Malarstwopolskie.pl
CH. Panorama, Al. Witosa 31, Ip., galerie nr 125 i 126
00-710 Warszawa
502630650
Liczba obiektów w ofercie sprzedaży: (317)
DUREK Wojciech (1888 - 1951)
Macierzyństwo, 1923

Drewno lipowe, 40x25cm, sygn. przy podstawie W.A.D.1923 (Wojciech Aleksander Durek - 1888- 1951) Studiował w Wyższej Szkole Przemysłowej w Krakowie, kontynuował je w szkole zawodowej w Laas (Tyrol) oraz w Accademii di Belle Arti w Mediolanie, którą ukończył w 1911. Odbył również praktykę rzeźbiarską w Grazu (1915). W okresie międzywojennym mieszkał w Toruniu, po II wojnie światowej osiadł w Kielcach. Wielokrotnie prezentował publicznie swoje prace. Wystawy miał m.in. w Krakowie (1920), Warszawie (1920), Toruniu (1922, 1928), Bydgoszczy (1924), Lublinie (1931), Kielcach (1945, 1949). Jego prace znajdują się w muzeach w Toruniu, Bydgoszczy i Warszawie.

04-12-2014
DUREK Wojciech (1888 - 1951)
Macierzyństwo
Macierzyństwo, 1923
Drewno lipowe, 40x25cm, sygn. przy podstawie W.A.D.1923

Więcej na : MalarstwoPolskie.pl
Kontakt: tel.502630650
28-06-2019
KOSSAK Wojciech (Paryż 1856 - Kraków 1942)
Ułan z koniem w Łazienkach Królewskich 1936r. , 1936
Olej na płótnie 166 x 122cm,
sygn. p.d.: Wojciech Kossak 1936

Lepsze zdjęcia i więcej prac o tej tematyce na stronie galerii:
www.MalarstwoPolskie.pl
Tel.502630650
07-12-2018
CHMIELIŃSKI Władysław (1862 - 1941)
PAŁAC NA WODZIE - ŁAZIENKI KRÓLEWSKIE

35x50cm, olej, tektura, w oryginalnej i nieotwieranej oprawie, sygn.p.d.: Wł.Chmieliński

01-12-2014
SZERNER Władysław Karol (syn) (1870 - 1936)
Czekając na wianek
Olej na płótnie, 48x36 cm, sygn.lewy dolny:
"Władysław Szerner iun. Monachium". Praca z dobrego okresu twórczości gdy artysta przebywał w stolicy Bawarii. Więcej na stronie galerii: MalarstwoPolskie.pl
T.5026306
24-05-2019
MAJEWSKI Władysław (1881 Proszowice - 1925 Warszawa)
Roztopy

olej, tektura, 40x30cm, sygn. p.d.: W.Majewski 1923

4 800 zł

11-06-2014
Martwa natura
Olej na płótnie, sygnowany p.d.: W . Majewski

Więcej prac o zbliżonej tematyce na stronie:
www.MalarstwoPolskie.pl

6 500 zł

19-01-2019
STACHOWSKI Władysław (1852-1932)
Jeździec wschodni
akwarela na papierze, 26,5x36,5cm w świetle passe-partout, sygn. l.d.: W.Stachowski

3 700 zł

26-05-2017
SAWULAK Włodzimierz (Zabłotów 1906 - Kraków 1980)
Martwa natura II
olej, płótno; 70 ,5 x 85,5 cm;
sygn. p. d.: W. SAWVLAK

na odwrocie, na blejtramie nalepka wystawowa z TPSP w Krakowie z maja 1936 roku z numerem 886/ 150, autorem, tytułem I techniką
20-09-2017
ZAKRZEWSKI Włodzimierz (1902-1992)
Zakopane , ulica Kościuszki
Olej, płótno, sygn. p.d.: Wł.Zakrzewski 1961,
opisany śr.dół: Zakopane ulica Kościuszki

www.MalarstwoPolskie.pl

tel.(22)4233333
23-09-2017
ZAKRZEWSKI Włodzimierz (1916 Petersburg - 1992 Warszawa)
Nowe Miasto w Warszawie , 1969

olej, płótno, 100x123cm, sygn. l.d.: W.Zakrzewski

01-12-2014
Kutry w Łebie 1960
50x61cm, olej, płótno, sygn.p.d.:W.Zakrzewski 1960, Kutry w Łebie

13 900 zł

03-04-2014
ROSIŃSKA-DZIURZYŃSKA Zofia (1901-1979)
Kapliczka w lesie
50x60cm, olej na płótnie, sygn. p.d.: Z.Dziurzyńska-Rosińska W naszej ofercie około 25 obrazów w kategorii pejzaże - www.malarstwopolskie.pl

6 500 zł

14-09-2013
ROZWADOWSKI Zygmunt (1870-1950)
Legionista na postoju 1918

26,7x 32,5cm w świetle passe-partout, akwarela, papier, sygn. l.d.: Z.Rozwadowski 1918 SPRZEDANE_________ Piękne sylwetki koni, znakomita gra kolorystyczna między pierwszym i drugim planem oraz dysonans pomiędzy łagodnie zwisającym ogłowiem koni a "gwałtownie" powyginanymi konarami decydują o urodzie tego obrazka. W naszej ofercie ok.25 obrazów aukcyjnych w kategorii łowiectwo i jeździectwo.

8 500 zł

17-11-2013
kontakt tel.: 502630650
27,4x44cm akwarela na papierze.

sygn. p.d.: Z. Rozwadowski

Czwórka na postoju ( Bałaguła)
09-04-2018
Dżokej

27x33cm w świetle passe-partout, sygn.p.d.:Z.Rozwadowski. Akwarela na podrysunku ołówkiem, oprawa nieotwierana. Wczesna praca z dopracowanym rysunkiem w niezłej cenie. W naszej ofercie ok.25 obrazów w kategorii łowiectwo i jeździectwo. (M.in. : 3xRozwadowski, 5xZygmuntowicz...)

4 800 zł

20-11-2013
Bryczka na drodze

38x51,5cm olej, tektura, sygn. l.d. ZRozwadowski praca z lat 30. XX w.

01-12-2014
liczba obiektów: 317