REYZNER Mieczysław (1861 - 1941)
olej, płótno 60 x 90 cm sygn. p.d. Mieczysław Reyzner 1936
Urodził się w 1861, zmarł w 1941r. we Lwowie.
Malarstwa uczył się w Akademii wiedeńskiej i monachijskiej (1880-1886). Lata 1888-1896 spędził w Paryżu, gdzie otworzył pracownię malarską w pobliżu Ogrodu Luxemburskiego. W 1897 r. osiadł na stałe we Lwowie. Był malarzem scen rodzajowych i kwiatów. Po mistrzowsku malował portrety, zwłaszcza kobiece. Obrazy artysty znajdują się w zbiorach Muzeum Narodowego w Krakowie.