4. Spotkanie z Grafiką Pogranicza

04 listopada - 26 listopada 2018


W dniach 27 do 30 września 2018 roku w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie odbyło się 4. Spotkanie z Grafiką Pogranicza. Tym razem tematem przewodnim warsztatów, w których wzięły udział dzieci, młodzież oraz dorośli z Polski (z Krosna) i ze Słowacji (z Bardejova i Michalovec) był teatr.

 

Spotkanie miało na celu przybliżenie tradycyjnych technik grafiki. Cztery dni, trzech instruktorów, uczestnicy spotkania, kilka technik grafiki tradycyjnej monotypu, suchej igły i mokulito, ponad 100 prac plastycznych.

Prace uczestników 4. Spotkania z Grafiką Pogranicza będzie można oglądać od 4 listopada 2018, na wystawie w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie.

 

Pracownia Grafiki Tradycyjnej dysponuje profesjonalnym wyposażeniem warsztatu. Uczestnicy zajęć tworzą grafiki autorskie w oparciu o tradycyjne techniki graficzne takie jak: sucha igła czy mezzotinta, linoryt - również linoryt barwny, monotypia, kalograf. Niekiedy łączone są różne techniki druku co wzbogaca walory odbitki graficznej. Eksperymentowanie z materiałem drukującym, sposobem mieszania i nakładania farby sprawia, że prace uzyskują nowoczesny i niepowtarzalny charakter. Zajęcia w dwóch grupach mieszanych wiekowo prowadzi w RCKP artystka grafik Joanna Topolska-Uliasz.
Powrót