Tomasz Sętowski - Malarstwo

Twórczość Tomasza Sętowskiego zaliczana jest do nurtu „realizmu magicznego”. Kilkanaście prac malarskich artysty zaprezentowała Galeria SD Mokotów. Wszystkie dzieła utrzymane są w charakterystycznym dla Sętowskiego klimacie marzeń i snów. Prace malarskie powstałe w tym roku wykonane zostały w technice olejnej, a także tuszem i akwarelą.

Tomasz Sętowski mieszka i tworzy w Częstochowie. Prace artysty pokazywane są na wielu indywidualnych i zbiorowych wystawach w kraju i za granicą. Znajdują się również w znaczących światowych galeriach, kolekcjach muzealnych i prywatnych.

Prace Sętowskiego odzwierciedlają jego bogatą wyobraźnię. Artysta ukazuje w nich bajkowy świat o surrealnej przestrzeni. Kompozycja budowana jest zazwyczaj strefowo a kolorystycznie dominują szarości, ugry i błękity. Bajkowe postaci, ukazane w fantastycznych, kolorowych strojach, wychodzą poza granice naszej wyobraźni. Bohaterami obrazów są marionetki, dziwne kobiety, czy kuglarze. Wszyscy ukazani na tle niezwykle zgeometryzowanej architektury. Każda z prac wydaje się ukazywać nam fragmenty bajkowych historii, w której fikcja miesza się z rzeczywistością. 

Wystawy Tomasza Sętowskiego zawsze cieszyły się dużym powodzeniem, ponieważ poza walorami artystycznymi, świetnie wpasowuje się on w zapotrzebowania odbiorców. Najnowsza wystawa w Galerii SD pokazuje, iż częstochowski malarz nadal jest jednym z najoryginalniejszych polskich artystów tworzących we własnym, niepowtarzalnym stylu.Powrót