Wernisaż wystawy Ewy Markiewicz-Adamczewskiej - EuroUnit

Wernisaż: 2018-08-10 19:00


Projekt EmoUnit jest wieloobrazową narracją w obrazach - GeoFormach. Przedmiotem moich zainteresowań jest obrazowanie (unaocznianie) energii i emocji  W realizowanych projektach-zadaniach problemowych dotyczących postrzegania i rozumienia i przekazu treści odwołuję się do archetypu jakim jest forma spiralna. Dla metody obrazowania energii emocji w której forma spiralna jest wyjściową formą w procesie tworzenia pochodnych jej obrazowi ksztaltów.
Ewa Markiewicz-Adamczewska

 

W upalne popołudnie 10 sierpnia miał miejsce wernisaż wystawy Ewy Markiewicz-Adamczewskiej „EuroUnit”. Otwarcia wystawy dokonał Łukasz Rudnicki - Kurator Artystyczny Galerii Sztuki Wystawa. Gości przywitała również sama Ewa Markiewicz-Adamczewska. Opowiedziała też prezentowanych pracach oraz o archiwalnym zdjęciu, które to dla artystki ma szczególną wartość sentymentalną („Ciotka Rozalia z wiadrami'1972”).

 

Na wernisażu pojawili się liczni goście, a wśród nich dawny Kurator Marek Goździewski (Kurator prezentacji "Manufaktura artystyczna emotapety") oraz Grzegorz Borkowski (redaktor magazynu „Obieg”). Wystawę można oglądać do 1 września.Galeria prac


Powrót