GAŁĘZOWSKA-MALINOWSKA Jadwiga (1876 - 1948)
akwarela 13,5 x 19,5 cm sygn. p.d. Jadwiga Gałęzowska
Córka malarza Adama Malinowskiego, studiowała w Monachium u Hollosy`ego i w paryskiej Académie Colarossi. Pejzażystka, specjalizowała się w technice akwarelowej. Wystawiała od 1898 w Krakowie, od 1901 w Warszawie. Wystawy indywidualne w 1932 i 1945 w krakowskim TPSP. Prace m. in. w Muz. Narodowym w Krakowie i Zbiorach Sztuki na Wawelu.