CONNAISSEUR Salon Dzieł Sztuki
Rynek Główny 7 (I piętro)
31-042 Kraków
12 421 02 34
galeria@koneser.krakow.pl
pon. - pt.: 10.00-18.00
sob.: 11.00-15.00
Liczba obiektów w ofercie sprzedaży: (639)
JACH Ludwik (1892-1952)
"Kawiarnia Albania" , 1917
akwarela na papierze
25,5 x 33 cm
sygnowana i opisana w prawym, dolnym rogu: "Ludwik Jach | Belgrad 1917.- | Kawiarnia 'Albanije' w Białogrodzie, z której spiskowcy | serbscy opracowali plan godzący na życie arc. Ks. pary Franciszka | Ferdynanda.- ".

1 200 zł

17-11-2022
JAGER Ludwik
Karkonosze. Panorama
olej na płótnie
100 x 101 cm
sygnowany w prawym, dolnym rogu: "Lud. JAGER".

2 400 zł

08-09-2020
LISOWSKI Ludwik (1907 Kraków - 1943 Kraków)
"Opactwo w Tyńcu" , 1935
olej na sklejce
65 x 51,5 cm
sygnowany i datowany w prawym, dolnym rogu: "LLisowski | 1935.".

4 800 zł

06-04-2023
MISKY Ludwik (1884 - 1938)
"Martwa natura z tulipanami"
olej na tekturze, 49 x 34 cm, sygnowany w lewym, górnym rogu: "MISKY".

2 800 zł

10-01-2017
MISKY Ludwik (1884 - 1938)
"Kwitnący kaktus"
olej na tekturze
47 x 32 cm
sygnowany w prawym, dolnym rogu: "MISKY".
Na odwrocie potwierdzenie autentyczności z 1940 roku podpisane przez żonę artysty, Olgę Misky.

4 600 zł

15-10-2022
MISKY Ludwik (1884 - 1938)
"Kutry opuszczone"
olej na tekturze
33 x 47 cm
sygnowany w lewym, dolnym rogu: "LMISKY".
Na odwrocie nalepka wystawowa z krakowskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych z datą przyjęcia z 1937 roku.

4 800 zł

17-10-2022
MISKY Ludwik (1884 - 1938)
"Anioł stróż"
drzeworyt na papierze
18 x 28 cm
sygnowany i opisany poniżej kompozycji: "Do Anioła Stróża | (drzeworyt) | Misky".

1 000 zł

17-07-2023
BIENIASZ Maciej (ur. 1938)
"Akt w pracowni"
olej na płótnie
89,5 x 59 cm
sygnowany na odwrocie na krawędzi krosna: "BIENIASZ".
PROWENIENCJA: Praca była prezentem od artysty dla dra Jerzego Zadęckiego.

18 000 zł

22-06-2023
LACHUR Maciej (1927 - 2008)
"Wesoła pogawędka"
olej na płótnie
81 x 60 cm
sygnowany w prawym, dolnym rogu: "M. LACHUR".

15 000 zł

25-07-2023
LACHUR Maciej (1927 - 2008)
"Targ francuski"
olej na płótnie
84 x 126 cm
sygnowany w lewym, dolnym rogu: "M. LACHUR".

36 000 zł

02-06-2022
LACHUR Maciej (1927 - 2008)
"Sztukmistrz"
olej na płótnie
96 x 145 cm
Praca jest powtórzeniem motywu ze słynnego dzieła Ludwiga Knausa (1829-1910), które znajduje się w zbiorach Gohmann Museum w Milwaukee w Stanach Zjednoczonych.

68 000 zł

22-07-2021
LACHUR Maciej (1927 - 2008)
"Na paryskim targu"
olej na płótnie
84 x 126 cm
Na odwrocie nalepka z maszynopisem z opisem dzieła.

22 500 zł

22-06-2023
ZADORECKI Marcel Johann von (czynny w 2. połowie XIX wieku)
"Judyta" , 1878
olej na płótnie
68 x 55 cm
sygnowany i datowany po lewej stronie: "M. J. Zadorecki | 1878.".

7 600 zł

05-07-2021
HARASIMOWICZ Marceli (1859-1935)
"Pejzaż ze Szczawnicy" , 1919
olej na płótnie
45 x 57 cm
sygnowany i datowany w prawym, dolnym rogu: "MHarasimowicz 1919 | Szczawnica".

4 800 zł

04-01-2024
"Krościenko nad Dunajcem" , 1923
olej na tekturze
24,5 x 34 cm
sygnowany w lewym, dolnym rogu: "Krościenko | 28 VII MH 923".
Na odwrocie autorski opis ołówkiem: "Krościenko nad Dunajcem | Marceli Harasimowicz | 1923".

4 200 zł

23-07-2024
JARRA Marcin (1852 Busko - 1938 Kraków)
Puchar – Nagroda Honorowa IKC
mosiądz srebrzony
39 x 21 x 13 cm
sygnowany wyciskiem na podstawie: "JARRA" w trójkącie.
Na brzuścu wygrawerowana dedykacja: "Nagroda Honorowa | Red. Ilustr. Kuryera Codz. | Kraków dn. 18. VIII 1932".

2 500 zł

10-08-2022
KOŁPANOWICZ Marcin (ur. 1963, Kraków)
"Terminal dla zabłąkanych" , 1997
pastel na papierze
61 x 78 cm
sygnowany i datowany w lwym, dolnym rogu: "Marcian | Kołpanowicz | 1997".

16 500 zł

15-07-2024
CZAYKOWSKA-KOZICKA Maria (1878-1963)
"Czerwone korale" , 1909
pastel na papierze
54 x 45 cm
sygnowany i datowany w lewym, dolnym rogu: "Czaykowska 909".

6 400 zł

10-03-2023
DAWSKA Maria (1909-1993)
"Martwa natura z pomarańczami"
olej na tekturze
65 x 72 cm
sygnowany u dołu: "MARYA DAWSKA"
Na odwrocie nalepka wystawowa ze Związku Polskich Artystów Plastyków we Wrocławiu z odręcznym opisem dzieła.

4 500 zł

06-04-2022
DAWSKA Maria (1909-1993)
"Bronowice" , 1947
olej na sklejce
43 x 54 cm
sygnowany i datowany w prawym, dolnym rogu: "Maria Daw. 47".
Na odwrocie odręczny opis: "M. DAWSKA – 1947 r | Pejsaż – ul. Bronowickiej – Kraków | BRONOWICE".

3 800 zł

10-08-2022
EPSTEIN-WLAZŁOWSKA Maria (1911 Urzejowice - 1971 Gdynia)
"Wierzby zimą"
olej na papierze
24 x 18 cm
sygnowany w prawym, dolnym rogu: "M. Wlazłowska-Epstein".

1 500 zł

21-06-2022
GUTKOWSKA-RYCHLEWSKA Maria (1899-1991)
"Wnętrze kościoła św. Marka w Wenecji" , 1927
mezzotinta na papierze, 1927 rok, 330 x 250 mm, sygnowany i opisany ołówkiem poniżej kompozycji: "Venezia S. Marco | MGutkowska 1927.". Grafika wymieniana w publikacji "Nowoczesna grafika polska" wydanej w Krakowie , s. 53, poz. 3.

900 zł

27-06-2018
HISZPAŃSKA-NEUMANN Maria (1917 Warszawa - 1980 Warszawa)
"Nasza ziemia" , 1957
drzeworyt na papierze
44,5 x 24,5 cm
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem poniżej kompozycji: "[rysunek myszki] MHiszpańska-Neumann "Nasza ziemia"/drzew./ | "Notre sol" /bois/ | 15/25 | 1957 | (novebre)".

900 zł

23-12-2020
RITTER Maria (1899-1976)
Damy dworu
gwasz na papierze
9 x 7 cm
sygnowany monogramem w prawym, dolnym rogu: "M.R.".

800 zł

05-11-2020
RITTER Maria (1899-1976)
Dama w czerwonej sukni
gwasz na papierze
6 x 5 cm

800 zł

05-11-2020
liczba obiektów: 639