Tomasz Sętowski - Malarstwo

Wernisaż: 2010-12-03 18:00:00
Tomasz Sętowski należy do grona artystów od dawna współpracujących z Galerią SD. Ma też liczną grupę wielbicieli swojej twórczości. Pokaz jego prac w Galerii SD Mokotów stał się dla nich okazją do kolejnego spotkania z artystą i jego obrazami.

Malarstwo Sętowskiego to nieustająca podróż w krainę fantazji. Artysta zaliczany do nurtu realizmu magicznego zabiera widzów w krainę swojej wyobraźni, która kreuje na płótnie światy odległe od rzeczywistości. W Galerii SD zaprezentował kilka prac, które odbiegają nieco od tego, do czego nas przyzwyczaił. Połączył w swoich nowych pracach malarstwo i rysunek. Rysowane kredką i malowane farbami akrylowymi na płótnie obrazy są stonowane kolorystycznie, spokojniejsze. Don Kichot na mechanicznym koniu czy Wspomnienia podróżnika to prace pokazujące bogate imaginarium autora, jednak w odrobinę szkicowej formie, gdzie uwagę zwraca kreska i sepiowa tonacja. Poza tymi pracami jest oczywiście Sętowski "klasyczny" z Królową wielu zdarzeń na czele.

Wernisaż wystawy, na którym obecny jest artysta to okazja do bezpośredniego spotkania z twórcą. Z możliwości tej skwapliwie korzystali goście Galerii SD. Przedświąteczny czas sprawił, że atmosfera pokazu prac Tomasza Sętowskiego była bardzo ciepła. Podczas otwarcia wspominano wieloletnią współpracę galerii z artystą, a każdy mógł porozmawiać z nim o jego twórczości. Poza tym okres przedświąteczny to czas wyboru i zakupu prezentów, więc możliwość sprawienia sobie lub innemu miłośnikowi Tomasza Sętowskiego miłej gwiazdkowej niespodzianki.Powrót