18-02-2019
Cukiernica eklektyczna, ok. 1896 r.
Fraget, Warszawa
Plater, mosiądz srebrzony (galwanicznie), giloszowany, złocony.
Zarówno srebrzenie jak i złocenie ORYGINALNE zachowane w pięknym stanie.
Sygnowana na spodzie.
Więcej na www.galeriadas.pl

1 800 zł

16-01-2020
Kraków
złotnik Adam Radwański.
Lata 30-te. XX w.
Próba 3
Wewnątrz zachowane oryginalne złocenie.
Stan bardzo dobry.
Punce na spodzie, polska przedwojenna próba „3”, oraz monogram złotnika „AR”.
Waga: 300 g.
Wymiary: 9,5 x 12 x 11 cm.

2 800 zł

02-03-2020
Budzik podróżny, ZENITH, ok. 1910 r.
Zegar podróżny z budzikiem
Zegar renomowanej szwajcarskiej firmy ZENITH.
Około 1910 r.
Sprawny technicznie, po przeglądzie zegarmistrzowskim.
Stan bardzo dobry.
Wymiary: 9 x 4 x 6,2 cm.
Obudowa z brązu, szkło z fazą.
Oryginalny mechanizm, ośmiodnio

750 zł

05-09-2017
"Król August II Mocny", Potschappel, XIX w.
Porcelanowa figurka przedstawiająca Króla Polski i Elektora Saskiego Augusta II Mocnego.
Wytwórnia Carla Thieme, Potschappel, Niemcy.
Druga połowa XIX w.
Stan bardzo dobry.
Sygnowana na spodzie.
Wysokość: 18,5 cm.

1 200 zł

10-08-2016
Rzeźby kobiety i psa odlane z BRĄZU, polichromowane.
Lata 30-te.
Francja.
Wymiary: wysokość 28 cm, podstawa 60 x 11 cm.
Stan bardzo dobry.
Podstawa marmurowa.
www.galeriadas.pl

5 800 zł

28-12-2018
CHROMY Bronisław (1925 Leńcze - 2017 Kraków)
"Owca", brąz, kamień, wys. 40 cm.
„Owca”
autor: Bronisław Chromy (1927-2017)
Lata 70/80-te.
Brąz, kamień.
Nie sygnowany.
Stan bardzo dobry.
Niewielkie przebarwienia patyny.
Wymiary: wys. 40 cm, szer. 36 cm.
www.galeriadas.pl

5 500 zł

08-06-2020
MORGENSTERN Carl Ernst (1847 Monachium - 1928 Wilcza Poręba k. Karpacza)
"Pejzaż - Karkonosze", pocz. XX w.
Początek XX w.
Olej na tekturze.
Sygnowany w lewym dolnym rogu: CE Morgenstern.
Obraz po niewielkiej konserwacji.
Wymiary: 54 x 39,5 cm.
Oprawa oryginalna przedwojenna.
www.galeriadas.pl

4 500 zł

02-03-2020
PERRON Charles Theodore (1862 - 1934)
Lampa naftowa secesyjna, ok. 1900 r.
Lampa naftowa w stylu secesyjnym autorstwa Charlesa Perrona (1862-1934).
Paryż, ok. 1900 r.
Cyna.
Sygnowana nazwiskiem projektanta na podstawie: Ch. Perron
Stan bardzo dobry.
Klosz z epoki z trawioną dekoracją kwiatową.
Wysokość: 22 cm, z kloszem 44

1 400 zł

26-07-2017
WIECZOREK Edward (1901-1988)
„Pejzaż górski z rzeką”, Beskidy?, 1965 r.
„Pejzaż z rzeką” (Beskidy?)
autor: Edward Wieczorek (1901 – 1988)
Olej na płótnie.
Wymiary: 80 x 100 cm.
Sygnowany w lewym dolnym rogu, słabo czytelna dedykacja ? opis ? oraz sygnatura: Ed. Wieczorek i data 1965.
Stan bardzo dobry.

3 800 zł

06-05-2019
GRUNWALD Henryk (1904 - 1958)
Taca "Gościnność", l. 30-te. UNIKAT!
Taca „GOŚCINNOŚĆ” została wykonana własnoręcznie przez Henryka Grunwalda w l. 30tych.
Biały metal, walcowany, trybowany, grawerowany, polerowany.
Sygnowany w dwóch miejscach przy uchwytach.
Stan bardzo dobry, taca pokryta patyną.
Wymiary: 32,5 x 50,5

16 000 zł

28-05-2020
CZAJ-GOLDHUBER Izydor Ignacy (1896 - 1942)
"Chochołów", lata 30-te.
Pejzaż Chochołowa.
Olej na płótnie.
Wymiary: 56 x 76 cm.
Sygnowany na odwrocie stylizowana sygnatura: Goldhuber / Chochołów
Obraz został przemyty przez konserwatora, dorobione zostały niektóre kliny.
Rama złocona, oryginalna z epoki.
www.galeriadas.

5 000 zł

18-02-2019
GĄSIENICA SZOSTAK Jan (XX w.)
Obraz „Wiosna”.
Nagrowa Miasta Zakopane za zwycięstwo w Zawodach Narc.
1939 r.
Olej na tekturze.
Sygnowany w lewym dolnym rogu: Jan Szostak oraz na odwrocie.
Wymiary: 49 x 68 cm.
www.galeriadas.pl

4 500 zł

16-09-2019
DROST Jan Sylwester (ur. 1934, Kłodnica)
Para wazonów „Kalia”, HSG Ząbkowice, lata 70-te.
Para artystyczych szklanych wazonów „Kalia”.
projekt: Jan Sylwester Drost
HSG Ząbkowice
Pracownia Sztuk Plastycznych.
Stan bardzo dobry.
Wysokość: większy 27 cm, mniejszy 14 cm.
Oryginalna nalepka firmowa na wiekszym wazonie.
www.galeriadas.pl

480 zł

02-03-2020
HOFFMANN Josef (1870 Pirnitz - 1956 Wiedeń)
Wazon Art Deco, Moser, lata 20-te.
Szkło ametystowe, szlifowane.
Projekt: Josefa Hoffmanna (1870-1956)
Wazon powstał w hucie Mosera dla Warsztatów Wiedeńskich.
Lata 20-te.
Wymiary: wys. 11,5 cm.
Niesygnowany.

450 zł

07-08-2017
KEILOWA Julia (1902 - 1943)
Kaseta Art Deco, Br. Henneberg, lata 30-te.
Kaseta na papierosy
projekt: Julia Keilowa (1902-1943)
Br. Henneberg, Warszawa
Lata 30-te. XX w.
Model nr 2245
Mosiądz srebrzony.
Oryginalne srebrzenie.
Wymiary: 18 x 11 x 4,5 cm.
www.galeriadas.pl

2 000 zł

28-05-2020
BRZOZOWSKI Kazimierz (1871 - 1945 Zakopane)
Kilim, sygnowany, Zakopane, ok. 1910-1915 r.
Kazimierza Brzozowskiego (1871-1945).
Kilim klasy muzealnej.
Wykonany w Towarzystwie „Kilim” Zakopane w latach około 1910-1915.
Sygnowany dekoracyjnym dużym monogramem „KB” wplecionym w kompozycję.
Wymiary: 97 x 167 cm.
www.galeriadas.pl

4 500 zł

12-12-2019
SICHULSKI Kazimierz (1879 - 1942)
„Św. Barbara”, drzeworyt, 1929 r.
„Św. Barbara”
autor: Kazimierz Sichulski (1879 Lwów – 1942 Lwów)
Technika: drzeworyt na papierze.
Wymiary w świetle passe partout: 41,3 x 28 cm.
Sygnowany i datowany na płycie u dołu: ’19 K.SICHVLSKI 29′
U góry i na dole przycięty do pola odbitki.

1 500 zł

21-11-2019
SZCZERBIŃSKI Marian (1900 - 1981)
"Martwa natura z kwiatami", l. 30-te.
Lata 30-te. XX w.
Olej na tekturze.
Sygnowany w lewym dolnym rogu: M. SZCZERBIŃSKI
Wymiary: 49 x 69 cm.
Obraz oprawiony w rame z epoki.
Obraz jest lekko przybrudzony, ma kilka drobnych zadrapań warstwy malarskiej.

4 500 zł

29-05-2020
PHILIPPE Paul (1870 - 1930)
Odlew ze słynnej wiedeńskiej manufaktury Goldscheidera.
Lata 20/30-te.
Sygnowany przy podstawie znakiem odlewni, numerami oraz nazwiskiem autora.
Stan bardzo dobry.
Wymiary: wys. całkowita 41 cm, podstawa 25,5 x 12 cm.
www.galeriadas.pl

9 500 zł

28-05-2020
PIERŚCIŃSKI Paweł (1938 Kielce - 2017 Kielce)
„Wodospad Rodła – Biała Wisełka”, 2001 r.
„Wodospad Rodła – Biała Wisełka”
autor: Paweł Pierściński (1938-2017)
2001 r.
Sygnowana od frontu odręcznie oraz na odwrocie.
Oprawa współczesna.
Wymiary: w świetle passe partout 39,5 x 29,5 cm, całość z oprawą 50 x 40 cm.

1 000 zł

08-02-2019
„Gołoborze – Łysa Góra”, 1991 r.
„Gołoborze – Łysa Góra”
1991 r.
Sygnowana i datowana odręcznie na odwrocie.
Oprawa współczesna.

900 zł

08-02-2019
liczba obiektów: 80