Galeria D.A.S.
ul. Mała 23
25-012 Kielce
604 509 950
info@galeriadas.pl
poniedziałek - piątek: 10.00-17.00
sobota: 10.00-14.00
Liczba obiektów w ofercie sprzedaży: (80)
Popielnica ze słoniami, Wiedeń, ok. 1900 r.
Dekoracyjna popielnica marmurowa z figurami kroczących słoni.
Marmur, brąz polichromowany na czarno, kły z kości.
Wiedeń.
Lata 1900 – 1920
Niesygnowany.
Stan bardzo dobry.
Wymiary: średnica 25 cm, wysokość 14,5 cm.

2 800 zł

22-03-2019
Srebro, pr. 3
Monogram złotnika FR
Waga łączna srebra: 389 g.
Austro-Węgry, Wiedeń.
Lata ok. 1900 r.
Punca stosowana w latach 1872-1922.
Punce na kazdym elemencie.
Stan bardzo dobry.
Wymiary: taca: 19,8 x 17,4 cm, pojemnki: 13,8 x 11 cm.
www.gale

2 500 zł

17-09-2019
Chiny, dynastia Qing, okres Qianlong (1736-1795)
Porcelana, farby emaliowe.
Niesygnowany.
Stan bardzo dobry.
Wymiary: 14 x 16 cm.

1 500 zł

18-01-2017
Pies z upolowanym zającem, MIŚNIA, 1924-1934
Królewska Manufaktura w Miśni, Niemcy.
Lata 1924-1934
Sygnowana kobaltem, podszkliwnie na spodzie.
Stan bardzo dobry. Ogon psa po konserwacji.
Wymiary: podstawa 24 x 9,3 cm, wysokość 14,5 cm.

2 500 zł

24-04-2017
Patera w stylu Art Deco, Sandrik, lata 30-te.
Patera dwupoziomowa w stylu Art Deco.
Lata 30-te. XX w.
SANDRIK, Czechosłowacja.
Mosiądz srebrzony, szklany wkład w kolorze błękitnym, szlifowany.
Brak małego wkładu szklanego do mniejszej paterki.
Sygnowana na spodzie.
Wymiary: wys. 23,5 cm.

600 zł

17-05-2018
Porcelana, malowana kobaltem, złocona, szkliwiona.
Japonia, Arita.
2 poł. XIX w.
Stan bardzo dobry.
Średnica 37 cm.
www.galeriadas.pl

1 400 zł

16-01-2020
Patera na owocę w stylu Art Deco z podstawą z brązu z motywem egipskich kariatyd.
Brąz, szkło ze złoconym rantem.
Lata 20/30-te. XX w.
Europa Zachodnia.
Nie sygnowana.
Stan bardzo dobry.
Szkło z lat 30-tych.
Wymiary: wys. 24,7 cm, średnica patery 2

1 500 zł

02-03-2020
Wytwórnia Br. Łopieńskich w Warszawie.
Lata 20-te. XX w.
ORYGINALNE.
Mosiądz srebrzony.
Zarówno ramy jak i sygnatury oryginalne.
Wymiary: duża: 38,5 x 50 cm, mniejsza: 37,5 x 30 cm.
Bardzo rzadkie.
www.galeriadas.pl

4 500 zł

22-02-2020
Turcja, Stambuł ?
Koniec XVIII lub pocz. XIX w.
Każdy element posiada punce srebra.
Stan bardzo dobry.
Wymiary: dł. 28 cm, wys. 4,5 cm.
Waga: 424 g.
Obiekt rzadki, kolekcjonerski.
Więcej na www.galeriadas.pl
01-04-2020
Blacha mosiężna, puklowana, trybowana, grawerowana. Pokryta naturalną patyną.
Polska, 2 poł. XVIII w.
Stan dobry, kilka pęknięć blachy i niewielkie dziury widoczne na zdjęciach.
Wymiary: 104 x 82 cm !
Obiekt klasy muzealnej.

35 000 zł

01-04-2020
Komplet 6 sztuk noży do owoców w stylu secesyjnym.
Plewkiewicz i Spółka.
Warszawa.
Poczatek XX w.
Sygnowane na ostrzach: P i S-ka
Stan bardzo dobry. Jeden nożyk ma lekkie przetarcia i zarysowania na rękojeści.
Dł. noża: 15,8 cm.

350 zł

30-11-2018
Miseczka, paterka z motywem winorośli.
Srebro
Wrocław, Christian Hoensh
Lata 1746 – 1792
Punce miejska i punca złotnika na rancie.
Stan raczej średni, do konserwacji, kilka uszkodzeń widocznych na zdjęciach.
Wymiary: 16 x 11 x 3,5 cm.
Waga 71 g.

500 zł

17-09-2019
Obiekt rytualny, żydowski (judaica)
Lubycza Królewska (Kresy)
2 poł. XIX w.
Sygnowany na spodzie wyciśnietym w czerepie znakiem wytwórni.
Wymiary: wys. 10 cm, średnica 28 cm.
Stan dobry, widoczne włosowe pęknięcie oraz dwa małe uzupełnienia na podst

1 800 zł

22-02-2020
Lustro neorenesansowe, brąz, kon. XIX w.
Lustro wykonane z brązu, częściowo srebrzone.
Bardzo dokładny odlew.
Europa Zachodnia.
Koniec XIX w.
Sygnowane na odwrocie zachowanaą częściowo oryginalną firmową naklejką.
Tafla lustra współczesna.
Wymiary: 44,5 x 32 cm.
www.galeriadas.pl

1 800 zł

17-09-2019
Lichtarz klasycystyczny, srebro, Lwów, 1798 r.
Rzadki, kolekcjonerski srebrny lichtarz klasycystyczny.
Lwów, 1798 r.
Punce miejskie Lwowa (z literką „N”) i datą 1798, wężyk probierczy oraz nieczytelny monogram złotnika.
Punce przy podstawie oraz na profitce.
Waga: 258 g.
Wysokość 18 cm.

2 900 zł

16-01-2020
Kosz w stylu secesyjnym, WMF, lata 1900-1918;
Kosz w stylu secesyjnym.
Niemcy, WMF
Lata 1900-1918.
Mosiądz srebrzony, złocony.
Stan BARDZO DOBRY.
Wkład szklany, oryginalny, szlifowany przy krawędzi.
Wymiary: 17,5 x 17,5 cm, wysokość 9 cm.
www.galeriadas.pl

900 zł

10-04-2018
Komplet do owoców, FRAGET, lata 30-te.
Komplet do owoców.
Wzór Poznański.
FRAGET, Warszawa.
Lata 30-te.
6 szt. noży, 6 szt. widelców.
Stan bardzo dobry.
Oryginalne srebrzenie.
Dł. noża 17 cm, dł. widelca 14,5 cm.

800 zł

13-11-2018
Kaseta z różą, brąz, lata 30-te. Polska
Kaseta gabinetowa wykonana z mosiądzu z dekoracyjną złoconą różą na wieku.
Polska
Lata 30-te. XX w.
Stan bardzo dobry.
Wymiary: 21,5 x 15 x 6 cm.
Waga ok. 2,5 kg.
www.galeriadas.pl

1 200 zł

16-07-2019
Karafka ze srebra, Tajlandia, Bangkok, XIX/XX w.
Karafka wykonana ze srebra.
Misternie dekorowana bogatym ornamentem.
Tajlandia, Bangkok, XIX/XX w.
Wysokość 33 cm.
Srebro, ręcznie repusowane, grawerowane.
Punce na wlewie i przy podstawie. Srebro sprawdzone, wysokiej próby.
Waga: 713 g.

2 500 zł

14-03-2017
Karafka do alkoholu w stylu Art Deco.
Szkło bezbarwne, szlifowane.
Lata 30-te.
Oryginał z epoki.
Prawdopodobnie Huta Józefina (Josephine) w Szklarskiej Porębie.
Wysokość: 24 cm.
www.galeriadas.pl

450 zł

12-12-2019
Karafka Art Deco okuta srebrem, Francja, l. 30-te.
Karafka w stylu Art Deco.
Szkło szlifowane okute srebrem.
Francja.
Lata 30-te.
Wymiary: wys. 27,5 cm.
www.galeriadas.pl

1 200 zł

18-10-2018
Portret gen. Józefa Hallera.
Tkanina żakardowa jedwabna.
Manufaktura ArtPol z Łodzi.
Lata 30-te.
Rzadkość.
Stan bardzo dobry.
Wymiary samej tkaniny: 20 x 13 cm.
Oprawiona w przedwojenną złocona ramkę. Jeden narożnik ramki uszkodzony.

550 zł

22-02-2020
Fryderyk Chopin, biskwit, 2 poł. XIX w.
Popiersie Fryderyka Chopina.
Druga połowa XIX w.
Biskwit.
Prawdopodobnie jedna z niemieckich wytwórni porcelany.
Na spodzie wyciśnięty w czerepie numer 33.
Stan bardzo dobry, nie ma uszkodzeń ani napraw.
Wysokość: 21 cm.

1 200 zł

08-01-2018
Fotele "S" proj. Tom Dixon, lata 80-te. design
Projekt i wykonanie lata 80-te.
Metalowy stelaż z plecionką ze słomianego sznurka.
Wymiary: fotele nieznacznie różnią się od siebie: wysokość 106 i 109 cm, siedzisko: 33 x 29 cm oraz 28 x 30 cm. wysokość do siedziska 47 i 46 cm.
Stan ORYGINALNY.

2 500 zł

28-03-2017
Dzwonek secesyjny, brąz, ok. 1900 r. Wiedeń
Austria, Wiedeń
Około 1900 r.
Dzwonek odlany w brązie, polichromowany, patynowany.
Nie sygnowany.
Uwagę zwraca praktycznie idealny stan zachowania brązu i przede wszystkim polichromii i patyny.
Bardzo dobrej klasy odlew.
Wymiary: 7 x 12,3 x 8 cm.
Obiekt został sprzedany

1 900 zł

28-05-2020
liczba obiektów: 80