Czesław Radzki - Galeria Prezydenta Warszawy 
Dnia 13 grudnia 2001r. w Galerii Prezydenta Warszawy miał miejsce wernisaż wystawy prac Czesława Radzkiego. Malarstwo tego artysty nie należy do łatwego w odbiorze. Pozornie niewiele się tu dzieje. Fragmenty, rydymenty świata materialnego wpisane w przestrzeń.  
 
O pracach artysty w katalogu wystawy pisze Zbigniew Taranienko:
 "...Powstała w tym roku seria nowych płócien o zróżnicowanych formatach jest wyraźną konsekwencją malowanego przez kilka lat wcześniejszego cyklu. Artysta, nadal zainteresowany tajemniczymi związkami ludzkiego losu i nieodgadnionych kosmicznych przestrzeni, zajął się zaledwie kilkoma znakami, wybranymi spośród wielu wypracowanych przez siebie organizmów. (...) Artysta w nowym cyklu osiągnął - jak bodaj nigdy przedtem - wyjątkowo wyraziste brzmienie barw pulsujących, przyciemnionych przestrzeni, pełną harmonię wyszukiwanych przez siebie latami zestawów kolorystycznych i własną miarę nasycania ich materii światłem."

 
     
 
               
 


 
      
 
Czesław Radzki - urodził się w 1948 r w Lublinie. Studia na Wydziale Malarstwa warszawskiej ASP. Dyplom w pracowni prof. Stefana Gierowskiego. Aneks z tkaniny u prof. Wojciecha Sadleya. Uprawia malarstwo, rysunek i tkaninę. Do końca 2001 r miał 12 wystaw indywidualnych, wziął udział w ponad 30 wystawach zbiorowych. Od 1978 r pracuje na Wydziale Malarstwa ASP w Warszawie, jest adiunktem drugiego stopnia i prowadzi pracownię rysunku.

 

   
Relacja przygotowana przez Artinfo
Galeria prac


Powrót