Wernisaż wystawy Ryszardy Łucji Jagielskiej - Metamorfoza

Wernisaż: 2018-02-02 16:15


Wernisaż wystawy „Metamorfoza" Ryszardy Łucji Jagielskiej miał miejsce w sali wystawowej przy Sali Kameralnej Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury. Był on symbolem zmian zachodzących w życiu artystki – wycofaniu się z pracy w zawodzie architekta i całkowitemu poświęceniu się pasji, jaką jest malarstwo.
Na wernisażu było bardzo dużo zaprzyjaźnionych osób, w tym wiele osób z różnych miejsc pracy artystki oraz malujący architekci z Oddziału Warszawskiego SARP, zaprzyjaźnieni artyści malarze w tym wiele osób ze  ZPAP, WSP i artyści niestowarzyszeni, a także osoby ze świata nauki.

 

To co przyciąga najbardziej w malarstwie Łucji, to bogata forma malarska. W każdym centymetrze pracy coś się dzieje. Obrazy żyją. Faktura dodaje im szczególnego znaczenia. Za każdym razem można odkryć coś nowego. Kolejne szczegóły  zachwycają i tak można zagłębiać się w kolejne warstwy w nieskończoność. Chciałoby się je dotknąć, wniknąć w nie, sprawdzić ich fakturę. Te obrazy to gra światła, szukanie światła, są „czyste” w przekazie. 

Joanna Adamek

 

 

 Galeria prac


Powrót