Kamil Kukla - Figury

Wernisaż: 2012-02-23 18:00:00
W Galerii Attis od 23 lutego możemy oglądać wystawę malarstwa Kamila Kukli – Figury.

Galeria przy ulicy Starowiślnej 14 w Krakowie, już po raz dziesiąty gości w swojej przestrzeni nową ekspozycję. Działalność wystawienniczą w 2012 roku otwiera wystawa malarstwa Kamila Kukli. Artysta obecnie studiuje na Wydziale Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.  Uczeń prof. Stanisława Tabisz mimo młodego wieku, zdążył wykształcić indywidualny charakter swojego malarstwa. Potwierdzeniem tego są obrazy prezentowane na rzeczonej wystawie. Powstałe w ostatnich dwóch latach prace, przedstawiają spójną wizję złowieszczych figur zawieszonych w próżni. Cykl dwunastu obrazów, przenosi widza w świat tego co wewnątrz – w świat ukrytych emocji i lęków. Wyabstrahowane z kontekstu biologii figury, wywołują w odbiorcy uczucie: samotności, uwiezienia, demonizacji i wewnętrznego napięcia.

Należy wspomnieć o warsztacie wykonania obrazów. Technika laserunku jaką artysta stosuje w swoich pracach, powoduje niezwykłą subtelność przedstawianych kształtów, natomiast gładkie powierzchnie prac kontrastują z mięsistością przedstawień. Dodatkowym walorem obrazów Kukli jest pokrycie ich powierzchni substancją na bazie żywicy, co w efekcie powoduje  dodatkowe odrealnienie.

Wszystkie prace można obejrzeć do 10 marca w Galerii ATTIS lub w multimedialnym katalogu z wystawy. Materiały kuratorskie oraz inne prace Kamila Kukli dostępne są na stronie Galerii.Powrót